Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamienne kręgi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Kiedyś nie było kręgów w zbożu, tylko kamienne kręgi. Ale nie wiadomo, jak ludzie to zrobili. Te kamienie są za wielkie i za ciężkie, człowiek pierwotny by tam ich nie ułożył. Moim zdaniem, są to odpowiedniki kręgów w zbożu z czasów, jak jeszcze nie uprawiano zboża. Co o tym sądzicie?
  • 0

#2

weldox.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale jaki sens miałoby przekazywanie jakiś znaków ludziom pierwotnym? Zgadzam się że takie kręgi to raczej nie ludzkie dzieło, ale cel ich stworzenia był chyba inny niż kręgów w zbożu.

BTW: W czasach na jakie datuje się powstanie kamiennych kręgów człowiek chyba już potrafił uprawiać zboże :|
  • 0

#3

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

tak ale może tego zboża wtedy było za mało?
  • 0

#4

zalew.
  • Postów: 96
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

A jaki jest sens przekazywać informacje obecnie przy użyciu kręgów w zbożu? :lol2:
  • 0

#5

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jaki jest sens przekazywać informacje obecnie przy użyciu kręgów w zbożu?

No cóż widać potrafią przemierzyć lata świetlne, a nie znają ani naszego języka, ani np. sposobu modulacji fal radiowych

tak ale może tego zboża wtedy było za mało?

A może nie umiano latać i i tak nikt by z góry nie widział co tam napisano :) A może Ci od robienia jaj z kręgami w zbożu byli zajęci czymś innym..

Te kamienie są za wielkie i za ciężkie, człowiek pierwotny by tam ich nie ułożył.

Hmm. Teorii jest kupa, Stonehenge np. nie wiadomo, natomiast inne kręgi nie były takie wielkie i dało się je ułożyć

człowiek pierwotny

Hmmm, czy ludzi z epoki kamienia wypada nazywać pierwotnymi ? Nie znam się osobiście, ale daje do myślenia.
  • 0

#6

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja myślę, że w kupie siła i jakby się zebrało przyzwoite stadko ludków, to każdy kamień poruszą ;) Nie doceniacie ludzi, wolicie doszukiwać się jakichś paranormalnych wyjaśnień
  • 0



#7

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak zakładasz temta to mógłbyś dać więcej informacji ;)
  • 0

#8

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A czy kręgi w zbożu mogą pełnić funckje kalendarza? I czy w samym środku żbożowego kręgu znajdziesz hmmm, powiedzmy snopek ofiarny?

To krąg i to krąg i już się doszukujecie :P Oj, nie doceniacie ludzi :)
  • 0

#9

Kranky.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co sobie przypominam, to te koła ułożone z kamieni, miały być czymś między kalendarzem, a centrum astrologicznym :D
  • 0

#10

Rex Iudaeorum.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem dlaczego wszyscy nazywaja ludzi zyjacych setki,tysiace,miliny lat temu pierwotnymi.i z zalozenia sa od razu nie zdolni do wybudowania np.kamiennego kregu.jakby byli tak pierwotni to nie wybudowali by stonehange i piramid.skoro jestesmy tacy cywilizowani to bysmy wiedzieli jak to zrobili i po co.i kto tu jest pierwotny?
z tego co wiem to stonehange mialo byc kalendarzem.w koncu to w anglii i irlandii wymyslili miary,wagi i kalendarz(oczywiscie takie jak teraz znamy:mile,funty i galony).dopiero ok18-19w.jeden z prezydentow(niepamietam) usa wymyslil miary w metrach i milimetrach,kilogramach(jezeli znajde to potwierdze).
a np.Newgrange w irlandii:
http://www.budowle.p...,newgrange.html
to tez pierwotni,zyjacy w jaskiniach i polujacy lukami?

nota bene bylem tam,cos niesamowitego zobaczyc na zywo. :rotfl:
  • 0

#11

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pierwotny nie oznacza głupi, nie wiem czemu stawiasz między tymi pojęciami znak równości.
Polowali z łukami, mogli mieszkać w jaskiniach i szałasach. Nic nie stoi też na przeszkodzie by nie potrafili postawić przysłowiowego "kamienia na kamieniu".
Ty co dzień robisz pewno zakupy w Biedronce, chodzisz do szkoły i grasz w nogę, czy to przeszkadza ludzkości w jakiś sposób wysyłać statki kosmiczne na orbitę, budować sztuczne wyspy czy pracować przy elektrowniach jądrowych? Codzienność nie świadczy o dokonaniach, pamiętaj o tym.
  • 0

#12

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A moze po prostu te kamienie to taka bardziej wytrzymała wiadomość? No wiecie, kręgi utrzymają się do żniw a taki kamień to leży i leżeć będzie. Może 'przybysze' specjalnie zaplanowali coś dla przyszłych pokoleń.
  • 0

#13

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kamienie te były ustawiane przy użyciu lin i zwierząt, Stonehenge tak samo. Robiono to tak, że układano na ziemi kamienie w takim ułożeniu, w jakim miały stać i je stawiano. Głazy się z siebie nie zsuwały przy stawianiu, bo rzeźbili oni w jednych wgłębienia, a w drugich wypustki i one się zahaczały. Ot cała tajemnica.
  • 0



#14

Rex Iudaeorum.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Quidam,prosze o przeczytanie jeszcze raz mojego posta.napisalem dokladnie to co ty,tylko innymi slowami.
przez gardlo by mi nie przeszlo powiedzenie,ze pierwotni sa,byli glupi.
"to tez pierwotni,zyjacy w jaskiniach i polujacy lukami?"-to zdanie moglo cie zmylic.powinno byc raczej:a dlaczego nie pierwotni,zyjacy w jaskiniach i polujacy lukami?
  • 0

#15

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A faktycznie, mój błąd - po maturze jestem i troche mózg sobie wolne chce zrobić.
Przepraszam.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych