Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja teoria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z wami . :rotfl:
Kiedy zapytałem księdza na lekcji religii dlaczego chrześcijaństwo jest politeistyczne to mnie się spytał dlaczego tak twierdzę?
Odpiowidziałem mu o trójcy świętej , a on mi odpowiedział że to jest jeden Bóg.
Jasne to dlaczego Jezus (Syn Boży) jak modlił się w ogrójcu to mówił ,,Ojcze niech się dzieje twa wola"?
Chrześcijaństwo zataja wiele istotnych rzeczy.
Bóg Ojciec (Stworzyciel świata i Ojciec Chrystuca)
Syn Boży(Jezus , Mesjasz)
Duch Święty (Nie wiem jak opisać)
W wyznaniu wiary jest fragment ,,SYN BOŻY stał się człowiekiem zrodzony a nie stworzony WSPÓŁISTOTNY O J C U" :o
Dziwne nieprawdaż?
  • 0

#17

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałem Tobie powiedzieć że to nie jest jedyna dziwna sprawa...
Poza tym ostatnio dowiedziałem sie, ze w bibli szatan jest utożsamiany z wężem poniewaz egipcjanie nosili czesto znaki węża jak i innych zwierząt, a ponieważ jak wszscy wiemy egipcjanie tępili chrzescijan postanowili szatana porównać z wężem jako znak, że naród egipski jest pod jego władzą.I oczywiście nalezy wziąść pod uwagę fakt, że Biblia jest spisana z Tablic Sumeryjskich i troche pozmieniana Bóg mówi w 3 osobie.Zapytałem się księdza dlaczego powiedział, że to znak 3 świętej,ale przeciez Stary Testament nic nie wspomina o Jezusie.
Do tego przytoczę tutaj istotną rzecz...Żydzi wyznają religię opierającą się na ST i jak wiadomo nie uznają Jezusa jako syna Bożego co oznacza, że Bog nie mówi w 3 osobie z tego powodu.Moja Teoria znajduje tutaj potwierdzenie.Nazwa wyraxnie głosi Elohim (Bogowie,wielu) a nie El (Bóg).

Tylko nie widzę sensu prób obalenia religi chrześcijańskiej w taki sposób. Kiedyś nawet chcialem to zrobić, ale przymyślałem to i stwierdziłem, że ta religia jes tpotrzebna bo ludzkość zbyt bardzo sie z nią zżyła narazie.No i oczywiście to nic złego w byciu chrześcijaninem a do tego na świecie własnei dzięki przykazaniom jest mniej zabójstw i ludzie jednak mysłą zanim zrobią coś głupiego bo się obawiają o swoja dusze.Nawet jesli to nie prawda, że piekło istnieje a według mnie nie ma czegoś takiego jak niebo i piekło.

Gdybysmy się przyjżeli to i tak widać powolne odłączanie się ludzi od tej religi i neich to sie dzieje naturalnie nie powinno się narzucać swoich wizji nawet jeśli są dobre ponieważ to jest własnie ingerencja w ich wolę a jak wiadomo Wolna Wola.
  • 0

#18

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poza tym ostatnio dowiedziałem sie, ze w bibli szatan jest utożsamiany z wężem poniewaz egipcjanie nosili czesto znaki węża jak i innych zwierząt, a ponieważ jak wszscy wiemy egipcjanie tępili chrzescijan postanowili szatana porównać z wężem jako znak, że naród egipski jest pod jego władzą.

Skąd się tego dowiedziałeś, jeśli wolno zapytać?

I oczywiście nalezy wziąść pod uwagę fakt, że Biblia jest spisana z Tablic Sumeryjskich i troche pozmieniana Bóg mówi w 3 osobie.

Z jakich "tablic sumeryjskich"? Mógłbys je wskazać? I co to znaczy, że bóg mówi w 3 osobie?

Nazwa wyraxnie głosi Elohim (Bogowie,wielu) a nie El (Bóg).

Elohim to nie jest nazwa, tylko rzeczownik pospolity. Istotnie jest to rzeczownik w liczbie mnogiej, tyle tylko, że występuje w zdaniach, których orzeczenie jest czasownikiem w liczbie pojedynczej. Mógłbys wyjaśnić ten fenomen?
  • 0

#19

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wolno.
Dowiedziałem się tego od archeologów którzy prowadzą badania w Egipcie,obecnie nad sfinksem.
Lecz w tym roku niektórzy z nich,prowadzili badania nad summerem i ich tablicami jak i szukali powiązań z religią chrześcijańską.Oczywiście to co było mozliwe do przeanalizowania czyli niewiele dało do zrozumienia, że historia zapisana w bibli działa sie wczesniej a ludzie ci nazywali sie troche inaczej.Oprócz tego wyszło na jaw,że chrześcijaństwo również powstawało z wyznań egipcjan.Początki ma politeistyczne.A gdy się bliżej przyjżeli histori stwierdzili, że chrzescijanie musieli czuć obawy przed wężami gdyż to był jednen ze znaków ich przesladowców.

Widzisz nie bedę ich tutaj wskazywał ponieważ są ogólnodostępne w ksiągarniach.
Według mnie znaczy to, że owy bóg to istoty z kosmosu które stworzyły człowieka.Przeczytaj to co napisalem na początku tematu...
  • 0

#20

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ czytałem Twój pierwszy wpis - to ten o wójku archeologu, u którego byłeś na wakacjach, prawda?
Tylko jedno nie daje mi spokoju - na stronie egipskiej Służby Starożytności (SCA) można przeczytać, że jedyną ekipą prowadzącą ostatnio prace w pobliżu Sfinksa jest grupa z Uniwersytetu Kairskiego, kierowana przez Hafeza Abdel Azima. Więc jeżeli dobrze rozumiem, Twój wójek jest Egipcjaninem, a chłopcy z Kairu porzucili swoją pracę aby zagłębiać się w zawiłości tekstów sumeryjskich i Biblii.
Druga rzecz, która mnie dręczy to pytanie, kiedy Chrześcijanie byli prześladowani przez Egipcjan?
Rozumiem, że 'tablice sumeryjske' są ogólnodostępne w księgarniach, ale mógłbyś chociaż podrzucić jakiś tytuł, bo nie mogę znaleźć - a może po prostu złośliwy księgarz nie chce mi ich wskazać :(
Co do ostatniej kwestii, to obawiam się, że zaszło jakieś nieporozumienie. Pytałem co to znaczy, że bóg mówi w trzeciej osobie, bo nie moge znaleźć nigdzie takiego fragmentu w Bibli, w którym Jahwe przemawiałby: "on stworzył świat", albo "oni stworzyli człowieka" - bo tylko w ten sposób można mówić w trzeciej osobie.
Będę wdzięczny za rozjaśnienie tych niepojętych dla mnie kwestii.
  • 0

#21

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak faktycznie co do ostatniego przyznam, że sie pomyliłem.(miałem na myśli liczbę mnogą i tu przepraszam za mój błąd.)
Lecz co do wykopalisk to mój wujek obecnie prowadzi wykopaliska pod przeodnictwem owego archeologa.
Jest Egipcjaninem lecz nie wiem czy to coś zmienia.W kazdym razie obecnie prawda jest ze badanai sa prowadzone nad sfinksem.Lecz niedowano prowadzono osobne badania nad summerem i powiązaniami religijnymi.

Poza tym ostatnio czytałem ksiązkę o Summerach wydaną przez autora którego tu nazywacie mistrzem nadinterpretacji.Ale jest w niej duzo kwesti z którymi ja się zgadzam.

Oczywiście jest tez kwestia władz Egipskich które nie pozwalią na publiczne infrmowanie o znalexskach starszych niż sprzed 5000 r.p.n.e. ponieważ według religi panujacej w egipcie i ich wierzeń bóg stworzył świat 5 czy 6 tysiecy lat temu i wszystko co jest starsze trafia do magazynów władz...albo w podobne miejsce.

NIestety nie wiadomo co siez nimi potem dzieje. :( a szkoda... bo świat wiedziałby duzo więcej niż teraz,gdyby nie religie które kryją dużo sparaw.

Jeszcze raz przepraszam za mój błąd odnośnie Boga który używa liczby mnogiej gdy mówi.
  • 0

#22

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zaskakujesz mnie - nie wiedziałem, że Azim prowadził jakieś badania nad kulturą sumeryjską. Ale w takim razie napiszę do niego jutro i dowiem się wszystkiego z pierwszej ręki (przy okazji zidentyfikuje Twijego wujka :) ).
Ale ciągle nie przysłałeś mi tytułu tej książki z tsblicami sumeryjskimi, a nie mam już cierpliwości do tych księgaży, którzy nic nie wiedzą albo nie chcą powiedzieć.
  • 0

#23

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli ci księgaże niemają nic takiego to sa 2 wyjścia.

1.Mieszkasz na wsi i nikt nie czyta tam takich ksiażek.(lub poprostu nie opłaca im sie ich improtować.)
2.Nawet nie poszełeś do księgarni i nie szukałeś.

Możesz pisac do Azima aczkolewiek wątpię by ktoś postanowił odpowiedziec na takie listy.
Ostatni przeczytalem bardzo dobrą książkę.Jest w niej o przesłaniu.Ją też powinieneś przeczytac jak chcesz to wyślę Tobie linka.Skoro twoi księgaże aż tak bardzo nie lubią Ciebie na tej wsi ;)
  • 0

#24

yater1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ST przedstawia przede wszystkim historię judaizmu. Wcale mnie to nie dziwi, że jest podobna do wielu historii innych narodów, bo w końcu Izraelici bardzo długo nie mieli swojego kraju i tułali się po różnych regionach. Skoro dużo wędrowali to i sporo zebrali ze sobą.

Skora nas stworzyli kosmici to kto stworzył kosmitów? To dopiero będzie zagadka jak się wyjaśni skąd my pochodzimy.

Zastanawiają mnie dosyć częste porównania historii do filmu ALIEN vs PREDATOR. No ludzie dajcie spokój, jak juz robicie takie porównania do fikcyjnych wydarzeń to proszę róbcie to chociaż z klasą. Proponuję tu nawiązywać do opowiadań np. Lema. Dzienniki gwiazdowe Iliona Tichego i podróż zdaje się siódma i dwudziesta. To dopiero są niesamowite historie skąd wzięli się ludzie na ziemi oraz jak ewoluowała historia ludzkości. Ostatnio wydane przez Gazetę W, także można dostać prawie w każdym kiosku.
  • 0

#25

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I tu sie właśnie illuminatii mylisz. W środowisku naukowym odpowiadanie na proste pytania o zakres badań nie jest niczym niecodziennym. Ale podjąłem pewne dodatkowe środki - poprosiłem mojego przyjaciela, który jest arabistą o przełożenie maila na arabski. Ponadto, ponieważ spędził prawie rok na stypendium w Kairze i ma wielu znajomych na uniwersytecie, więc napisał do nich z prośbą o "popchnięcie" sprawy u Azima - tak więc sądzę, że odpowiedź niebawem nadejdzie.
To, że mieszkam na wsi nie ma chyba nic do rzeczy - nie każdy może przecież być takim światowcem jak Ty. Natomiast dobrym zwyczajem na (każdym) forum jest udzielanie odpowiedzi na banalne pytanie o tytuł książki, z której korzystałeś w swoich badaniach nad mitami sumeryjskimi. Pytałem już o to dwukrotnie i dwukrotnie nie otrzymałem odpowiedzi. My tu na wsi też chcemy czasem coś ciekawego przeczytać, więc zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie chcesz podzielić się tą informacją.
  • 0

#26

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież powiedziałem, że wysłać link mogę.
Apropo Kosmitów którzy nas stworzyli...

Jest rok 2008 i na 100 zapytanych osób, 101 będzie się śmiało, kiedy zapytasz, co sądzą o możliwości, że stworzyli nas kosmici. Kiedy dopowiesz, że to oni nas gnębią od epok, to już zrobią zdziwione oczy i zaczną cię nimi tasować, jak chyba lekko pomylonego. Ale co z tego, jeśli to prawda? Ktoś musi być pierwszy - tak samo było z Kopernikiem, braćmi Wright, Darwinem, pomysłodawcą teorii dryfu kontynentów Alfredem Wegenerem.nawet na tym forum byl taki ładny przypis "To co teraz jest nauką,kiedyś było fantazją".

Przykromi ale muszę uprzedzic,że w najbliższym czasie nie bedę miał okazji odpisać na tym forum poniewaz wyjeżdżam.powinienem powrócić za miesiąc z nowymi informacjami odnosnie różnych teorii.

Pozdrawiam serdecznie.

PS:Wyślę link do książki na maila...
  • 0

#27

yater1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

illuminatii dziwisz się, że większość ludzi potraktuje cię jak wariata. Bo na to co mówisz nie ma wiarygodnych dowodów. Porównanie do Kopernika i innych jakoś mi nie pasuje bo w większości ich teorie były poparte badaniami i wyciągniętymi wnioskami lub też po prostu dokonali tego o czym marzyli i pokazali, że jest możliwe coś co wielu uważało za "b z dure". Chociaż czasem kłóciło się to również ze światopoglądem ówczesnych ludzi.

Co do twoich teori nie są one pewnikiem i zapewne szybko nimi się nie staną. Jak na razie poza kilkoma opowiadaniami, przekazami nie ma dowodów. Fakt prowadzone są badania czy też psudobadania lub parabadania ale one wciąż trwają i nie wiadomo kiedy przyniosą wyniki.

Skoro nas stworzyli obcy z kosmosu, to kto stworzył obcych, kiedyś musiał być ten początek i może właśnie u tego źródła leży pojęcie bóg, bogowie.

Dobrze napisałeś, twoje teorie jak na razie leżą w krainie fantazji. Przy czym nie zaprzeczam, że kiedyś wejdą do świata nauki i staną się faktem.
  • 0

#28

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) kiedyś musiał być ten początek (...)

Bo??
Sam to wymyśliłeś, czy ktoś ci podpowiedział?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych