Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateizm, ateiści


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
493 odpowiedzi w tym temacie

#1

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głownie pytam wierzących co myślicie o ateistach?
Czy uważacie, że to lepsi ludzie od nas wierzących?
  • 0

#2

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak.
  • 4

#3 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak. Poza tym bzdurny temat.
  • 0

#4

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak najbardziej tak.
  • 2

#5

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat nie jest bzdurny. Bzdurna to może być odpowiedź.

Co do tematu to

Zależy jacy ateiści. Są tacy ateiści, którzy nie należą do żadnej religii, bo wiedzą, że najważniejsze są swoje rozważania na temat życia, naszego celu a nie bezmyślne przyjmowanie tego, co dyktuje religia. Wiedzą, że nie żyjemy tutaj po to, aby dzielić się na różne "frakcje".

Ale niestety są też tacy ateiści, którzy wieżą tylko w to co materialne. Wieżą w pieniądz i robią to tylko dla własnego zysku.
  • 2

#6

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co ma ateizm do moralności? Zbyszku, weź idź poczytaj to.

Temat nie jest bzdurny. Bzdurna to może być odpowiedź.

Co do tematu to

Zależy jacy ateiści. Są tacy ateiści, którzy nie należą do żadnej religii, bo wiedzą, że najważniejsze są swoje rozważania na temat życia, naszego celu a nie bezmyślne przyjmowanie tego, co dyktuje religia. Wiedzą, że nie żyjemy tutaj po to, aby dzielić się na różne "frakcje".

Ale niestety są też tacy ateiści, którzy wieżą tylko w to co materialne. Wieżą w pieniądz i robią to tylko dla własnego zysku.


Są i tacy wierzący, ateiści to zwykle materialiści w sensie filozoficznym, a to zupełnie coś innego...
  • 0



#7

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie, nie uważam że jestem pod jakkimkolwiek względem lepsza od wierzących, ani że osoby religijne przewyższają ateistów. ci którzy uważają że tak mogliby to chociaż uzasadnić.
  • 0

#8

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłem ateistą z wyboru, ale przestałem nim być gdy dostrzegłem i poczułem wokół siebie obecność Boga. Uznaję to za małe oświecenie ;) i wiem też, że gdybym nie odrzucił Boga, nigdy bym Go nie dostrzegł.
Nie widzę powodu dla którego miałbym być lepszy, czy gorszy od kogokolwiek.
  • 4

#9 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

NO_NAME, powiedz mi po co? Cokolwiek nie powiesz i tak będzie z miejsca negowane. Zresztą, to wszystko było już poruszane i porozrzucane jest po całym forum po różnych tematach...

Temat nie jest bzdurny. Bzdurna to może być odpowiedź.

Skoro tak uważasz...
  • 0

#10

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

po prostu, nie rozumiem co może mieć ateizm do wartości lub moralności człowieka. w ogóle próby ujednolicenia tak ogromnej społeczności jaką są osoby wyznający jakąś religię w ogóle to absurd. na tym forum powstało jakieś kółko wzajemnej adoracji polegającej na utwierdzaniu się wzajemnie w swej nieskończonej mądrości, jednocześnie do stopnia graniczącego z narcyzmem odrzucając możliwość własnej pomyłki. nie bronię tu religii katolickiej, ani jakkielkolwiek innej, po prostu uważam że mamy tendencję do wyrażania swoich poglądów w sposób nieprzemyślany. a to że wszystko co ateista powie jest negowane przez katolików wynika z tego iż oni także posiadają wyżej wymienione cechy przez co dyskusja przybiera raczej kształt nawracania na "jedyną słuszną drogę" obu przeciwnej strony niż faktyczną wymianę poglądów. a że to co być może zostanie zawarte w tym temacie jesli mod nie zamknie go z powodu bezsensownych pierwszych odpowiedzi może właśnie uporządkować to co jest rozwalone po całym forum. w końcu po to ono jest-do dyskusji
  • 1

#11

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak tylko zobaczyłem temat napisany wielkimi literami to wiedziałem, że...[standartowa formułka]... i nie pomyliłem się.

Edycja

Ale niestety są też tacy ateiści, którzy wieżą tylko w to co materialne. Wieżą w pieniądz i robią to tylko dla własnego zysku.


Przesąd głupi i bzdurny. Połowa Katolików też wierzy w mamone. To zależy od charakteru człowieka, nie tego czy jest ateistą, katolikiem, agnostykiem czy wyznawcą różowego niewidzialnego potwora spagethii.
koniec edycji


Mam wrażenie, że bojowy ateista we mnie zamiera. Jakbym zdawał sobie sprawę, że nie da się zniszczyć KK, ze można się tylko bronić. KK przetrwa żerując na ludziach o słabszej psychice. Nie oszukujmy się, nie wszyscy są równi. Wierzysz? Ok, to sobie wierz, ale nie manifestuj tego w tak bzdurnym temacie. Ktoś zaraz się przyczepi, że ateiści na tym forum cholernie się panoszą. To akurat takie miejsce, gdzie można spokojnie manifestować swoje poglądy...a manifestacja swojego katolicyzmu w kraju gdzie 90% ludzi to katolicy to chyba żaden wyczyn...

Ateiści powini być tolerancyjni i wyrozumiali. Ale gdy widzi co wyprawia w tym kraju KK (choćby ostatnie stwierdzenie Głódzia na temat rządu) to nie może pozostać bezczynny. W tym kraju musi się coś zmienić...marzy mi się powrót polskiej tolerancji albo przedchrześcijańskiego Rzymu.

Mam znajomych katolików - takich fanatycznych (niestety, to są cięzkie przypadki) i takich normalnych. Słuchają tej samej muzki, lubią te same filmy, te same gry, można z nimi porozmawiać na poziomie i wiele się przy tym nauczyć...Szkoda tylko, że nie moge tego samego powiedzieć o biskupach.

Aleksander Krawczuk, profesor historii, ateista zwany "piewcą pogaństwa", opisując życie Konstantyna Wielkiego stwierdził, iż ten nie rozumiał, że piękno życia polega na mnogości kultur. Myślę, że i forumowi ateiści powini o tym pamiętać.

Paranormalne.pl jest o tyle ciekawym miejscem, że łatwo spotykają się tu dwie grupy - ateistów i katolików, co oczywiście prowadzi do konfliktów. Wydaje mi się, że istnieje jednak nieoznakowana, umowna granica, które tematy są dla której grupy lub grup obydwu. Czasem warto się zastopować.

Zdaję sobie sprawę, że ten post jest nudny, nie trzyma się kupy i w niektórych miejscach przecze sam sobie (tego nie jestem pewien, nie chcę mi się czytać od początku), ale pisałem co mi ślina na język przyniosła.

Trzymajcie się, ide czytać pismo klinowe Walkera.
  • 0

#12

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat taki sam jak Czy bycie katolikiem to obciach?, równie bzdurny i prowokujący do kłótni (celowo?).
  • 0



#13

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla kogo bzdurny, dla tego bzdurny...

prowokujący do kłótni (celowo?)

Nie, ale to ukazuje tylko szerokie spektrum uprzedzeń polskiego społeczeństwa, szkoda, a to, że ludzie wierzący z natury kłócą się i przekrzykują gdy ktoś wykłada swoje poglądy, to już zupełnie inny temat...
  • -2



#14

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co jest bardziej idiotyczne - sam temat czy pierwsze w nim wypowiedzi.
Ja jestem od jakiegoś katolika lepszy np. w umiejętności posługiwania się komputerem, on ode mnie w majsterkowaniu. Żaden człowiek nie jest ogólnie lepszy od innego. Temat wyczerpany.
  • 0

#15

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat taki sam jak Czy bycie katolikiem to obciach?, równie bzdurny i prowokujący do kłótni (celowo?).


Tak temat miał byś trochę prowokujący, ale napewno nie jest bzdurny tylko dotyczy poważnego zagadnienia


Nie wiem co jest bardziej idiotyczne - sam temat czy pierwsze w nim wypowiedzi.
Ja jestem od jakiegoś katolika lepszy np. w umiejętności posługiwania się komputerem, on ode mnie w majsterkowaniu. Żaden człowiek nie jest ogólnie lepszy od innego. Temat wyczerpany.


Chyba wiesz, że nie chodziło mi o takie umiejętności tylko niektórzy ateiści uważają, że są lepsi np w filozofii , że wierząc w BOGA nie można czegoś osiągnąć.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych