Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medytacja - pytania i odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#16

Stratum.
  • Postów: 10
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O kurde dawno na ten temat nie wchodziłem. A tyle tutaj ciekawych rzeczy napisaliście. Dzięki ;-)
  • 0

#17

GrimlocK.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tam slucham niektorych utworow COMY, kiedy sie przy nich skupie wydaje mi sie jakby emanowala ze mnie energia, ale jeszcze nie umiem nad nia zapanowac


Tez tak mam :D Szczególnie gdy słucham najnowszego albumu...dziwne.
  • 0

#18

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tez tak mam :D Szczególnie gdy słucham najnowszego albumu...dziwne.


Chyba będzie trzeba ściągnąć, bo skoro na niektórych działa...
  • 0



#19

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tam slucham niektorych utworow COMY, kiedy sie przy nich skupie wydaje mi sie jakby emanowala ze mnie energia, ale jeszcze nie umiem nad nia zapanowac


Tez tak mam :D Szczególnie gdy słucham najnowszego albumu...dziwne.


na mnie też działa COMA, hmm... dziwne
  • 0

#20

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciemność - tu się zgodzę jak nagrasz mp3 jako audio jakość będzie lepsza. Ale rzecz się toczy o dźwięki ucinane już na konwersję wcześniejszą z audio na mp3 - ich nie da się (o ile wiem) odzyskać.
Nie znaczy to jednak że do końca to nie zadziała - bardzo dużo (jeśli nie najwięcej) od człowieka zależy, jego nastawienia, podatności na niektóre rzeczy, bodźce :)
  • 0

#21

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teraz mam to coraz częściej, tyle o dziwo że przy filmach :P Zazwyczaj w momencie kiedy bohater wyzwala z siebie jakąś energię :P
  • 0



#22

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No więc standardowo, kładę się na łóżku, zamykam oczy, oczyszczam umysł, zaczynam liczyć od 120 do 0...
I nagle zaczyna mnie coś swędzieć. Ignoruję to, ale swędzieć zaczyna też gdzie indziej... stopy, ręce, głowa, wszystko mnie swędzi, w końcu nie wytrzymuję, przerywam i zaczynam się drapać...
WTF?
  • 0

#23

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

haha , ja mam dokladnie tak samo i to wtedy gdy jestem bardzo skoncentrowany , niewiem czym to jest spowodowane - ale wkurza :boom:
  • 0

#24

Zuzaa.
  • Postów: 21
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuje, żebyś wyobraził sobie, że drapiesz sie w miejscu gdzie Cie swędzi. Powinno przejść ;)
  • 0

#25

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czym to jest spowodowane, ale zawsze jak jestem w kościele (obecnie jakoś nie chodzę) wszystko mnie swędzi, szczególnie nogi. Zawsze tak jest, jak jest jakaś modlitwa to bardzo chce mi się ziewać, zaczynaja mnie boleć oczy itd. W innym miejscu np. na jakiejś uroczystosci, koncercie itd. moge stać 4 godziny i nic mnie nie swędzi/boli, a w kościele zaczynają boleć mnie plecy itd... A co do medytacji macie na nią jakieś ciekawe sposoby? Bo nie potrafię medytować i chciałbym dowiedzieć się, jak to się robi ;p
  • 0

#26

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wtedy po prostu to olej i skup sie mocniej na liczeniu. Jesli ciagle bedziesz myslal o tym, ze cie swedzi, to bedzie coraz gorzej :P
  • 0

#27

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mystique mam dokładnie to samo co ty. Czasem, próbuję jakoś na to zaradzić, a więc próbuje się odprężyć i poćwiczyć troche z energią. Najlepsze jest to, że jak wyjde z kościoła, to jakieś 3-5 minut i od razu czuje się już normalnie.
  • 0



#28

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja to w kościele też zmulony jestem. Strasznie. Normalnie z rodziną do kościoła, siadamy, po jakichś 10 może 15 minutach już jestem blady jak ściana, kompletnie zryte samopoczucie, aż tata chciał mnie z kościoła wyprowadzać. Tak jest zazwyczaj. Może ta atmosfera tak na mnie wpływa.
  • 0

#29

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wcześniej miałęm jeszcze tak, że jak wziąłem troche wody święconej to mnie paliło czoło, a mam jeszcze tak, że jak zrobie znak krzyża na czole to zaczyna mi pulsować to miejsce. Zastanawiam się, czy w kościołach nie jest zgromadzone aż tak dużo pozytywnej energii(lub negatywnej), że po prostu czakry nam szaleją.
  • 0



#30

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do tego swędzenia, to najlepiej medytować podczas kąpieli... Zapewniam, że nic nie swędzi, ale jak się ktoś utopi, to nie będzie to moja wina :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych