Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chce przejść na NA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jw.

Ktoś mógłby mi (byle szybko, do poniedziałku (chcesz coś zacząć, zacznij od poniedziałku- moje motto, nigdy nie działam wbrew niemu ;) )) powiedzieć o Ruchu Nowej Ery? Po wpisaniu tego do google pojawiają mi się katolickie strony mówiące o manipulacji. Nie krótko, długo i treściwie. Z góry dzięki ;)
  • 0

#2

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozwiń post,napisz więcej
np:czego się spodziewasz,czego szukasz?
  • 0

#3

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Informacji, jakieś zasady, główne idee itd
  • 0

#4

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najpierw wytłumacz mi co rozumiesz przez NA? Napisz czego konkretnie oczekujesz od NA?
np;jeśli wierzysz ze obcy zrzucili do ziemskich wulkanów innych obcych,uprzednio ich zamrażając,którzy to zamrożeni obcy rozmrozili się w wulkanach i zginęli a ich dusze opanowały ciała ludzi...itd
To polecam kościół scjentologiczny:) Oni w to wieżą
jeśli spodziewasz się miejsca w którym zapłacisz wpisowe i zostaniesz członkiem NA to polecam wszelkiej maści sekty:)

jest wiele nurtów new age i musisz wiedzieć czego szukasz żeby się nie rozczarować.

Określ czego się spodziewasz po- NA- TO KTOŚ CI ZAPEWNE DA KILKA WSKAZÓWEK

HELLMAKER-SŁUSZNA UWAGA:) NO CÓŻ :) :)
  • 0

#5 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

http://pl.wikipedia.org/wiki/New_Age

Polecam przeczytać. A na dole jest coś takiego jak "New Age w sieci" :) Ponadto warto by zapoznać się z artykułami krytykującymi NA. Ot tak, może coś się rozjaśni.

Btw: blindcrow, "wieżą"? A może wieżowcem? ;)
  • 0

#6

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odnoszę wrażenie, że New Age rozumiesz jako spójną, jednolitą ideologię, którą można łatwo zdefiniować. Tak jednak nie jest. New Age to określenie pewnego ruchu ideologicznego, który obejmuje zarówno religię, jak i filozofię czy pewne "zabiegi". Do tego ruchu należą tak zróżnicowane idee jak scjentologia, wicca, wiara w nadejście Ery Wodnika (od tego wzięła się nazwa ruchu - Nowa Era). Ruch czerpie w znacznej mierze z dokonań wielkich religii (głównie wschodnich). Często zaleca rozwój wewnętrzny przez różne praktyki - medytację, jogę, reiki i tym podobne. Stawia na indywidualizm.

Jest to naturalnie bardzo ogólny opis ruchu, ale jak widzisz jest on bardzo niespójny wewnętrznie i żeby go poznać musisz się skupić na każdym z jego aspektów z osobna. I - na wszystkich bogów jakich czcił człowiek! - nie można na niego przejść. Bo to nie jest chrześcijaństwo - ochrzcisz się i już jesteś członkiem "wspaniałej" społeczności.
  • 0

#7

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chce religii która ma jakieś zasady, ale nie wpie**** się w życie jak KK. Chodzi mi właśnie o tą NA z wikipedi. Raczej nie chodzi mi o tych z „STOP ABORCJI! STOP IN VITRO! STOP TELETUBISIOM! Wracać na drzewa! „ :/
  • 0

#8

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I co, w poniedzialek zaczniesz trabic mamom, tatom i kolegom w szkole, ze nalezysz do New Age? Moze lepiej sobie daruj takie decyzje po przeczytaniu artykulu na wikipedii, bo to smieszne poprostu. Jesli juz musisz przypisaywac sie do jakichs organizacji/religii/zgrupowan lepiej zapoznaj sie z tym, co ci ten ruch moze dac, a zaczac mozesz oczywiscie od poniedzialku - ale za rok, jak bedziesz wiedzial, o co biega w NA. Inaczej za miesiac przeczytasz na wikipedii cos o buddyzmie i znajdziemy temat pt. Chce przejsc na Buddyzm...
  • 0

#9

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szert, nie podoba Ci się KrK, to nie chodź do Kościoła, zostań po prostu chrześcijaninem, bo jak sądze nie przeszkadza Ci 10 przykazań. Piszesz jakbyś był 10 letnim dzieckiem, które pobił starszy kolega i chce zmienić szkołe. Ja rozumiem, że Katolicyzm może się nie podobać, ale to nie jest powód, by iść do NA.
  • 0

#10

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz przejść tylko, dlatego by ktoś coś za ciebie zrobił to źle wybrałeś jak ci już koledzy wytłumaczyli, co to Ruchu Nowej Ery, na to nie da się przejść, to już lepiej zostań w chrześcijaństwie oni za ciebie wszystko zrobią ty im tylko służ. Ruchu Nowej Ery stworzyli ludzie przez pojmowanie świata i jego wartości materii i duchowości jako stała przy swej zmienności i nie skończoności, największą wartością bez jakichkolwiek różnic z poszanowaniem wszystkich i wszystkiego. Wszystko jest jednością w nad świadomości.
  • 0

#11

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

90% odpowiedzi "zostań przy katolicyźmie" napisali ateiści... Mnie poprostu irytuje ta religia, nie chce być odpowiedzialna za tą propagande.
  • 0

#12

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, nie zostawaj przy katolicyźmie. Wiedz jednak, że idąc do NA pchasz się z deszczu pod rynne.
  • 0

#13

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A koniecznie musisz wyznawać jakąś religię? Zostań Ateistą :)
Dla mnie New Age jest jeszcze większym stekiem bzdur niż inne religie (nawet niż kościół Google, który ma racjonalne argumenty ;) ) Albo zostań rodzimowiercą, jeśli koniecznie musisz w coś wierzyć.
  • 0



#14

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie poprostu irytuje ta religia, nie chce być odpowiedzialna za tą propagande.


Zrozum że ten cały New Age robi większą wodę z mózgu niż KK i inne religie.

Cała sytuacja przypomina mi epizod z moją byłą przyjaciółką, która będąc 'zbuntowana' chciała przejśc na satanizm. Rozgrywało się to rok temu, miesiąc była 'szatnistką' z krwi i kości, a dzisiaj jest głęboko wierząca katoliczką. Wróciła jak syn marnotrawny to religii, której tak strasznie nienawidziła i gardziła.

Poczytaj trochę wiecej o tym 'ruchu kulturowym' i zdaj sobie sprawe na czym to wszystko polega i jak łatwo manipuluje ludźmi.
  • 0



#15

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając ten temat,zauważalnym jak trudno jest zdefiniować ruch NA jego wielowątkowość
NA może być;medytacją,astrologia,religią,filozofią,gimnastyka chińska,neopogaństwem,etc

Szert przyjacielu ,tak wiec ja uznaje ze przejście na NA jest niemożliwe,jedyne co możesz zrobić to żyć w sposób który spowoduje ze inni uznają Ciebie za new ageowca.
Nadal nie napisałeś czego się spodziewasz po NA,co chcesz osiągnąć dołączając się do któregoś z dziesiątek nurtów NA???
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych