Skocz do zawartości


Krach teorii ewolucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#256

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro człowiek to najbardziej rozwinięta istota na tej planecie (patrząc wokół), to chyba tak powinno być, że wszystko dąży do tego by być bardziej idealnym.

Wiedziałem, że mogę na ciebie liczyć, kiedy chodzi o dostarczenie mi codziennej, porządnej dawki ROTFLa :D

Człowiek może i jest rozwinięty, ale jedynie umysłowo. A umysł taki wykształcił się, ponieważ bez niego człowiek nie przeżyłby w dziczy - ani to szybko nie biega, ani nie ma grubego futra, ani mocnej szczęki z potężnymi zębami, ani ostrych pazurów... więc na drodze ewolucji wykształcił się inteligentny umysł, dzięki któremu człowiek może bronić się przed drapieżnikami i polować na inne zwierzęta za pomocą stworzonych przez siebie narzędzi, może przeżyć w zimnie dzięki temu, że upoluje zwierzę i zrobi sobie z niego ubranie, i tak dalej.
  • 0

#257

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stawiałbym raczej na kolejność odwrotną. Rozwój mózgu jako jedna z uliczek ewolucji sprawiła, że przestały nam być potrzebne kły (zanikają), owłosienie (zanika), potrzeba łażenia i spania na drzewie (ogon, zanika). Rzecz jasna nie będę polemizował co jest przyczyną a co skutkiem ;) Zostawię to fachowcom. A do rozwoju mózgu na taką jak u nas skale, trzeba białka. Stąd przestawienie się z pokarmu roślinnego na mieszany (padlina z początku, później łowiectwo). To taki mały wtręt do naszego wegetarianizmu, ponoć "naturalnego i historycznego".

Pozdrawiam
  • 0

#258

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro człowiek to najbardziej rozwinięta istota na tej planecie (patrząc wokół), to chyba tak powinno być, że wszystko dąży do tego by być bardziej idealnym.

Nie ma żadnego powodu, żeby wszystko miało dążyć do antropocentrycznego ideału. Zgodnie z teorią ewolucji dobór naturalny prowadzi do możliwie najlepszego przystosowania się do zajmowanej niszy ekologicznej i warunków środowiska, a badania wskazują, że tak jest w rzeczywistości.

Czy nie masz przypadkiem na myśli tego, że nauka w końcu dojdzie do takich samych przekonań jak Twoje?

Sądzę, że tak.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że będzie to nieprawdopodobnie trudne. Nauka wymaga twardych, niepodważalnych dowodów na słuszność teorii, zaś Twoje przekonania są tylko zbiorem dowolnych interpretacji tekstów i stworzonych na ich podstawie niepotwierdzonych hipotez. Nie oczekujesz chyba, że naukowcy zrezygnują z uprawiania swojego zawodu i zajmą się beztroskim fantazjowaniem?

Koncepcja może i jest ostateczna, ale badań nie trzeba wcale porzucać, naukowcy są zbyt ciekawi i nie pozostawią tego do końca samemu sobie. :)

Jak to? A czym mieliby się zajmować, skoro Twoja koncepcja wytłumaczy wszystko od początku do końca tak, że nie będzie najmniejszych wątpliwości kto, gdzie, kiedy i dlaczego? ;->

Bardzo możliwe, choć głównym tematem jesteśmy tu my. I raczej chodzi o to jak my to będziemy dostrzegać.

Mógłbyś wytłumaczyć skąd bierze się Twoje przekonanie o kluczowej roli człowieka? Z pewnością jego źródłem nie jest fakt, że fizjologicznie człowiek niczym nie różni się od innych ssaków - podobnie jak one odżywia się, wydala, rozmnaża się, postrzega zmysłami, śni itp. itd. Zapewne również nie bierzesz go z obserwacji ludzkich zachowań społecznych, nie tak bardzo odległych od zachowań grup szympansow czy goryli. Nawet uczucia wyższe nie są zarezerwowane wyłącznie dla ludzi. Wbrew temu co piszesz, nie widać wokół, by człowiek miał odgórnie wpisaną odrębność od świata przyrody.
Hipoteza, że korniki powstały tylko po to, żeby człowiek miał zagwozdkę nie trzyma się kupy. W końcu powstanie tych dwóch gatunków dzieli setki milionów lat. To samo tyczy się innych Twoich przemyśleń odnośnie powstawania gatunków.

Nie do końca to tak wygląda, jak wiemy zdania wśród jakiejś społeczności ZAWSZE są podzielone. Tak samo jest z motywem stworzenia innych inteligentnych stworzeń, nie każdy się z tym zgadzał twierdząc, że jest to zagrożenie dla samych stwórców.

Nie udowodniłeś jeszcze istnienia Twoich stwórców, a już zajmujesz się ich socjologią. Nie zaczyna się budowy domu od dachu ;-)

Możliwe, ale widać ciekawiło ich również jak sobie poradzimy z przeludnieniem i innymi aktualnymi sprawami.

A skąd wiesz, że nie kierował nimi czysty sadyzm i chęć sprawdzenia, czy człowiek umierający na żółtą febrę będzie krzyczał "och!" czy "ach!"? Takie bezrefleksyjne spekulacje daleko nas nie zaprowadzą w tej dyskusji.
  • 0



#259

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

SolarWarden, skoro tak uparcie bronisz Teorii inteligentnego Projektu, wyzywam Cię na debatę

Ewolucja czy stworzenie: Reaktywacja


Planowałem tę debatę nie wcześniej niż za pół roku (czyli po mojej maturze), lecz rzucam to wyzwanie teraz, bo widzę, że im więcej przeciwników w dyskusji tym więcej pytań zostawiasz bez odpowiedzi. Oczywiście tym razem będę bronił ewolucji. Czekam na twoją odpowiedź.
  • 0



#260

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pit, zauważ, że nazwa Inteligentny Projekt jest nieco nie trafiona.
Owa teoria raczej podchodzi pod swoistą mieszankę ewolucji i kreacji (czyli mniej więcej to co ja myślę).
Natomiast to co głosi Solar nie jest jako taką kreacją, ale bardziej "eksperymentem" albo "interwencją", czy "manipulacją genetyczną", ogólnie czymś związanym z kosmitami. Dlatego jeśli w ogóle dojdzie do debaty ( w co jakoś nie wierzę) między Tobą a Solarem, to lepiej nazwać ją np: Ewolucja czy manipulacja genetyczna. Lub jakoś podobnie, żeby bardziej pasowało do poglądów.
  • 0

#261

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SolarWarden, skoro tak uparcie bronisz Teorii inteligentnego Projektu, wyzywam Cię na debatę

Już od dłuższego czasu mieliśmy FINISH HIM. A ty rzuceniem rękawicy zrobiłeś FATALITY i FLAWLESS VICTORY.

Nie zdziwię się, jeśli teraz Solar zniknie niczym Fenix w popiołach. :rotfl:
  • 0

#262

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja sie boje ze podejmie rekawice i kolejne tygodnie bede zalamywal rece nonsensami wypisywanymi przez niego - ale widocznie nazwa forum zobowiazuje i nie dotyka jedynie zjawisk ale i niektórych osób.
  • 0

#263

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrząc na te debaty, ile ludzie tam piszą, to niestety ale nie chce mi się tego praktykować.

W sumie, nie mam zamiaru na siłę przekonywać, kto to widzi, to widzi. Kto nie widzi, to może to dla niego jeszcze za wcześnie.
  • 0

#264

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrząc na te debaty, ile ludzie tam piszą, to niestety ale nie chce mi się tego praktykować.

W sumie, nie mam zamiaru na siłę przekonywać, kto to widzi, to widzi. Kto nie widzi, to może to dla niego jeszcze za wcześnie.

Tym sposobem dosc jednoznacznie dales do zrozumienia, ze nie masz nic do powiedzenia i ciagle powtarzasz to samo, bez zadnych argumentow.
  • 0

#265

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Ja mam takie małe pytanka.

Wszyscy tutaj koncentrują się głównie na zwierzętach jeśli chodzi o ewolucje i powstanie życia.

Powiedzcie mi Jak Powstały Rośliny?

Skoro "Pierwsza Zupa Życia" była oceanem białek, później komórek i gąbek, ryb itp.

Skąd z tego wszystkiego wzięły się rośliny?

Czy one też wyszły na ląd tak jak np. z ryb gady i płazy?

I ostatnie. Czy ewolucja dotyczy roślin w takim samym stopniu jak zwierząt.

Dziękuję.


EDIT//

A właśnie ktoś tu wcześniej napisał że praw natury nie da się złamać.

To proszę mi powiedzieć skoro cała nauka opiera się na "teoriach" to czy również te "prawa natury" nie są teoriami i nie ulegają zmianom.

Kiedyś sądzono że uzyskanie prędkości dźwięku jest niemożliwe bo znane ówcześnie "prawa natury" zabraniały tego. Ale okazało się inaczej. Czy nie podobnie jest ze wszystkimi teoriami. Nauka jako taka zawsze będzie nie potwierdzona ponieważ nie ma czegoś takiego jak "nie łamalne prawa" lub coś niezaprzeczalnie prawdziwego.

Wg mnie również tak jest z teorią ewolucji. Dzisiaj jest ona uznawana za najbardziej prawdopodobną dlatego, że jest najwięcej dowodów na jej potwierdzenie ale nikt nie traktuje jej jako dogmat (choć w większości przypadków ludzi może tak być) więc tego typu dysputy wg. mnie są bez sensu ponieważ za 10 lat a może później ktoś powie że ewolucja to bzdura lub przekształci ją w coś innego, lub zupełnie inaczej wytłumaczy powstanie życia na ziemi i zachodzące na niej zmiany.

Nie ma co się pocić na udowadnianie swoich racji. Bo prawda jest taka że nawet największy głupiec może mieć rację a ten który ma "teraz/dzisiaj" najwięcej dowodów na potwierdzenie swoich racji może się mylić jak to np. było w przypadku tego dźwięku lub w ogóle nauki jako takiej. Naukowcy z dnia nadzień "odkrywają" nowe rzeczy związane z naszym wszechświatem. Teorie się zmieniają.



Tyle ode mnie na dobranoc :)
  • 0

#266

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skąd z tego wszystkiego wzięły się rośliny?

Na poziomie jednokomórkowców często zacierają się granice rośliny/zwierzęta. Np. w odpowiednich warunkach świetlnych jest fotoautotrofem, podczas gdy przy braku światła zmienia się w heterotrofa.

Czy one też wyszły na ląd tak jak np. z ryb gady i płazy?

Tak, ale w trochę inny sposób... Zaczęło się od przybrzeżnych glonów.

I ostatnie. Czy ewolucja dotyczy roślin w takim samym stopniu jak zwierząt.

Tak, ewolucja dotyczy KAŻDEGO królestwa ;)
  • 0



#267

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki. Teraz rozumiem. Ja jestem za teorią ewolucji tak i "pierwszego poruszyciela". To tak na marginesie.

EDIT//

Proszę również o odniesienie się do mojego poprzedniego "EDIT'a" :)
  • 0

#268

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedzcie mi Jak Powstały Rośliny?

Najkrócej rzecz ujmując, już ok. 2,8 mld lat temu pojawiły się pierwsze fotosyntezujące bakterie - sinice. Z czasem, na drodze endosymbiozy część gatunków została zasymilowana przez inne proktisty, gdzie ulegając funkcjonalnemu uwstecznieniu stały się po prostu wewnątrzkomórkowymi organellami - chloroplastami. W ten sposób powstały pierwsze autotroficzne jednokomórkowe eukarionty (analogiczne z dzisiejszymi glaukofitami). Te łącząc się w większe grupy, tworzyły dość mocno związane beztkankowe plechy (np. zielenice). Na skutek późniejszego stopniowego różnicowania się komórek w koloniach wytworzyły się pierwsze autotrofy tkankowe - mszaki (a dokładniej najwcześniejsze i najprymitywniejsze z nich - glewiki). Dalej to już w miarę wszystko jest jasne.
  • 0



#269

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj jest ona uznawana za najbardziej prawdopodobną dlatego, że jest najwięcej dowodów na jej potwierdzenie ale nikt nie traktuje jej jako dogmat (choć w większości przypadków ludzi może tak być)

Nie może tak w większości przypadków być, tylko tak jest. :]

Wg mnie również tak jest z teorią ewolucji. Dzisiaj jest ona uznawana za najbardziej prawdopodobną dlatego, że jest najwięcej dowodów na jej potwierdzenie ale nikt nie traktuje jej jako dogmat (choć w większości przypadków ludzi może tak być) więc tego typu dysputy wg. mnie są bez sensu ponieważ za 10 lat a może później ktoś powie że ewolucja to bzdura lub przekształci ją w coś innego, lub zupełnie inaczej wytłumaczy powstanie życia na ziemi i zachodzące na niej zmiany.

Niektórzy tego nie wiedzą, albo nie rozumieją. :)

Kiedyś sądzono że uzyskanie prędkości dźwięku jest niemożliwe bo znane ówcześnie "prawa natury" zabraniały tego.

Bo prawda jest taka że nawet największy głupiec może mieć rację a ten który ma "teraz/dzisiaj" najwięcej dowodów na potwierdzenie swoich racji może się mylić jak to np. było w przypadku tego dźwięku lub w ogóle nauki jako takiej. Naukowcy z dnia nadzień "odkrywają" nowe rzeczy związane z naszym wszechświatem. Teorie się zmieniają.

Pewnie również twierdzicie (wy, potomkowie przodków małp), że prędkość światła jest nieprzekraczalna i nie da się jej przekroczyć. :mrgreen: Przecież są na to niezaprzeczalne dowody naukowe i NIE może być inaczej i nigdy NIE będzie, NIŻ JEST TO POWIEDZIANE, to jest po prostu FAKT! :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#270

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

troche koledzy sie zapedziliscie

co wy rozumiecie pod terminem Prawa Natury ? - prawa natury nie odnosza sie do biologii, fizyki a do postepowania czlowieka, zasad ktorymi sie kieruje

Prawa i teorie fizyczne, biologiczne nie maja tutaj nic do powiedzenia. Są odmienną kategorią nauki.

Oczywiście że za "aktualne" przyjmuje się te poglądy które na daną chwilę mają zebrany materiał dowodowy
Usilnie od prawie 18 stron prosimy SolarWardena o przedstawienie jakichs - niestety napotykamy na celową, perfidną odmowę tychże ujawnienia, (czyt. fantazje są nie do udowodnienia). Po prostu Solar coś widzis i każe nam to widzieć razem z nim.

A i owszem może i za 10 lat powiemy że ewolucja to bzdura - ale zrobimy to wówczas gdy pojawi się nowa TEORIA (specjalnie piszę dużymi, aby Solar kolejny raz nie pomieszał tego z FANTAZJĄ) - poparta dowodami (nie wymysłami i nadinterpretacjami).

Prawa natury jak powiedzialem na wstępie nie ograniczają złamania bariery światła - a ogranicza ją jedynie stan obecnie posiadanej wiedzy - żałuje że obok reputacji nie ma punktów Debilizmu - bo tym ostatnim zdaniem kolejny raz zasłużyłeś na niego (Brak podstawowej wiedzy +1), Dowody naukowe nie mogą byc niezaprzeczalne, chocby dlatego ze nauka nie zna granic (przynajmniej na obecną chwilę - (+2 Debizlim) a +3 za całokształt.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych