Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medytacja - pytania i odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#46

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Charmed - często jak zaczynamy robić więcej ćwiczeń z czasem stajemy się bardziej wrażliwi na dźwięki.

Mam jednak wrażenie. że jest to w twojej syt. osłabienie energii nerek.
Możesz sam starać się wyrównać energię najpierw pomiędzy nerkami, a następnie podnieść energię nerek.

Połóż się na plecach kładąc jednocześnie ręcę pod plecami a na nerkach.
Powierzchnią wewnętrzną do góry.
Koncentruj się na przepływie energii. Wypełnij energia nerki.
Dobrze by było jak zaczniesz pić herbatę imbirową. Tuż przed godz. 12.

Jak to długo trwa?
  • 0



#47

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aidil, a jeśli mam zablokowane czakry to co ja mam zrobić ?
  • 0

#48

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Charmed - Zaczęłabym od kontroli przepływu energii w Idze i Pingali.
Energia powinna być w nich zrównoważa.
Samo to wpływa już pozytywnie na pracę czakramów.
Następnie powinno zając sie tym, w którym coś nie gra.
Następnie :) popracować z pozostałymi - i wróciłabym do skontrolowania przepływu strumienia energii w Idze i Pingali.

Ja też zadałam ci pytanie :o
  • 0



#49

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Charmed. Najpierw to się idzie do lekarza bo uszy po prostu masz chore i to nie żart. I trzeba je przepłukać, laryngolog Ci to wytłumaczy. A później zastosuj to co Ci tu doradzają, rozwój duchowy nie polega na zadawaniu pytań komuś a sobie i odpowiedzi masz sam sobie udzielić. Do szukania odpowiedzi jest masa książek i to dobrych, a tu możesz swoje przemyślenia skonsultować, co nie znaczy że tu są ludzie co już wszystko wiedzą . To Ty swoją wiedzą kształtujesz swój pogląd, pamiętaj że od wiedzy zależą pytania i odpowiedzi.
  • 0

#50

Candomble.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat troche przestygl, ale dopiero na niego trafilam i przypomnial mi sie pewien artykul, ktory czytalam na Tarace ( moge tu wrzucic linka? to chyba nie naruszy praw , ani nic...http://www.taraka.pl/index.php?id=pieczec.htm).
I przyznam, zafrapowal mnie. Sakramenty kosciola, ktore pieczetuja czakry, a tym samym- utrudniaja indywidualny kontakt z tamtym swiatem, rozwoj duchowy, etc. Zastanowilo mnie to dlatego, ze w pelni pograzam sie w medytacji dopiero wtedy, kiedy mam wrazenie, ze na skutek wypelnienia swiatlem/energia/ kak zwal tak zwal- zluszcza sie moja zewnetrzna powloka, odpada od wirujacej energii jak spekana ceramika. A co za tym idzie- odpadaja wszystkie znaki tych kilku sakramentow, ktore przyjelam.
I wtedy to, prosze panstwa, fruwam :)
Ciekawe, prawda?
  • 0

#51

Candomble.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe, na mnie dziala, tradycyjnie, didgeridoo :D
I muzyka pokroju Hedningarny, ale tylko te utwory, gdzie jest duzo spiewania, glosy w dysonansie, mantrujace cos niezmordowanie :D
  • 0

#52

rufus.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A istnieje w ogóle coś takiego jak różna podatność na dudnienie różnicowe? Niby skąd się ona bierze? No chyba, że ktoś jest głuchy i nie słyszy na jedno ucho... Przecież mózg każdego człowieka jest taki sam i działa na tych samych zasadach.
Proszę to skomentować. Nie mówię, że to co napisałem jest prawdą, ale jakoś by to dziwne było...
  • 0

#53

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi sie wydaje ze to jest normalne ze jak jest cisza to w uszach odczuwa sie taki szum , mi osobiscie to pomaga w medytacji bo wtedy nie skupiam sie na myslach tylko wsluchuje sie w ten szum i probuje go "podglosic" az w koncu on jest tak glosny ze calkowicie milknie i to mnie wprowadza w mocny stan medytacji..... :P
  • 0

#54

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie masz zablokowanych Chakr :P
Musisz tylko cały czas ćwiczyć ;D potem zobaczysz efekty ..
  • 0

#55

your_choice.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

siema

Jak pozbyć się śliny w gardle? Bo mi ciągle przeszkadza ;)
W jakich miejscach jest przeprowadzać medytacje? Bo mieszkam w bloku blisko ulicy i ciągle coś jeździ?
  • 0

#56

Ezokuba.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aby nie mieć problemów z śliną proponuję nie jeść jakiś czas przed medytacją :) Działa skutecznie :)
  • 0

#57

JaToJa.
  • Postów: 132
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy medytuję przed snem w pozycji leżącej po kilku minutach czuję coś dziwnego:/ Przeczytałem w pewnej książce,że ta medytacja pomaga w rozwoju Czakr. Pobieram energię z otoczenia,przechodzi przez wszystkie moje czakramy,potem wypuszczam z ostatniej wokół siebie,tworzę taki klosz,ten klosz wchodzi z powrotem do czakry podstawy i razem z pobieraną energią dalej krąży.
No i tak sobie pobieram,pobieram i po paru minutach czuję dziwne uczucie przy 6 i 7 czakrze i czasem przy 5. Jak energia już do nich dochodzi i przechodzi dalej czuję jakby coś rozsadzało mnie od środka;/Nie wiem jak to opisać,może nie tyle rozsadzało,ale dziwnie mi uderza do głowy,jakby ta energia wypełniała mi całą głowę i przez to mnie otumania lekko.Poprostu czuję jakby jej było za dużo i się nie mieściła:/Nie jest to zbyt przyjemne.
Wiem,że jakoś tak dziwnie to opisałem,ale gdy to czuję próbuję dalej,ale po paru minutach kładę się spać,bo nie idzie wysiedzieć. Praktycznie po 3-4 minutach jak zamykam oczy czuję jak mi nogi drętwieją,podobną rzecz miałem jak prawie udało mi się osiągnąć OOBE.Wtedy jakoś to przetrwałem,ale teraz nie mogę tego znieść.
Wie ktoś czemu mam coś takiego?Czy to normalne?Może potrzebuję więcej treningu..
  • 0

#58

Ashwalker.
  • Postów: 91
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To wszystko naturalne reakcje organizmu na stan w jakim się znajdowałeś - twoje ciało po prostu zasypiało... Więcej o tym, tutaj: fizjologia snu

Użytkownik Ashwalker edytował ten post 10.02.2008 - 18:58

  • 0

#59

JaToJa.
  • Postów: 132
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielkie dzięki:) dzisiaj poczytam i postaram się przetrwać :P
  • 0

#60

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mam problem z medytacją, gdy się za nią zabieram otwierają mi sie oczy (nie wiem jak to wytłumaczyć ) po prostu skupiam się na tym żeby skutecznie zamykać oczy niż zupełnie się rozluźniać;/ próbowałem relaksacji Schulza, na kończyny działa ale nie na powieki :( podobnie jest z relaksacją Jacobsona :/ co proponujecie??

i tak z innej beczki, jak poznać ze jestem w Transie??

Użytkownik Asieńka edytował ten post 12.04.2008 - 18:13
Pisownia

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości oraz 0 użytkowników anonimowych