Skocz do zawartości


Krach teorii ewolucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Moje uszanowanie!
Są jeszcze myślący ludzie na tym świecie - Harun Yahya z Turcji odwalił kawałek dobrej roboty.
Jego książeczka nie dość że kolorowa i ładna to w eleganckim stylu kończy dyskusję nad chorymi spekulacjami Darwina.
pozdrawiam
  • 0

#2

Ellor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednym z dowodów świadczących na niekorzyść ewolucji, jest fakt posiadania różnej liczby chromosomów przez organizmy. Niby jak coś takiego jak większa/mniejsza liczba chromosomów miałaby wewoluować? Formy pośrednie nie istnieją więc musiałaby być to nagła skokowa zmiana z pokolenia na pokolenie. Potomek osobnika z większą liczbą chromosomów i tego drugiego z normalną jeżeli wogóle by powstał byłby niepłodny - tak jak np: muł. Poza tym tak duże mutacje jak zmiana ilości i kształtów chromosomów często są śmiertelne i wywołują istotne nienormalności.
  • 0

#3

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chore spekulacje Darwina? Hmm... Ciekawie ujęte.
Czy wy na prawdę sądzicie, że ewolucja polega na tym, że z gatunku A ciach, nagle powstaje gatunek B?
żeby nie uchodzić za zatwardziałego scepa, sam kiedyś byłem za teorią kreacjonistyczną, bądź jak kto woli teorią inteligentnego projektu. Oto dowód: http://www.paranorma...t...t=0&start=0
Na szczęście, przeszło mi to. Dowodów na ewolucję jest dosyć sporo, wystarczy chcieć je znaleźć.
  • 0



#4

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Książka piękna i zgrabna, zupełnie jak te, które dostałem od ŚJ. Każda strona ładna i kolorowa.

Szczególnie rozwalił mnie wstęp. Ogólne przesłanie ksiażki jest takie, że Allah stworzył wszystko, a źli naukowcy hoaxują :)

Niestety albo stety podarowałem sobie dalszą lekturę po kilkunastu stronach.
  • 0



#5

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ktoś podać tytuł książki, bo mi się link nie otwiera. Chętnie zobaczę czy jest w mojej bibliotece, bo kupować raczej nie zamierzam. ;)

PS. Pierwszy post, witam wszystkich :) .
  • 0

#6

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przejrzałem "książeczkę". Odniosłem niejasne wrażenie, że Harun Yahya pokazując czaszkę psowatego sprzed 4.3 miliona lat i porównując ją z głową wilka oczekiwał, że obecne wilki powinny wedle teorii ewolucji mieć paszcze krokodyli, a to, że czaszka ta jest podobna do czaszki wilka, ba praktycznie identyczna, dowodzi tego, że wilk się nie zmienił. Kształt jego głowy może nie, bo akurat jest dobrze dostosowana do zdobyczy wilka, nie potrzebuje lepszej. Ale przecież jego inne cechy mogły ulec zmianie, choćby grubość sierści, umięśnienie, kształt łap.
Oto rzeczona ilustracja z książeczki:
Dołączona grafika
Faktycznie, podobieństwo duże, ale czaszka nie jest oczyszczona, nie widać detali, a to właśnie detale najczęściej się zmieniają...
Dla porównania (co prawda w wyniku sztucznego doboru człowieka, ale podlegającego tym samym prawom co dobór naturalny), mój pies:
Dołączona grafika
Już taki podobny do wilka nie jest, a czas od udomowienia mierzony jest w tysiącach lat, a nie milionach.
  • 0



#7

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna porcja bzdur w wykonaniu fanatyka religijnego.

Nie wszystkie formy życia muszą cały czas ewoluować (przykład: latimeria). Czy tylko ja mam wrażenie, że autor specjalnie dobierał tylko te zwierzęta, które niezbyt się zmieniły?
  • 0

#8

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie spotkałem jeszcze żadnych racjonalnych dowodów obalających teorię ewolucji. To, że jakiś gatunek się nie zmienia w ciągu milionów lat, lub zmienia się tylko nieznacznie, świadczy jedynie o tym, że jest dobrze przystosowany do środowiska, w którym bytuje. Jak wspomniana już latimeria czy choćby krokodyle.
  • 0



#9

Yisunsin.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tylko dlaczego wszyscy zwolennicy teori ewolucji zastanawiaja sie nad brakujacym ogniwem ? ^^
  • 0

#10

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Spory, jakie prowadzili pierwsi ewolucjoniści z przeciwnikami tej teorii, spowodowały sformułowanie paradoksu opartego na koncepcji brakującego ogniwa, którego źródło można dobrze zilustrować hipotetycznym dialogiem Zwolennika i Przeciwnika teorii Darwina:

Przeciwnik: Teoria ewolucji jest nieprawdziwa, ponieważ nie znaleziono brakującego ogniwa.
Zwolennik: Ależ znaleziono: (długa lista znalezisk).
Przeciwnik: No tak, ale to jest jeszcze gorzej dla ewolucji, bo teraz są dodatkowe brakujące ogniwa, łączące te formy, które wymieniłeś.

Zgodnie z rozumowaniem krytyków ewolucji potwierdzenie istnienia brakującego ogniwa powinno prowadzić do braku dwóch kolejnych ogniw itd. W ten sposób ewolucja miała posiadać coraz więcej braków, co prowadziło ich zdaniem do wniosku, że nie mogła faktycznie zachodzić.

W odpowiedzi zwolennicy teorii Darwina zwrócili uwagę, że argumentacja ta ma formę równoważną z eleackim paradoksem podziału sformułowanym przez Zenona:

Przedmiot, aby przemierzyć jakąś drogę, najpierw musi przebyć połowę tej drogi, ale zanim do niej dotrze, musi przebyć połowę połowy itd. W ten sposób, jako że zawsze można znaleźć połowę odcinka, ruch nie może się w ogóle rozpocząć.

Rozwiązanie paradoksu Zenona dla brakującego ogniwa ewolucji było możliwe dzięki unaocznieniu pewnego faktu – organizmy żywe pojawiają się w kolejnych pokoleniach. Między ostatnim wspólnym przodkiem, a pojawieniem się człowieka, Ziemię zamieszkiwała skończona liczba kolejnych generacji istot żywych tworzących swoistą sztafetę.

Liczba brakujących ogniw jest ściśle ograniczona. Odszukanie kolejnych z nich było tylko kwestią czasu, ale zawsze pozostaną jakieś braki, ponieważ proces fosylizacji miał charakter wybiórczy. Niektóre formy życia nie pozostawiły skamielin, które można badać po milionach lat. Paradoks brakującego ogniwa okazał się zdaniem ewolucjonistów przypadkiem argumentu z niewiedzy, ponieważ zbudowany był na faktach których nie znano."

Źródło: wikipedia.pl


Wpisz sobie "brakujące ogniwo ewolucji" w wiki jeśli chcesz więcej informacji na ten temat.
  • 0

#11

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie istnieje takie coś jak ewolucja.


Czy jeśli nasypiesz do dużej michy dużo piachu, dosypiesz trochę innych pierwiastków, zalejesz to wodą i zostawisz to odizolowane od wszelkich związków organicznych na ileś tam miliardów lat, to czy po tym czasie z tej michy będą latać wahadłowcami, a w środku zobaczysz bujny las i jeżdżących samochodami ludzi? Przecież jak ewolucja to ewolucja, w misce też będą ewoluować, tylko będą troszkę mniejsi, bo ich tak ewolucja przystosuje do warunków.


Lol, ludziska opanujcie się. Otwórzcie mózgi. To jest tak możliwe, jak wyjście w pełni działającego samolotu odrzutowego z huraganu nad złomowiskiem (huragan by trwał miliardy lat, a na złomowisku by było bardzo dużo części)

:rotfl:
  • 0

#12

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

SolarWarden koncepcja z miską ciekawa. Radzę Ci osobiście spróbować, usiąść i czekać na efekty, będziesz przynajmniej miał jakieś zajęcie zamiast pisać głupoty. O ile mi wiadomo, na początku świata panowały "trochę" inne warunki niż w misce z piaskiem, dlatego też Twoje porównanie dowodzi jedynie Twojej ignorancji. Radze Ci najpierw zapoznać się z faktami, które usiłujesz obalić, a potem możemy przystąpić do dyskusji.
  • 0



#13

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lol, ludziska opanujcie się. Otwórzcie mózgi. To jest tak możliwe, jak wyjście w pełni działającego samolotu odrzutowego z huraganu nad złomowiskiem (huragan by trwał miliardy lat, a na złomowisku by było bardzo dużo części)

Skoro uważasz, że ewolucja nie istnieje, to jakim cudem huragan nad złomowiskiem stworzył samolot? Nieopisywalny przypadek, czy może części "wiedziały" jak się poskładać?

Nie zastanowiło Was może dlaczego np. drzewa rosną tak jak drzewa, koty rosną tak jak koty, ludzie rosną tak jak ludzie? Skąd pojedyncze komórki wiedzą gdzie są i co mają robić? Czy wystarczy do tego sama biochemia?

O ile mi wiadomo, na początku świata panowały "trochę" inne warunki niż w misce z piaskiem, dlatego też Twoje porównanie dowodzi jedynie Twojej ignorancji. Radze Ci najpierw zapoznać się z faktami, które usiłujesz obalić, a potem możemy przystąpić do dyskusji.

Zapewne panowały inne warunki, ale tak naprawdę wiele pewnego nie da się o nich powiedzieć. Znamy mniej więcej skład chemiczny, znamy temperaturę, ale pytanie czy życie powstało w takich właśnie ogólnych warunkach?
  • 0

#14

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten odrzutowiec raczej nie powstanie... Chociaż jak chcesz to próbuj.

A tak samo jak nie ma czegoś takiego jak ewolucja, tak samo nie ma początku Wszechświata. Nie ma początku i nie ma końca i musicie się z tym pogodzić. Wiem, że zwykłemu zjadaczowi chleba ciężko jest takie coś przetrawić, ale trudno, tak jest i tyle.

Ostatnio na wykładzie profesor geologii sam mówił, że podczas ostatnich chyba 50 lat Ziemia się postarzała x2 (mowa oczywiście o teoriach naukowych). I tak będzie ciągle więcej i więcej i więcej, aż ludzie sami skumają, że jest to nieskończone.

A nie, że nie było nic, a nagle PACH i się to wszystko NIC wzięło i powstało. Nieskończoność to jedyne wytłumaczenie.

Oczywiście można do tego dorzucić boga, który se był i nagle mu się nudziło i postanowić coś odwalić, ale ta teoria jest raczej kiepska w podstawach, bo skoro nie było nic to skąd ten co pomyślał, żeby to się wzięło i powstało sie wziął?

Aha i z tego co mówi teoria ewolucji to Ziemia kiedy powstawało życie organiczne była właśnie podobna do michy z piachem i wodą.
  • 0

#15

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak nie ma czegoś takiego jak ewolucja ? Dio mio ! Ewolucje widać gołym okiem i to na każdym kroku choćby u człowieka mamy min. :
- brak takiego owłosienia jak u małp na rzecz ubrań,
- przeciwstawny kciuk,
- zmiana kształtu szczęki dzięki smażonemu, a nie surowemu mięsu itp, itd

SolarWarden podając Twój przepis 'na życie' już uwzględniłeś główny katalizator - wodę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych