Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótki przegląd zmian na forum - 30.09.2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
145 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Masakra co to w ogóle jest ? Administratorze przywróć stary layout !

#32

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja powiem tylko tyle, że oczy mnie pieką.

#33

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a mi się podoba



#34

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Od kiedy pamiętam był wybór między stylem jasnym i ciemnym. I tak powinno pozostać. Jednak ku mojemu ubolewaniu Eury postanowił połączyć oba style i wyszło... niedobrze. Nie podoba mi się wygląd ramek, kontrast powodujący ból oczu, "reklama PKP". Jeszcze nigdy nie tęskniłem tak mocno za dark blue. :(

#35

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...i cała atmosfera prysła.

#36

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

widzę, że nowy styl wywołał sporo zamieszania, zatem po kolei. O co chodzi? Już wyjaśniam. Nowy styl, który został obecnie włączony stanowi odchudzoną wersję (nie, nie tylko graficzną) stylu bronze. Poleciało sporo śmieci z kodu, niepotrzebnych dodatków (z przed lat) i ogólnie schemat (kod / css) został nieco przebudowany (jeszcze nie do końca, ale prace trwają). Niemniej jednak to co widać obecnie (pod względem graficznym) to nie jest wersja oficjalna. Styl uruchomiłem i ustawiłem jako domyślny z dwóch powodów. Po pierwsze chcę sprawdzić czy zmiany dały pozytywny efekt poprawy działania serwisu, po drugie czekam na reakcję na jasny styl (gdybym dodał styl lite do listy wyboru, prawdopodobnie nikt by go nie wybrał, albo z przyzwyczajenia do bronze albo nawet nie zaglądnąłby na listę wyboru). Możecie mnie zbesztać, że nie poinformowałem, że to ciągle jeszcze badanie opinii publicznej, ale właśnie chodzi mi o reakcję / jak najwięcej komentarzy odnośnie stylu jasnego i faktyczną ocenę tego, kto używa jakiego stylu / czy styl jasny czy styl ciemny itp. Teraz widzę, że po paru godzinach styl ciemny byłby lepszym wyborem ;) Podsumowując, będę przeglądał wasze opinie (krytyka mile widziana) i za jakiś czas zrobimy eksperyment w drugą stronę. Ostatecznie zostanie TYLKO jeden styl i chciałbym mieć 100% PEWNOŚCI, że wybór padł na dobrą wersję kolorystyczną (jasną bądź ciemną).

Zaraz odniosę się do waszej krytyki :)



#37

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ile mam zapłacić za powrót dark blue? ;)



#38

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czytam 15 minut i oczy mi łzawią . . . na tym forum niektórzy poświęcają dużo czasu na czytanie, dlatego potrzebny jest styl pozwalający spędzić tu dłużej czasu niż 15 minut

#39

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NA TYM BIALYM KOMPLETNIE NIC NIE WIDAC!


Argument nie trafiony. Rozumiem, że dla Ciebie 90% sieci nie istnieje, ponieważ standard to białe tło i ciemny tekst?

Ten portal kocha się za jego niepowtarzalną atmosferę a teraz to wygląda jak nie wiem co. najpierw blue skin a teraz to? przesadzasz. gdzie zniknął mój ukochany portal i shoutbox, a już miałem przesłać dotację


portal jest, shoutboxa nie ma.

Drogi Adminie dlaczego tak to wszystko "zbielało"? Bardzo męczy oczy, lepsze byly stare kolory, jeśli chcecie odświeżyć szatę forum to proponuje najpierw lekturę lub samemu sprawdzić co po 10 min robi taka "poświata". Chyba, ze ten zabieg miał to na celu aby przebywać tu jak najkrócej


docelowa wersja (jasna / ciemna) nie jest jeszcze znana

ja chce spowrotem ten kilmat! wczesniej bylo lepiej...


punkt dla stylu ciemnego jak rozumiem

Jest zbyt przejrzyście- apeluję o przywrócenie przytulności.


No, jeśli "zbyt przejrzyście" to wada, no to ... ;)

Mam nadzieję, że wróci wszystko do normy... chociaż jakieś małe zabiegi kosmetyczne poprzednim skinom by się przydały... ale po co zmieniać całkowicie coś co zdało już egzamin?


ostatecznie zostanie tylko jeden styl, dlatego kosmetyka dwóch poprzednich nic nam nie daje.

Mi się najbardziej podobał styl "Dark". Teraz całe forum straciło klimat.


kolejny punkt dla stylu ciemnego

Nawet fajnie to wygląda, na pewno trzeba się będzie przyzwyczaic, ale wszystko mi raczej szyciej śmiga


punkt dla stylu jasnego

Również muszę powiedzieć, że ten nowy styl działa destruktywnie na klimat na forum. I działa źle na oczy


punkt dla ciemnego, choć kwestia "złego działania na oczy" jest bardzo subiektywna, choćby dlatego, że rozmawiałem z ludźmi, którzy po prostu nie potrafili przebywać na stylu ciemnym, z uwagi na problemy z oczami.

Co to jest to jasne?!
Nie da się patrzeć co dopiero czytać, tak po oczach bije.


punkt dla ciemnego

Ten chłopak gapiący się w okno przypomina mi reklame PKP.


OK, to ja ponarzekam. Ale nie dużo. Ciemny styl był lepszy. Ten bije po oczach. A logo wygląda jak reklama PKP.


Ok logo do wymiany :)

A czemu nikt nie wpadł na pomysł by zrobić lekki ale i ciemny styl?Ten styl psuje już klimat i na dłuższą metę nie da się patrzeć


punkt dla ciemnego stylu

Mam nadzieję,że ten styl lite to tylko przejściowa faza prac nad forum,bo na dłuższą metę to będzie niestety nie do przyjęcia.


proszę o konkrety

Osobiście uważam, że logotyp Paranormalne.pl jest mistrzostwem.


dziekuję, logotyp został zrobiony w pełnym wektorze i będzie wykorzystywany na wszelkiego rodzaju nadrukach w przyszłości. Jego wygląd może się jeszcze delikatnie zmienić, ale idea pozostanie bez zmian. Wiem, że dla niektórych to może być tylko "oklepany ufok", ale ten wizerunek jest najbardziej wymowny.

A po przeczytaniu kilku postów i napisaniu tego, mam już ochotę forum wyłączyć, bo oczy się męczą (bardzo niedobrze)


punkt dla ciemnego

Będę okropnie nieoryginalny. Nowy wygląd forum nie jest zbyt odpowiedni dla miejsca tego pokroju, białe prostokąciki biją po oczach


punkt dla ciemnego

Podoba mi się, tylko troszeczkę za jasno. ^^


a tutaj nie mam zdania ;)

Wygląd mi się nie podoba. Moim zdaniem jest za bardzo 'plastikowy', w oczy rzuca się też facet patrzący przez okno (nijak to się ma do tematyki forum) czarna czcionka na białym tle to coś za czym szczególnie nie przepadam, poza tym mój wzrok tego nie wytrzymuje. Forum straciło na przejrzystości, być może na rzecz szybkości działania. Jestem na nie.


punkt dla ciemnego

za jasno, za duzo kontrastu x-face1.gif ale pomysl na ten styl 5/5 ! tylko za jasno ! po 3min czytania mam dosc


punkt dla ciemnego

Też powiem jak inni, niestety styl jest za bardzo jasny i bolą oczy, prosił bym o zmianę tego stylu na bardziej ciemniejszy, a te logo może być, ja tam nie zwracam na nie dużej uwagi. Ale za jasno.. Najlepiej jak byś wrócił to jakiegoś ciemniejszego stylu, albo zmodyfikował ten.


punkt dla ciemnego

Masakra co to w ogóle jest ? Administratorze przywróć stary layout !


brak rzeczowych argumentów

Ja powiem tylko tyle, że oczy mnie pieką.


punkt dla ciemnego

a mi się podoba


punkt dla jasnego

Od kiedy pamiętam był wybór między stylem jasnym i ciemnym. I tak powinno pozostać. Jednak ku mojemu ubolewaniu Eury postanowił połączyć oba style i wyszło... niedobrze. Nie podoba mi się wygląd ramek, kontrast powodujący ból oczu, "reklama PKP". Jeszcze nigdy nie tęskniłem tak mocno za dark blue.


nagłówek na minus i ciemny na plus


Podsumowując, niebawem (może jeszcze dzisiaj) pojawi się analogiczny styl w wersji ciemnej, z możliwością wyboru z listy. Oczywiście zastąpione zostaną kolory, jednak forma stylu nie ulegnie zmianie, właśnie z uwagi na dużą przejrzystość. Logo (pkp ;) zostanie zmodyfikowane w obydwu nagłówkach. W dalszej kolejności zrobimy ankietę, która wyłoni tylko jeden styl z tych dwóch dostępnych.



#40

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobał mi się jasny styl jaki był do tej pory. Ale chyba już go sobie nie zobaczę (tyle głosów za ciemnym). A szkoda. No ale jak najlepsze funkcjonowanie serwisu powinno być ważniejsze.

Mnie też zaczynają oczy boleć...



#41

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zdecydowanie styl ciemny :) daje klimatu i jakos dluzej mozna czytac :)

#42

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczojeb**, nie da się dłużej czytać. Zdecydowanie proszę o zmianę.

#43

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila- ma racje,pewnie za dwa trzy dni przyzwyczaimy się do szaty graficznej,jeśli to usprawni jakikolwiek inny aspekt(techniczny) forum to niech tak zostanie

#44

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapraszam dziś wieczorem, każdy będzie miał wybór. Przynajmniej przez jakiś czas.



#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyłączam się do zwolenników powrotu poprzedniego koloru. Oczywiście jak jest to możliwe. Moje oczy !!! łaaa...




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych