Skocz do zawartości


Zdjęcie

World Jump Day


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
56 replies to this topic

#46

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Flashmob się to zwie. Takie akcje sięgają rzadko powyżej paruset osób, a tu trzeba ich znacznie więcej.
  • 0

#47

l190zb.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh, oczywiście że to tylko Flashmob :)
Nie ma najmniejszej szansy żeby co kolwiek się stało.
Niech każdy ludzik, który sobie podskoczy ma masę nawet tych stu kilogramów.
100*600 000 000 = 6*10^10 kg

Ziemia ma masę 6*10^24 kg, więc ok. 10^14 razy większą ;)
Poza tym, tak jak napisał kolega w pierwszym poście, to niezgodne z zasadami fizyki :) Zasada pędu.
  • 0

#48

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[center:8e8f28ab15]Czy jeden skok zmieni orbitę Ziemi? [/center:8e8f28ab15]

Dzisiaj o godz. 12.39 i 13 sekund polskiego czasu może się trwale zmienić oblicze Ziemi. Przynajmniej tak twierdzą organizatorzy World Jump Day, którzy jednoczesnym skokiem 600 milionów ludzi chcą minimalnie zmienić orbitę naszej planety


World Jump Day to projekt globalny i - jak to obecnie bywa - rozchodzący się lotem błyskawicy przez internet. To kolejna odsłona klasycznego flashmoba - umówienia się tłumu na coś szalonego, niebanalnego. Po co? Tym razem, żeby zmienić klimat Ziemi.

[center:8e8f28ab15]Dołączona grafika [/center:8e8f28ab15]


Według naukowców z Instytutu Fizyki Grawitacyjnej w Monachium Ziemia może zostać wytrącona ze swojej obecnej orbity przez połączoną siłę skaczących jednocześnie ludzi. Profesor Hans Peter Niesward i jego współpracownicy w przybliżeniu obliczyli, że potrzeba do tego minimum 600 milionów ludzi na zachodniej półkuli skaczących w tym samym momencie. Efekt? Taki, jakby w Ziemię uderzyła mała kometa. Ma to zastopować zmiany klimatyczne: będzie mniej powodzi, susz, gwałtownych burz i huraganów. Synchronizację czasową WJD można znaleźć na stronie worldjumpday.org

A co na to polscy naukowcy? - To raczej science fiction. Do takich doniesień mam sceptyczne nastawienie. Poza tym nie da się prosto przełożyć efektu takiego skoku na ziemski klimat - mówi dr Bogusław Mól z Instytutu Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Źródło: Gazeta.pl Jacek Łuczak
  • 0

#49

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"... przez połączoną siłę skaczących jednocześnie ludzi..."

Wszystko fajnie tylko to jest niemożliwe :mrgreen:
  • 0



#50

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co na to polscy naukowcy? - To raczej science fiction. Do takich doniesień mam sceptyczne nastawienie. Poza tym nie da się prosto przełożyć efektu takiego skoku na ziemski klimat - mówi dr Bogusław Mól z Instytutu Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wszystko fajnie tylko to jest niemożliwe


Niestety, muszę się z tymi wypowiedziami zgodzić. Traktuję tę akcję, jako ciekawostkę z cyklu: "Czego to człowiek nie wymyśli?"
  • 0

#51

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To żeśmy sobie poskakali. Ja skok przespałem :-/
  • 0

#52

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To teraz trzeba zorganizowac ogólnoświatowy strajk przeciwko bliźniakom.
  • 0

#53

MarX.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) Takie akcje sięgają rzadko powyżej paruset osób, a tu trzeba ich znacznie więcej.

No patrz... a jednak 600.248.012 osób się zapisało, ale ile skoczyło to już zagadka :)

To żeśmy sobie poskakali. Ja skok przespałem  :-/

Tez przespałem, bo mnie nie powiadomili, a była opcja przy zapisie o przypomnieniu dzień wcześniej... :|
  • 0

#54

koszalin123.
  • Postów: 105
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akcja dość zabawna. Ja słyszałem jak wszyskie mrówki zebrałyby się w jednym miejscu to spowodowałyby małe trzęsienie ziemi :mrgreen:
  • 0

#55

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z moich obliczeń wynika że masa Ziemii jest ok 612 bilionow razy większa niż masa wszytkich ludzi ( średnia waga 75 kg ), przeliczając to na pęd to tak jakby ziarenkiem piasku chciało się zatrzymać pociąg jadący z prędkościa 500 km/h
  • 0

#56

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to tak jakby ziarenkiem piasku chciało się zatrzymać pociąg jadący z prędkościa 500 km/h

Zadzwoń po Toma Cruisa, da rade ;)
Ale pamiętajcie, że podczas upadku w wyniku pędu zwiększa się chwilowo siła uderzenia. Niby nic ale jednak troche kg więcej.
  • 0

#57

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[center:3ad535ff16]O 12:39 cała Polska (nie) podskoczyła [/center:3ad535ff16]

Punktualnie o 12.39 i 13 sekund, na tarasie jednego z warszawskich biurowców, 28-letni Marcin, zwany Fiedziem, wybił się energicznie w górę, a zaraz potem opadł na ziemię. Czynność tę powtórzył cztery razy. Jego niecodzienne zachowanie nikogo nie zdziwiło. Przeciwnie - razem z nim w tym samym czasie podskakiwało pięć innych osób w biurze, a kto wie, czy nawet nie miliony ludzi na całej zachodniej półkuli.


20 lipca, dzień skoku


Dlaczego? Bo dziś obchodzimy World Jump Day, czyli dzień skoku. Jego pomysłodawcy, powołując się na naukowców z Instytutu Fizyki Grawitacyjnej w Monachium, przekonywali, że jednoczesny skok 600. milionów ludzi na zachodniej półkuli zmieni orbitę Ziemi, a co za tym idzie, polepszy klimat na naszej planecie. Czy udało nam się wykorzystać tę szansę? Kto skoczył i dlaczego?

[center:3ad535ff16]Dołączona grafika
Ten skok miał zmienić orbitę ziemi [/center:3ad535ff16]

"Chcę więcej słońca w Czeladzi"


Marcin postanowił zadbać o losy świata i skoczył. - Chcę, żeby w Polsce był lepszy klimat: więcej słońca w Czeladzi, a chmur w Będzinie, i żeby pustynia Błędowska przesunęła się na teren tego miasta na B ;-) Skoczyłem też dlatego, że "nam nie jest wszystko jedno". Poza tym zawsze marzyłem o tym, żeby zmienić oblicze świata. I teraz czuję się spełniony. - mówi Marcin - Zachęciłem kolegów, żeby włączyli się do akcji, bo wielu z nich jest tak wielkich ciałem, że nasz wspólny skok wystarczy za pół polskiego społeczeństwa. Skoczyliśmy wszyscy aż pięć razy, istnieje więc obawa, że wkrótce zderzymy się z Marsem - ostrzegł.

[center:3ad535ff16]Dołączona grafika
Sejsmograf śledzący wstrząsy w Warszawie nic nie zanotował[/center:3ad535ff16]

"Skaczę często, szczególnie z radości"

Skoczył też Grzegorz, pedagog. - To był skok spontaniczny, nie związany z akcją, bo o niej nie wiedziałem. Często skaczę, szczególnie z radości. Jak dostałem pracę w Warszawie, to skoczyłem tak wysoko, że prawie wbiłem się w sufit. Towarzysząca mu Magda nie podskoczyła. - Ale gdybym wiedziała o tym całym skakaniu, to bym skoczyła - przyznaje - bo to bardzo lubię i wszystkim polecam. W końcu skok to zdrowie!

"Skoczyłbym, gdybym wiedział"

Co do tego nie ma wątpliwości i pan Jerzy, emeryt. - Pewnie, że bym skoczył, gdybym wiedział. No chyba, że by mnie nogi bolały. Ale według mnie lepiej, żeby ludzie nie zabierali się za poprawianie świata, bo i tak już wystarczająco dużo napoprawiali. Niech świat się zmienia zgodnie z teorią Darwina.

Co pokazały sejsmografy?

Mimo ogromnego zapału dzisiejszych "skoczków" sejsmografy w Polsce nie zanotowały nagłego wstrząsu. Naukowcy, z którymi rozmawialiśmy, tłumaczą to tym, że poszczególne podskoki mają zbyt małą energię, która na dodatek jest rozłożona na zbyt dużej powierzchni. Dlatego wywołane podskokami ludzi wstrząsy nie wyróżniły się z szumu, który normalnie rejestrują aparaty sejsmograficzne. Może za rok?

Źródło: mig Gazeta.pl
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych