Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chce przejść na NA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Szert, jeśli mogę :) Przejdź, praktykuj, rób wszystko co powinnaś przynależąc do Ruchu Nowej Ery. Jeśli Ci się to spodoba, poczujesz powołanie, ciąg do tego - zostań przy tym. Bo i czemu by nie. Jeśli Ci się nie spodoba zostaw to - i potraktuj jako kolejne doświadczenie życiowe. Człowiek cały czas uczy się nowych rzeczy.
I nie rozumiem ludzi, którzy przekonują do tego czy owego. Jak chce to niech idzie, po co ją zatrzymywać? A nuż to wy nie macie racji? ;)
  • 0

#17

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jedynie dodam-każdy człowiek powinien wiedzieć ze,najprostszym sposobem otrzymania odpowiedzi,jest zadanie pytania
  • 0

#18

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak chce to oczywiscie ze moze. Ja tylko uwazam, ze to niepowazne przeczytac artykul na wikipedii i od poniedzialku zmieniac religie, mimo ze sie o niej nic nie wie...
  • 0

#19 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Lubię ciastka, najwyżej się zawiedzie. Życie składa się z podejmowania decyzji i ryzyka. A jeśli nic o NA nie wie (prawie nic) to z większą przyjemnością odkrywać będzie tajemnice tego ruchu. Jeśli nie zrobi tego dziś to kiedy? Jutra może nie być :)
  • 0

#20

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ku pomocy pytającego-otworzyłem temat ;czym jest NEW AGE?
może uda się wspólnie częściowo zdefiniować ten ruch
  • 0

#21 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

A przy okazji, myślę, że to Ci się przyda Szert:
http://www.paranorma...t...t=0&start=0
:)
  • 0

#22

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

90% odpowiedzi "zostań przy katolicyźmie" napisali ateiści... Mnie poprostu irytuje ta religia, nie chce być odpowiedzialna za tą propagande.


Jeśli szukasz nowej religii to źle wybrałaś. New Age to nurt filozoficzno-duchowy a nie religia !!!. Propaguje w głównej mierze jako cel rozwój duchowy. Nie stosuje się w nim takich oklepanych gadek jak w KK. New Age to realne propagowanie wiary w Boga/Źródło i miłość, poprzez rozwój duchowy. Techniki jakie stos. ruch New Age to np. Yoga, medytacja itp. Wyznając filozofię New Age nie wystarczy sama teoria (jak w KK), musi być poprata praktyką, gdyż rozwój duchowy następuje poprzez indywidualny samorozwój/samooświecenie i aby go osiągnąć nie ma innej drogi niż teoria i praktyka.

Nie, nie zostawaj przy katolicyźmie. Wiedz jednak, że idąc do NA pchasz się z deszczu pod rynne.


Dlaczego? Uważasz, że rozwój duchowy jest negatywny? Jeśli tak to widocznie nie masz o nim zielonego pojęcia... :(
  • 0

#23

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szert - na początek to przeczytaj Ewangelię i zrozum że Kościół Katolicki nie równa się Jezus Chrystus. Chcesz odejść od Jezusa, dlatego że Kościół jest jaki jest. Paradoks.

New Age z tego co ja tam o nim czytałem - sprowadza wszystko do JA. Jest filozofią egoistyczną, stawiającą na samorozwój i olewanie innych.

90% odpowiedzi "zostań przy katolicyźmie" napisali ateiści... Mnie poprostu irytuje ta religia, nie chce być odpowiedzialna za tą propagande.


Jeżeli irytuje Cię Kościół to ok. A jeżeli cała wiara to wiedz że w ruchu New Age, Jezus Chrystus jest uważany za tzw. "Mistrza" czyli osobę, która osiągnęła najwyższy z możliwych poziom oświecenia, więc zapewne czerpie i z Jego nauk, co konkretnie czerpie, to nie wiem.

Zrozum że ten cały New Age robi większą wodę z mózgu niż KK i inne religie.

Cała sytuacja przypomina mi epizod z moją byłą przyjaciółką, która będąc 'zbuntowana' chciała przejśc na satanizm. Rozgrywało się to rok temu, miesiąc była 'szatnistką' z krwi i kości, a dzisiaj jest głęboko wierząca katoliczką. Wróciła jak syn marnotrawny to religii, której tak strasznie nienawidziła i gardziła.

Poczytaj trochę wiecej o tym 'ruchu kulturowym' i zdaj sobie sprawe na czym to wszystko polega i jak łatwo manipuluje ludźmi.


No ba. Należąc do nich musisz słać dotacje. Z tego co mi się wydaje NA to czysty populizm.

W temacie "Czym jest NA" zamieściłem bardzo rzetelne i całkowicie niepropagandowe opracowanie KK na temat NA.
  • 0

#24

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

New Age z tego co ja tam o nim czytałem - sprowadza wszystko do JA. Jest filozofią egoistyczną, stawiającą na samorozwój i olewanie innych.


Nie zgodzę się z tobą. Tak się składa, że praktykuję samorozwój i nie uważam się za osobę, która olewa innych.
Aby dać z siebie miłość najpierw trzeba ją w sobie znaleźć. I tym jest samorozwój/samooświecenie. Krótko mówiąc aby coś dać musisz to coś mieć i to trenujesz chociażby poprzez medytację. A to co piszesz bierze się z niezrozumienia procesu rozwoju duchowego.
  • 0

#25

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja myśle, że Szert jesteś w wieku ok 13-15 lat. Okres buntu itp.
Chcesz po prostu zaszpanować wśród znajomych pewną egzotyką i tyle.
Podany przez Ciebie powód to po prostu tania wymówka.

Nie potępiam, nie pochwalam. Fajnie Przemo napisał; słowa Jego matki "synu, żyj tak, żeby nikt przez Ciebie nie płakał" - esencja sama.

Takie moje zdanie, besztajcie jeśli wola.
  • 0



#26

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"New Age z tego co ja tam o nim czytałem - sprowadza wszystko do JA. Jest filozofią egoistyczną, stawiającą na samorozwój i olewanie innych."

"Samorozwój" i "wyjęcie belki z oka swego " ;) ,to jedna z najwspanialszych rzeczy jakie możesz zrobić dla innych. A to naprawdę nie jest takie proste :/
Przemo, mieliśmy chyba tę samą mamę :) ;)
  • 0

#27

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie rozumiem, po co sie dzielić na religie?
Ludzie od dawna dzielili się na religie, bo niektórym nie pasowała stara religia. Robili to dla swoich interesów, na przykład anglikanizm. O ile pamiętam z historii, to Henryk 8 nie mógł uzyskać rozwodu od papieża, i dlatego stworzył tą nową religie. Dla swoich interesów.
To jest największy błąd ludzkości. Podzieliliśmy się na państwa, języki, religie, a nawet kolor skóry. Teraz z tego wynikają tylko wojny. Ogólny sens każdej religii jest taki sam- pomaganie sobie we wspólnym dążeniu do celu.
Ludzie teraz niestety dbają tylko o swoje interesy, każdy dba tylko siebie, ale co nam z tego, że np. będziemy bogaci? Jako człowiek żyjemy tylko średnio 80 lat, ale jako ludzkość żyjemy miliony lat, dlatego powinniśmy razem, wspólnie dążyć do celu ludzkości, rozwijać się.
Pomyślcie, jaki był by dziś świat, gdy byśmy razem dążyli do celu, gdy byśmy pomagali sobie według potrzeby?
Może osiągneli byśmy już taki stan technczny, że nie żyli byśmy w materii? potrafili byśmy żyć jako energia, wiecznie?
Jest prawdą to, że każdy ma wolną wole, ale jak se pościelesz tak się wyśpisz. Gdyby ludzkość poszła dobrą drogą żyło by nam się naprawde duużo lepiej.

Dlatego myślę, że nie warto się dzielić na żadne religie. Z tego zawsze wyniknie rywalizacja, wojna.
  • 0

#28

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

blindcrow

Tak jak jest KK; Kprawosławny; Kprotestancki itp. To jakie są odłamy NA? (oświeć mnie :D )
  • 0

#29

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorka za ppp. Ale chcę należeć do odłamu NA od przykazań z Wiki ;)
  • 0

#30

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"New Age z tego co ja tam o nim czytałem - sprowadza wszystko do JA. Jest filozofią egoistyczną, stawiającą na samorozwój i olewanie innych."

"Samorozwój" i "wyjęcie belki z oka swego " ;) ,to jedna z najwspanialszych rzeczy jakie możesz zrobić dla innych. A to naprawdę nie jest takie proste :/
Przemo, mieliśmy chyba tę samą mamę :) ;)


A może już nie mam belki? Nie wiesz tego. :>

Samorozwój? I co dalej?
P.S Buddyzm uczy że nie da się osiągnąć nirvany, bez pomagania innym. Chrześcijaństwo tak samo. A NA?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych