Skocz do zawartości


Zdjęcie

23 minuty w piekle


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1

ksiezniczka.
  • Postów: 36
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze z góry przepraszam, jeśli gdzieś już był ten temat i proszę o ewentualne przesunięcie.

23 minuty w piekle

Jest to relacja Bill'a Wiese'a, który twierdzi iż przebywał w piekle. Nie będę tutaj się rozpisywać odnośnie streszczenia, ponieważ cała publikacja to jedynie ok 14 stron, a warto przeczytać ją w całości. (Wystarczy wrzucić tytuł w google).

Ja chciałabym się tylko podzielić pewnymi obserwacjami:

1) demony, które torturują dusze ludzkie to "upadli królowie ziemscy"- moim zdaniem opis niektórych jest bardzo podobny do opisu przedstawicieli obcych/istniejących w przeszłości cywilizacji (aktualnie przebywających w Himalajach) zamieszczonym w "Ręce precz od tej książki". Nie wiem, może trochę przesadzam, ale...

2)nagranie głosów z piekła (można znaleźć na youtubie, ale na forum był kiedyś taki wątek): naukowcy wwiercali się głęboko w ziemię- Bill mówi:

"Wiedziałem, że piekło jest umieszczone w centrum ziemi. Tam właśnie się znajduje, w centrum ziemi.
Miałem zrozumienie, że znajduję się na głębokości około 3700 mil wewnątrz ziemi. Wiemy, że średnica ziemi wynosi około 8000 mil. Połowa z tego to byłoby 4000. Znajdowałem się 3700 mil w dół. W Efezjan 4:9 jest napisane, że Jezus zstąpił do podziemi."


Ogólnie publikacja jest naprawdę bardzo interesująca (szczególnie łącząc ją z nagraniami głosów) i w sposób bardzo obrazowy przedstawia piekło.

Co myślicie na ten temat? Czy ktoś to czytał? Chętnie poznam Wasze opinie.

Pozdrawiam.
  • 0

#2

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

23 minuty w piekle

Wiesz - jak sie coś napisze i podkreśli to niestaje się to odrazu linkiem
  • 0

#3

ksiezniczka.
  • Postów: 36
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

23 minuty w piekle

Wiesz - jak sie coś napisze i podkreśli to niestaje się to odrazu linkiem



podkreśliłam, żeby był widoczny tytuł, nie chciałam wrzucać hiperłacza.

Wystarcz wpisać w gogole: 23 minuty w piekle chomikuj
i cała filozofia.
  • 0

#4

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie zaczeli odstępować od wiary i wizja nieba sie znudziła to opisali piekło żeby na nowo zacząć bać się wielkiej kary.. Eh
  • 0

#5

LOCK.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podobno rosjanie kiedyś na syberi dodłóbali sie do bram hadesu i nawet nagrali jakieś odglosy dochodzące z głębi ziemi,a temat godny uwagi
  • 0

#6

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A dla mnie motyw takiego podziemnego piekła jest jakiś taki naciągany... Wobec tego idąc do nieba, latamy wśród chmurek, podróżując niebiańską autostradą?...

Poza tym, nie rozumiem dlaczego po śmierci trafiać mamy (niektórzy :P ) do fizycznego piekła znajdującego się pod ziemią... A myślałem, że umierając przechodzimy w jakiś bardziej niefizyczny wymiar..

No chyba, że to właśnie taka kara - zamiast od fizyczności uciec zostajemy na ziemi?

Nie wiem, przyznam, że nie czytałem całego artykułu, ale ciekawi mnie więc chyba poszukam i skonfrontuję moje gdybania ;)
  • 0



#7

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Współczesna "Boska komedia"? ;)
  • 0



#8 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Heh, aż przypomniał mi się motyw z któregoś Finala - umierając łączymy się na powrót z Ziemią - Gaią.
  • 0

#9

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale czemu do cholery znowu USA ... dla mnie to już jest przekreślenie tej wypowiedzi..
  • 0

#10

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://pl.youtube.co...h?v=85arDt3mH70

Odgłosy z odwiertu na Syberii, ciekawe i trochę straszne
  • 0

#11

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piekło w głębi Ziemi? Osobiście uważam, że piekło jeśli istnieje, jest czymś innym niż sugeruje nam Bill. Jak dla mnie jest to bzdura. Ten, co to wymyślił pewnie chciał "zachęcić" w ten sposób ludzi, by zwrócili się w kierunku różnych instytucji religijnych. Albo chodzi mu jedynie o rozgłos.
  • 0



#12

Inspring.
  • Postów: 169
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przesłuchałem to i jest zupełnie nie przekonujące ..

Bill z USA czyta fragment bibli , i opowiada to samo w inny sposób..
  • 0

#13

Matiess.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To brzmi bardziej jak jakieś murzyńskie plemię.
  • 0

#14

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odgłosy z odwiertu na Syberii, ciekawe i trochę straszne

podobno rosjanie kiedyś na syberi dodłóbali sie do bram hadesu i nawet nagrali jakieś odglosy dochodzące z głębi ziemi,a temat godny uwagi

Znowu ten hoax wypłynął :/ heh...
  • 0

#15

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Nadal uwazam ze Pieklo, jesli istnieje, to bardziej stan ducha, ewentualnie jakies miejsce w iinym wymiarze (przestrzeni) niz fizyczne miejsce gdzie w glebi ziemi.

Znowu wylazl temat odglow z odwiertu na Syberii
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych