Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medytacja - pytania i odpowiedzi


  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#31

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale czy ty robisz medytacje lezac?
Najlepsza pozycja do medytacji to siedzenie po turenku z prostym kregoslupem lub na krzesle :)
Kiedys probowalem medytacji lezac lecz mialem dziewne uczucie jakbym dryfowal na wodzie, a nie raz to wogole slina zbiera sie w gardle :/
  • 0

#32

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z tym swędzeniem to wbrew pozorom poważna sprawa. Miałem tak samo ;)
  • 0

#33

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do swędzenia. Jak postarasz sie o tym zapomnieć to momentalnie przestaje. Najgrzej jest jak się skupisz na tym swędzeniu to wtedy całe ciało swędzi :]
  • 0

#34

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wy robicie medytacje lezac?
  • 0

#35

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"robić medytacje" ? hmm ;]
Didimeister, to zalezy, najlepiej jest medytować na siedząco, tak mi sie wydaje, przynajmniej nie zasniesz, no.. chyba że to bedzie bardzo wygodny fotel :) to zalezy wszystko od czlowieka, jak nie zasypia tak latwo na leżąco to może medytować leżąc ;] tyle..
  • 0

#36

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm..
Ale kazdy ma inna medytacje ;p
Ja probuje medytkowac, raz podczas medytacji widzialem niebo i las chyba :)
  • 0

#37

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh znam ten ból, raczej niewiele da się z tym zrobić, choć Fenix radzi porozmawiać z podświadomością :P
  • 0



#38

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak już temat rozkopany to i ja pogadam. Ja Wiesio napisał na górze - to nic nie pomoże raczej ;] i raczej nie będzie inaczej. To po pewnym czasie medytacji powinno zniknąć, pewnie swędzenie najbardziej czujesz w całych nogach, na dłoniach i w przedramieniu. Napinaj i rozluźniaj mięśnie przez spory czas (nawet z 5 minut). Rozluźnij się też CAŁKOWICIE. Pamiętaj o barkach, to jest bardzo ważne, pewnie przez to masz to 'swędzenie'.
  • 0



#39

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ekhmmm... Refused: minUt ;)
  • 0

#40

Shinobi.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wracając do swędzenia to proponuje zwizualizować sobie jakoś to swędzenie(np. że coś masz na tych częściach ciała), a kiedy już do tego dojdziesz np. wmówić sobie że to coś znika i swędzenie ustępuje (ja poprostu myślę że swędzenie znika i już go nie ma :D ).
  • 0

#41

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie swędzi wszystko począwszy od stup, aż po ramiona, kiedy próbuję OOBE :P Wtedy staram sie skupic sie po kolei na każdym miejscu w którym swędzi, to pomaga.
  • 0

#42

Krasnorost.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. jesli chodzi o swędzenie to mam taka teorie ze sucha skora swedzi :P jesli chodzi o pozycje medytowania to powinna byc wygodna dla osoby medytujacej. oczywiscie nie ma to jak pozycja lotosu :D ale na poczatku medytowania mozna zaczac od pozycji lezacej. pozycja stojaca jest troche bardziej "zaawansowana" tak wyczytalem w jednej ksiazce. pozdrawiam. :)
  • 0

#43

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja po prostu sie drapie, po glowie, po rękach :P a jak juz nie mam sie gdzie podrapać to wchodze do oobe :roll:
  • 0

#44

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy podłączaniu się do wymiarów wyższych rzędów powstaje kanał enegregtyczny. Jest to łakomy kąsek dla bytów uwięzionych na naszym poziomie. Daltego w wielu wypadkach podczas prób OBEE, medytacji są efekty uboczne. Pragnienia kontaktu z "?" jest traktowane jako zaproszenie. W efekcie można bardzo łatwo złapać lokatora. Takie przypadki bardzo czesto się nam trafiają, zwłaszcza wśród młodzieży. Efektem ubocznym jest też brak koncentracji w kościele.Zwłaszcza w tych starych których miejsca zostały bardzo dokładnie wybrane. Są to bardzo silnie energetycznie miejsca. Nie na darmo mówi się złegona poświęconej ziemi nie uświadczysz.
Proponuję się oczyścić, w wielu wypadkach mocne postanowienie i kąpiel z solą wystarczy.
Mimo wszystko zachęcam do kursów medytacji. Nie są drogie a dzięki nim można ustrzec się wielu błedów.
  • 0

#45

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Chcę medytować lecz od zawsze dręczy mnie szumienie w uszach.
Czytałem na ten temat i napisane było ,że z tym trzeba żyć.
Jak mam medytować jak mi w uszach brzęczy.
Możecie mi poradzić w tej sprawie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych