Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy bycie katolikiem to obciach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#16

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież to nie KK jest centrum Chrześcijaństwa tylko Jezus Chrystus, którego zostawiłeś bo...nie lubisz Kościoła?

A nie przyszło Ci czasem do głowy, że Jezus nie jest własnością KrK?
Nie pomyślałeś, że można zrezygnować z Kościoła nie rezygnując z Jezusa?


:D

Przemku, źle przeczytałeś mojego posta (który to już raz ;) ale nie gniewam się :P ) - może przeczytaj go ponownie. Przecież ja sam uważam się za Chrześcijanina, a nie za Katolika. Kalahan napisał że został poganinem

"Przecież to nie KK jest centrum Chrześcijaństwa tylko Jezus Chrystus, którego zostawiłeś bo...nie lubisz Kościoła? Wiesz to trochę dziwne

Może sprawdź najpierw na czym polega bycie Chrześcijaninem "

Tymczasem Kalahan napisał:

"Zostawiłem katolicyzm nie dlatego że się tego wstydzę. Wyznawanie czegoś nie jest hańbą ani tym bardziej wstydem. Odpuściłem sobie chrześcijaństwo... bo mi się źle kojarzy. Fanatycy KK i ''księża z kasą'' odpychają innych ludzi od tej wiary.
Dlatego zostałem poganinem..."
  • 0

#17

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzący i praktykujący (choć miałem różne epizody w życiu), nie mam z tego powodu żadnego obciachu, kilka nakazów czy zakazów wyszło mi często na dobre, (staram się żyć aby wyrządzać jak najmniej krzywd innym, choć jestem tylko człowiekiem i nie zawsze wychodzi), mimo, że wśród znajomych znajduje się w mniejszości z mniejszości.
Czasami opowiadam im co się na tym forum dzieje i dziwią się po co cała ta nagonka, skoro nie wierzą w to po prostu ludzie. Kilka osób pokusiło się nawet o określenie, że chcą być trendi bo teraz takie coś jest na topie.

Elo!

Rozumiem, jestes na tyle "glupim" czlowiekiem, iz sam nie mogles dojsc do tego, ze zabijanie, kradniecie i inne to zle czyny, ktore w zyciu nam nie pomagaja?
  • 0

#18

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po co się licytować. Szkoda czasu na sprzeczki. Zwłaszcza, że ateiści mają ograniczony czas życia

Aton, to samo odnosi się do Ciebie, a wymyślanie przemagicznych bóstw życia nie wydłuży; chrześcijaństwo wcale nie jest bardziej "racjonalne" i poważne od Latającego Potwora Spaghetti.

W całym tym Kościelnym bagnie i jego porzucaniu nie chodzi wcale o bycie "trendy" ani chęć podążania za Zeitgeistem, ale o coś głębszego, o prawdziwe przyczyny coraz większej niechęci i właśnie refleksja nad nimi jest celem tego tematu. Kościół sam jest swoim oprawcą. Wierzący problemu nie chcą widzieć, wymyślnie kręcąc, że to przez rozchichotane nastolatki, śmieszne po prostu.
  • 0



#19

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co się licytować. Szkoda czasu na sprzeczki. Zwłaszcza, że ateiści mają ograniczony czas życia

Aton, to samo odnosi się do Ciebie, a wymyślanie przemagicznych bóstw życia nie wydłuży; chrześcijaństwo wcale nie jest bardziej "racjonalne" i poważne od Latającego Potwora Spaghetti.

W całym tym Kościelnym bagnie i jego porzucaniu nie chodzi wcale o bycie "trendy" ani chęć podążania za Zeitgeistem, ale o coś głębszego, o prawdziwe przyczyny coraz większej niechęci i właśnie refleksja nad nimi jest celem tego tematu. Kościół sam jest swoim oprawcą. Wierzący problemu nie chcą widzieć, wymyślnie kręcąc, że to przez rozchichotane nastolatki, śmieszne po prostu.


oj widzę Don Corleone , że lubisz obrażać ludzi co??
  • 0

#20

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem, jestes na tyle "glupim" czlowiekiem, iz sam nie mogles dojsc do tego, ze zabijanie, kradniecie i inne to zle czyny, ktore w zyciu nam nie pomagaja?


Chodziło mi o inne czyny.
Nie chodzi zresztą w sumie o to, że sam bym na to nie wpadł tylko iż czasem zakaz/nakaz nad głową dobrze robi.
  • 0



#21 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

A nie przyszło Ci czasem do głowy, że Jezus nie jest własnością KrK?

Według Kościoła Katolickiego jeśli odchodzisz od Kościoła, odchodzisz jednocześnie od Jezusa. To Jezus stworzył społeczeństwo chrześcijańskie, zebrał wokół siebie ludzi. Nie można czerpać z nauk Jezusa będąc samemu. Te zasady są istotne tylko w społeczności... Wg KKK...
  • 0

#22

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eeee, ale ja tu czegos nie rozumiem... Czy autor tematu ma jakiegos butthurt'a wzgledem kosciola? Czy ktos autora zmusza do uczestnictwa we mszach? Czy na ulicach chodza ksieza przeprowadzajac jakies akcje indoktrynacyjne? Czy autor mieszka w jakiejs zabitej dechami dziurze gdzie 80 letni proboszcz namawia z ambony do glosowania na lpr i sluchania radia ojca dyrektora? Moze autor doswiadczyl jakiejs niebywalej przykrosci ze strony ksiezy? Moze chce byc bardzo europejski?

Otoz moj drogi... Po pierwsze, to pomysl. Cala kultura swiata zachodniego opiera sie niestety na chrzescijanstwie i z niego wyrosla. Podejrzewam, ze gdyby nie ten zly kosciol, to cywilizacyjnie bylibysmy ciagle na poziomie krajow afrykanskich. Po drugie, podejrzewam, ze nigdy nie rozmawiales z zadnym porzadnym ksiedzem - a szkoda bo jest takich wielu i nie prezentuja oni cech ktore im przypisujesz. Po trzecie, dyskusja z osobnikiem twojego pokroju i tak nie bedzie miala sensu, bo jestes po prostu ignorantem. Po czwarte, jak dla mnie mozesz sobie wierzyc w potwora spaghetti, w wielkiego trampka, czy cokolwiek innego. Po piate, nie wiem co gorche - moherowy beret, czy stary komuch siedzacy na lawce w parku z rozrzewnieniem wspominajacy dawne czasy...

A tak na marginesie to jakos jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby ktos dyskryminowal mnie ze wzgledu na moje poglady religijne czy ich brak. Jakos tez nigdy nie zdarzylo mi sie zauwazyc, zeby jakikolwiek katolik wypisywal na jakims forum posty i obnosil sie ze swoja religijnoscia, za to przeciwnicy kosciola jakos nader chetnie afiszuja sie ze swoimi pogladami, wiec sorry misku...
  • 0

#23

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Otoz moj drogi... Po pierwsze, to pomysl. Cala kultura swiata zachodniego opiera sie niestety na chrzescijanstwie i z niego wyrosla. Podejrzewam, ze gdyby nie ten zly kosciol, to cywilizacyjnie bylibysmy ciagle na poziomie krajow afrykanskich. Po drugie, podejrzewam, ze nigdy nie rozmawiales z zadnym porzadnym ksiedzem - a szkoda bo jest takich wielu i nie prezentuja oni cech ktore im przypisujesz. Po trzecie, dyskusja z osobnikiem twojego pokroju i tak nie bedzie miala sensu, bo jestes po prostu ignorantem. Po czwarte, jak dla mnie mozesz sobie wierzyc w potwora spaghetti, w wielkiego trampka, czy cokolwiek innego. Po piate, nie wiem co gorche - moherowy beret, czy stary komuch siedzacy na lawce w parku z rozrzewnieniem wspominajacy dawne czasy...

Poniekad masz racje, kazdy konflikt to krok do przodu jesli chodzi o postep technologiczny, tak wiec ten zly kosciol przyczynil sie dobru ludzkosci!

Jako podsumowanie tamtu dam cytat z basha, zabawny i jednoczesnie gleboki, naklaniajacy do refleksji!

<mireQ>no i gdzie ja znajde takiego joba.
<mireQ>"szukam pracy w powaznej firmie, interesuja mnie tylko duze zarobki, sluzbowy samochod, najlepiej od razu stanowisko kierownicze, aha no i tylko w weekendy" - tak zaczne CV
<mireQ>chyba w erze
<mati> Pytales w kosciele?


  • 0

#24 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Podejrzewam, ze gdyby nie ten zly kosciol, to cywilizacyjnie bylibysmy ciagle na poziomie krajow afrykanskich.

Takie podejrzenia i przypuszczenia są diabła warte. Czytaj - nic. Równie dobrze mogę napisać, że KK ciągle hamował naukę niszcząc i prześladując uczonych. Kopernik prawie został spalony na stosie, jakby ktoś nie wiedział. "Podejrzewam", że gdyby nie było złego kościoła bylibyśmy cywilizacyjnie o 500 lat do przodu. Ech, baju baju... Nic nie warte przypuszczenia.

Po drugie, podejrzewam, ze nigdy nie rozmawiales z zadnym porzadnym ksiedzem

A wiesz, że podczas święceń księża uważają, że zostają napełnieni Duchem Świętym. Ale co to oznacza? Że powinni co najmniej być przykładem. Wszyscy. A nie marginalna grupka "porządnych księży". Takie jest moje zdanie w tej kwestii.

Po trzecie, dyskusja z osobnikiem twojego pokroju i tak nie bedzie miala sensu, bo jestes po prostu ignorantem.

Jest taka stara prawda i ona zawsze się sprawdza - jak brakuje ci argumentów to zaczynasz obrażać przeciwnika. Moim zdaniem to już jest poniżej krytyki, to Ty nie jesteś godny dyskusji. Taka mała dygresja :)

Po czwarte, jak dla mnie mozesz sobie wierzyc w potwora spaghetti, w wielkiego trampka, czy cokolwiek innego.

Jak widać bezkarnie nie może. Bulwers na całej linii w Twoim wykonaniu :D

A tak na marginesie to jakos jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby ktos dyskryminowal mnie ze wzgledu na moje poglady religijne czy ich brak. Jakos tez nigdy nie zdarzylo mi sie zauwazyc, zeby jakikolwiek katolik wypisywal na jakims forum posty i obnosil sie ze swoja religijnoscia, za to przeciwnicy kosciola jakos nader chetnie afiszuja sie ze swoimi pogladami, wiec sorry misku...

Śmiem twierdzić, że miałeś w życiu szczęście. A teraz wyobraź sobie, że nie każdy tak ma. Że dyskryminacja religijno-wyznaniowa jest na porządku dziennym. Powiem krótko, świat nie ogranicza się do tego, który Ty znasz. Miśku... ;)
  • 0

#25

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie podejrzenia i przypuszczenia są diabła warte. Czytaj - nic. Równie dobrze mogę napisać, że KK ciągle hamował naukę niszcząc i prześladując uczonych. Kopernik prawie został spalony na stosie, jakby ktoś nie wiedział. "Podejrzewam", że gdyby nie było złego kościoła bylibyśmy cywilizacyjnie o 500 lat do przodu. Ech, baju baju... Nic nie warte przypuszczenia.


W takim razie nie podejrzewam, tak po prostu jest i niestety musisz sie z tym pogodzic. /ninja edit :P Tyle kultur na ziemi, a jakos zadna cywilizacyjnie nie wyprzedza swiata zachodniego - oni nie mieli przeciez zlego kosciola :/

A wiesz, że podczas święceń księża uważają, że zostają napełnieni Duchem Świętym. Ale co to oznacza? Że powinni co najmniej być przykładem. Wszyscy. A nie marginalna grupka "porządnych księży". Takie jest moje zdanie w tej kwestii.


Odnosi sie to do momentu swiecenia, nie do calego ich zycia. Bycie ksiedzem, to bycie czlowiekiem ze wszystkimi przywarami jakie maja zwykli smiertelnicy. Ksiadz nie jest nadczlowiekiem i chyba nikt ci nigdy nie probowal wmowic, ze jest.

Jest taka stara prawda i ona zawsze się sprawdza - jak brakuje ci argumentów to zaczynasz obrażać przeciwnika. Moim zdaniem to już jest poniżej krytyki, to Ty nie jesteś godny dyskusji. Taka mała dygresja smile2.gif


N/C poczytaj posty szanownego dona -k?

Jak widać bezkarnie nie może. Bulwers na całej linii w Twoim wykonaniu biggrin3.gif


Gdzie ten bulwers? oO?

Śmiem twierdzić, że miałeś w życiu szczęście. A teraz wyobraź sobie, że nie każdy tak ma. Że dyskryminacja religijno-wyznaniowa jest na porządku dziennym. Powiem krótko, świat nie ogranicza się do tego, który Ty znasz. Miśku... wink2.gif


Fascynujace. Moze pani w sklepie ci bulki nie sprzedala bo nie miales przy sobie rozanca?
  • 0

#26 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Fascynujace. Moze pani w sklepie ci bulki nie sprzedala bo nie miales przy sobie rozanca?

Bravo! <klaszcze> Więcej takich wypowiedzi, a zostaniesz moderatorem.

W takim razie nie podejrzewam, tak po prostu jest i niestety musisz sie z tym pogodzic.

Oczywiście. I co jeszcze?

Tyle kultur na ziemi, a jakos zadna cywilizacyjnie nie wyprzedza swiata zachodniego - oni nie mieli przeciez zlego kosciola sad2.gif

Ech... A powiedz mi jeszcze w jaki sposób cywilizacyjnie? Bo wiesz, jest kilka podziałów... I tak jako ciekawostka, od "nawróceń" w obu Amerykach zginęło tylu "niewiernych", że wojny światowe wysiadają. Dzięki wielkie za taką cywilizację śmierci. I jeszcze powiedz mi, kto rozpętał 2 wś? Europejczycy. To też jest na plus? Ech... Koniec tematu.

Odnosi sie to do momentu swiecenia, nie do calego ich zycia.

To może mały cytat: "Kto został wyświęcony w sposób ważny, może oczywiście ze słusznych powodów zostać zwolniony z obowiązków i funkcji związanych ze święceniami, nie może jednak stać się człowiekiem świeckim w ścisłym sensie, ponieważ charakter wyciśnięty przez święcenia jest nieusuwalny. Powołanie i posłanie otrzymane w dniu święceń naznaczyły go na zawsze (por. KKK #1583)"
Powiedz mi jeszcze skąd czerpiesz swoją wiedzę.

Gdzie ten bulwers? oO?

A przeczytaj swój post ze trzy razy :D Może w końcu zobaczysz...
  • 0

#27

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech... A powiedz mi jeszcze w jaki sposób cywilizacyjnie? Bo wiesz, jest kilka podziałów... I tak jako ciekawostka, od "nawróceń" w obu Amerykach zginęło tylu "niewiernych", że wojny światowe wysiadają. Dzięki wielkie za taką cywilizację śmierci. I jeszcze powiedz mi, kto rozpętał 2 wś? Europejczycy. To też jest na plus? Ech... Koniec tematu.


Nie selfownuj sie... W takim razie proponuje - wyjedz do jakiegos milego afrykanskiego kraju skoro tak bardzo gardzisz kultura z ktorej sie wywodzisz...

To może mały cytat: "Kto został wyświęcony w sposób ważny, może oczywiście ze słusznych powodów zostać zwolniony z obowiązków i funkcji związanych ze święceniami, nie może jednak stać się człowiekiem świeckim w ścisłym sensie, ponieważ charakter wyciśnięty przez święcenia jest nieusuwalny. Powołanie i posłanie otrzymane w dniu święceń naznaczyły go na zawsze (por. KKK #1583)"
Powiedz mi jeszcze skąd czerpiesz swoją wiedzę.


Wikipedia- kolejny selfown... Widze, ze z osoba, ktora nie ma pojecia o czym pisze nie ma co dyskutowac
  • 0

#28 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Widze, ze z osoba, ktora nie ma pojecia o czym pisze nie ma co dyskutowac.

Ech... I vice versa.

W takim razie proponuje - wyjedz do jakiegos milego afrykanskiego kraju skoro tak bardzo gardzisz kultura z ktorej sie wywodzisz...

A Ty żyj dalej święcie przekonany, że jesteś bogiem. Ave.
  • 0

#29

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie, takie dyskusje proszę załatwiać na privie...
Widzę, że "wierząca i moralnie wyższa" część tego forum niedojrzała jeszcze do pewnych tematów, chcesz coś powiedzieć a tu tylko pyskówka.
  • 0



#30

afk.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu - ktoś mądry kiedyś powiedział " im więcej chodziłem do kościoła tym bardziej stawałem bliżej drzwi." O to mi się rozchodzi. Kościół coraz bardziej jest dla ludzi starszych, nie ma nic do zaoferowania ludziom młodym. Wszyscy to olewają, mają wiele innych zajęć: praca, dom, rodzina. Jak wiadomo czas to pieniądz toteż wiele ludzi nie stać na "zmarnowanie godziny tygodniowo". Sam zauważyłem coraz mniejszą frekwencje na mszach. Jak powiedział mój proboszcz (jest spoko ;p ) "do kościoła chodzą młodzi bo muszą zaliczyć msze itp. na bierzmowanie, i starzy bo sie w domu nudzą" (nie dosłownie :rotfl: ). Osobiście jestem bliżej ateizmu niż KK. Już mnie dosłownie znudziło oklepywanie tych samych formułek wyuczonych w dzieciństwie. Nie widzę w tym żadnego kontaktu z Bogiem. Kontaktem powinna być rozmowa. Coś z głębi duszy, a nie tak jak jest. Dzisiaj byłem w kościele i zaczęło mi sie wydawać że nawet ksiądz jest tym wszystkim znudzony. Jestem przynajmniej zadowolony że proboszcz nie jeździ wypasioną furą, tylko wszystką kasę łoży w kościół, który przed przyjściem owego duchownego był obskurny, stary i zaniedbany. (teraz jest cacy :] )

Mam znajomego, który jest przykładnym katolikiem. Co niedziela chodzi do kościoła, co dwa tygodnie do spowiedzi, broni religii jak najcenniejszego skarbu. ( i to z wyboru :o ) Ja widzę że to nie dla mnie. Niedawno katechetka na lekcji religii mówiła o rozwoju duchowym (przez modlitwę oczywiście - czyli te same kawałki jak co lekcja). A dlaczego nie przez zwykłą medytację, która jest moim zdaniem lepsza od modlitwy??? Ponieważ sama nie wie co to medytacja (I think :P ). Jej wiedza na temat KrK nie wychodzi poza to co jest napisane jakichś [marnych] książkach. Ludzie powagi trochę!!

A dlaczego przestaje wierzyć?? Bo to mi nic nie daje. Wole zdać się na siebie. Czy być katolikiem to obciach?? - według mnie - nie. (w tym przypadku jestem bardzo tolerancyjny ;) ) Dla katolików wielki szacun że jeszcze chodzą do kościoła.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych