Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótki przegląd zmian na forum - 30.09.2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
145 odpowiedzi w tym temacie

#106

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś tam wspominałeś Eurycide o jakichś innych zmianach, choćby w reputacji. Możesz co nieco przybliżyć?


Nie ma na razie jasnych ustaleń w tej sprawie. Mogę tylko powiedzieć, że rozważamy system oceny postów analogiczny jak na youtube.com

Dużo lepiej. Nadal odrobinę za jasno (wydaje mi się jakbym patrzyła na stronę przez mgłę bo nadal czcionki w niektórych miejscach zlewają się z tłem) ale wszystkiego przecież mieć nie można.


Tak, ponieważ styl nie jest skończony, spokojnie będzie dobrze :)

Hmm. Dużo lepiej niż biały, ale martwi mnie, że nie ma ramek oddzielających min. podstawowe dane o użytkowniku tam po lewej posta gdzie avatar. Trochę za jasny jeszcze. Interfejs strony głównej forum był dużo lepszy wcześniej sad3.gif, ogólnie lepszy był poprzedni wygląd...


Dodanie tych ramek jest planowane, zreszta sami wkrotce ocenicie

1. Tło (to najciemniejsze), mogłoby być bardziej w czarnym odcieniu (ciemniejszy szary). Teraz jest taki pomieszany, szary z lekkim odcieniem brązu. sad2.gif a brązowy jest "be"


Zapewniam Cie, ze tlo nie ma grama "brazowego odcienia" :) To pewnie kwestia kalibracji monitora

Niektórzy chcą deep blue. Też bym chciał. Jednakże, jeśli wyrażamy swoje opinie to wole kolor czerwony (bardzo ciemny). Więc już lepiej, gdyby w tym stylu "Dark" dodać jakieś małe elementy czerwone np. oznakowanie nie przeczytanych tematów, nazwy tematów, liczby stron, plusy i minusy do reputacji (o, minusy mogły by być ciemno niebiesko – pasuje do czerwonego


Wezme pod uwage dodanie czerwieni do elementow stylu

Mam pytanie odnośnie zmian na forum. Czy fakt, iż nie mogę dodać/odjąć punktów reputacji również jest wpisany w owe zmiany? Bo pojawia mi się: "Napotkane błędy", a pod tym absolutnie zero treści


Zostalo to juz poprawione

Proponuję naprawić jeszcze różnorodne "krzaczki", czyli źle wyświetlane znaki m.in. w profilu i opcjach. Poprzednio ich nie było, a zmiana kodowania w przeglądarce nie pomaga.


Wiem o tych bledach, zostana poprawione bo to drobiazg

Ogólnie ładnie, chociaż całość wyglądała by lepiej gdyby była ciemniejsza (Ciemniejsza tło ogólne [nie tło postu], jaśniejsze litery, bo troche się to zlewa i robi się szara plama po godzinie czytania):

Coś w ten deseń:

#eeeeee literki
#27292d tło ogólne
tło postu to samo


Kolor liter i tlo postow zostaly tak dobrane, zeby nie wystepowal zbyt duzy kontrast. Im wiekszy konstrast tym szybciej mecza sie oczy, poza tym jest to drobny uklon w strone osob, ktore preferowaly style jasne. Docelowo zmieni sie tlo edytora.

Jeszcze jedno - trochę ubogie to forum, tylko biały i szary, mogłyby być jakieś ikonki przy kategoriach itp.


Ikon przy kategoriach nie bedzie

Ostatecznie zostanie TYLKO jeden styl

A to dlaczego? Czy jeśli każdy przegląda forum w ulubionym kolorze, to wpływa to znacząco na tempo jego działania?


Chodzi o wizualna identyfikacje serwisu, ktora powinna kojarzyc sie z konkretna stylistyka. Druga sprawa, w przypadku jednego stylu latwiej o wprowadzanie dobrze wygladajacych graficznych modyfikacji. W przypadku dwoch diametralnie roznych stylow czasem ciezko jest uzyskac zadowalajacy efekt dla elementow wspoldzielonych pomiedzy dwa rozne (jasny i ciemny) style.



#107

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na chwilę obecną nie pasuje mi fakt, że nie widać strzałki do najstarszego nieprzeczytanego posta w temacie. Oczy mnie jeszcze nie bolą i chyba wszystko (z wyjątkiem tej strzałki) jest widoczne.

#108

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie jest źle, chociaz wolalem stara wersje skina wraz z ''obrazkami'' przy poszczegolnych dzialach :)

#109

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Najlepsza była ta granatowa wersja jest niezapomniana

A nie można dodać do listy wszystkich stylów z historii?

#110 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli mogę jeszcze coś skomentować - opcja szukaj to mistrzostwo :) Ogromny plus za to - prostota i funkcjonalność w jednym.

#111

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muszę zgłosić ,że przed chwilą przy wchodzeniu w temat: http://www.paranorma...t...0&start=180 znowu napotkałam błąd: 503 Service Unavailable. A więc zmiana stylu nie do końca załatwiła sprawę, błąd napotykam rzadziej (może dlatego ,że ja rzadziej na stronę wchodzę i krócej na niej przebywam?) ale nadal się pojawia.



#112

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ten błąd to przeciążenie serwera, dawniej też się zdarzało

#113

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wczoraj wieczorem miałem niekonćzacą się passe błedów 503 :) .

#114

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także dziś napotkałem błąd 503, wynika z tego że zmiana stylu nic nie dała

#115

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja błędu nie doświadczyłem od tych zmian, a dalszego komentarza unikam ze strachu przed palcem moderatora.



#116

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziś również mi 503 błąd wyskakiwał - dokładnie 11 razy.


#
Już 12 w czasie wysyłania wiadomości kolejny się pojawił.



#117

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Teraz już wszystko mi się podoba z wyjątkiem sporadycznego 503.

#118

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No i mamy czerwień, nawet ciekawie...



#119

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do przyspieszenia działania forum, polecam usunięcie 4320 kont użytkowników, którzy maja mniej niż 1 post. Napewno pozwoli to odetchnąć bazie danych :) .

#120

cez.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Posłuchaj Don Corleone. Po pierwsze nie jesteś na tym forum najważniejszy, po drugie nie czytasz moich postów, po trzecie nie liczy postów bo na forum "ogłoszenia" posty liczone nie są, a po czwarte bronze i deep blue nie wrócą.


Witam rzadko się udzielam na forum, ale za to często je przeglądam. To co było po zmianie forum, to była dla mnie tragedia. Teraz przynajmniej jest skórka Dark, z różowo pościelowymi dodatkami, przynajmniej lepsza od light.
Nie interesują mnie wodotryski tego forum, tylko treść i to jak się tą treść czyta. Fakt można się przyzwyczaić do light skórki, takie fora przecież też przeglądam i żyję, ale przyzwyczajenia są okrutne.
Myślę że dla osób odwiedzających to forum można taką małą prośbę spełnić i dodać dwie skórki. Chyba że się nie da przywrócić poprzednich skórek?
Jest jakiś konkretny powód, dla którego nie można przywrócić poprzednich skórek bronze i deep blue?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych