Skocz do zawartości


Zdjęcie

Infinity 08.08.2008


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#16

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszyscy nawijacie o piktogramie, a mnie zastanawia ten helikopter wojskowy..

Kiedyś widziałem nagranie z Wylatowa, ktoś filmował piktogram, gdy nad kamerzystą przeleciały chyba 2 czy 3 helikoptery - też wojskowe - nic szczególnego nie było widać, ale po zwolnieniu nagrania ponad helikopterami ewidentnie przeleciał z bardzo dużą prędkością jakiś niezidentyfikowany obiekt, może więc ten helikopter miał odwrócić uwagę..

A swoją drogą, piktogram piękny :)
Przyjmijmy, że jest autentyczny, ciekawe, co przedstawia, teoria frosti'ego jest bardzo ciekawa ;)


Powiem Ci że mnie też... Interesowałem się strefą 51 i z tego co wiem to oni latają takimi helikopterami. czarne z karabinkiem maszynowym nie oznakowane. Jak boga kocham tak czytałem... Może USA wie kiedy oni są i ich osłaniają? xD Nie wiem tylko tak mówie ale czemu czarne helikoptery strefy 51 sa wszedzie gdzie cos z UFO sie dzieje?
  • 0



#17

kuba9519.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@UP bo szukają kolejnych kosmitów do eksperymentów? :D Ale kto może wiedzieć czego tak naprawdę te helikoptery przy piktogramach chcą?

A piktogram śliczny ;)
  • 0

#18

Leprikon.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież to zwykły AH-64 Apache na wyposażeniu brytyjskiej armii. I każdy egzemplarz jest wyposażony w "karabinek maszynowy" (działko automatyczne).
  • 0

#19

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem taką ciekawostkę, choć jak dla mnie dość naciągana

mianowicie...

wiele piktogramów opiera swoje proporcje o tzw. złoty podział, albo boską liczbę Phi (φῖ, Φφ). Jej wartość w systemie dziesiętnym to 1.6180339887498948482...

Weźmy wartość φ, 21 okręgów ramienia piktogramu i 9 okręgów celtyckiego symbolu z centrum formacji. Zapiszmy takie równanie:

21*1.618039^9 = ~1596

Co to za liczba? W dniu powstania piktogramu, a mianowicie 08.08.2008 pozostawało 1596 dni do 21.12.2012 roku :)
  • 0



#20

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To wcale nie jest takie naciągane jak się wydaje, jednak ja stawiam na ludzi nie na Obcych, co nie zmienia faktu że wolałbym aby ten piktogram był autentyczny. ( autentyczny jest ale chyba każdy wie o co chodzi :) )
  • 0

#21

Żaku.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawostka może jest naciągana, ale zawsze może być prawdziwa. 21.12.2012 roku może będzie jakieś ważne wydarzenie. Jedni nazywają to końcem, ale moim zdaniem to może być początek. Pożyjemy, zobaczymy...
  • 0

#22

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tzn, pomysłodawca spokojnie mógłby wymyślić rozwiązanie piktogramu w liczbach, nie ma problemu. Zwłaszcza kiedy większość znaków wychodzi spod jednego pióra.
  • 0

#23

radekg0.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ten helikopter po prostu robił zdjęcia z powietrza dla tego piktogramu. Bo w jaki inny sposób zobaczylibyśmy go z góry?
  • 0

#24

Dzidek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... 12 cm linia... zostala wykonana mechanicznie... hmmm ciekawe;)
  • 0

#25

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jak juz ktos zauwazyl srodek piktogramu circlemakerow zawsze jest na liniach traktorow, dzieki temu tworza sobie oś symetri

I wszystko jasne :rotfl:
  • 0

#26

eMisja.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się ten znak skojarzył ze Wstęgą Mobiusa. Taka myśl nasuwa się szczególnie kiedy patrzę na "ósemkę" przedstawioną jako niebieskie kule, dające wrażenie przestrzeni.
Później zaczęłam zastanawiac się nad językami, które w jednej części są po zewnętrznej stronie a w drugiej po wewnętrznej. To też przywiodło mi na myśl płaszczyznę jednostronną.
To tylko skojarzenie, nie koniecznie słuszne.
  • 0

#27

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście tą ósemkę bez problemu mogli wykonać ludzie z circlemakers.org, robili już bardziej zaawansowane piktogramy.


Może jakieś konkrety, bo z tego co się orientuję to nie robili ;)


Hmm... chyba jednak robili.

http://www.circlemak...greenpeace.html

'We created the crop circle in Ayotzintepec in the state of Oaxaca in south Mexico.' ;)

A piktogram z tematu jest przepiękny! Taki regularny, harmonijny, wogóle cudeńko ^^.
Wogóle strasznie lubię piktogramy, obojętnie czy zrobili je kosmici czy nie, wiele z nich to po prostu arcydzieła :) .

edit:

http://www.circlemak.../big_words.html

Kolejny 'krąg w zbożu' wykonany na zamówienie.

Tak właśnie pomyślałam, czy przypadkiem nie mylę pojęć... że to co oni robią to nie są piktogramy. Ale skoro potrafią jakieś zrobić to takie bardziej zaawansowane też robią?
  • 0

#28

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.circlemak...g/dimbleby.html
http://www.circlemak.../levellers.html
http://www.circlemak...org/nztrip.html

geez przejrzyj moze strone dokladnie...
  • 0

#29

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cvzemu zawsze w USA, nigdy w Polsce? :P
  • 0

#30

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy piktogram.

Zastanawiam się nad jego strukturą i zastanawia mnie charakterystyczny środek. Wygląda tak jakby należało go "zgiąć" w czterech płaszczyznach i podejrzeć z innej perspektywy.
Zakładając, że nie jest dziełem rąk (nóg) ludzkich to należałoby sprawdzić efekt w 3D.

Gdzie można odczytać rzeczywiste (dokładne) wymiary?. Mógłbym go przenieść np do Auto-CAD i pobawić się trochę widokami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych