Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cofnięcie się w czasie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm :) jeżeli te dane z rowerem są prawdziwe to myśle że i na milion lat podróże w czasie będą niemożliwe.
Żeby przenieść się o 1 sek. w przyszłość musielibyśmy bez przerwy jeździć na rowerze przez 269641088297317912451 lat :P
Nawet nie wiem co to za liczba :D ale jak ktoś lubi jeździć to proszę bardzo :P

Chodzi Ci o to czy możesz śnić 25 lat, śpiąc 5 minut ? Nie. Fizycznie nie ma takiej możliwości, bo ta rzeczywistość astralna jest w Twojej głowie i wszystkie te procesy tam zachodzą. Twe ciało podlega normalnemu upływowi czasu, więc raczej efekty relatywistyczne nie mają prawa tam zajść.


To było by możliwe jeżeli sen był by pojedynczym impulsem elektrycznym. Jeżeli ktoś oglądał "4400" to na_pewno pamieta wykreowane chyba 40 lat juz nie pamietam które dla nas miały być kilkoma sekundami :)

Dołączona grafika

Użytkownik +..... edytował ten post 22.11.2008 - 00:06

  • 0

#17

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zrozumiemy tego tak, bo zgubiliśmy się w tym, co nazywamy czasem. Czas jest niczym innym, jak tylko ruchem jakiegoś ciała względem ruchu innego ciała. Pojęcie czasu wymyślono wieki temu, aby ułatwić nam życie. Mierzono go względem ruchu słońca. I teoretycznie gdy byśmy poruszali się tak szybko, że ruch innych obiektów wokół nas stał by się niezauważalny, to "czas" by nam stanął. "Czas by się zatrzymał". Dla tego czas jest względny.

Takie są moje przemyślenia na temat czasu.
  • 0

#18

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wiem że kiedyś jakiś ruski astronauta gdy był w mirze to cofnął się w czasie o 1 sekundę
  • 0

#19

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

możesz podać jakieś konkretne źródło?
  • 0

#20

Damek_90.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczytajcie o Einsteinowskim 'Relatywistycznym wydłużeniu czasu' ;)

Nie znalazłem nigdzie w necie, to wklejam skana z książki od matmy z zeszłego roku ;) :

http://img122.images...age=rwczsr5.jpg

Powodzenia w odkrywaniu prawdy ;]
  • 0

#21

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam z fizyki to satelity używane do GPS mają z wiele wspólnego z tą dylatacją czasu. Wygląda to tak, że satelity od GPS mają zegary atomowe i każda z tych satelita porusza się z odpowiednią prędkością. Gdyby nie brać po uwagę różnicy w prędkości, a co za tym idzie różnicy w czasie, to moglibyśmy określić naszą pozycje na Ziemi z dokładnością do 30 km. Satelity więc doliczają sobie czas dodatkowy w zależności od prędkości względem Ziemi, dzięki czemu nasze zabawki GPS potrafią je dokładnie porównać i określić swoją pozycję względem tych satelit.

Innym przykładem dylatacji czasu było takie doświadczenie - nie wiem czy naprawdę ono było przeprowadzane. Otóż zastosowano dwa zegary atomowe. Jeden na ziemi, drugi z samolocie obok. Zostały one dokładnie skalibrowane do siebie i samolot wystartował. Gdy powrócił to godzina pokazywana na obu zegarach, tym na ziemi i w samolocie była inna.
  • 0

#22

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tej historii z samolotami sam ruch nie odgrywał takiej roli, bo dylatacja daje malutkie ułamki. Różnica czasu wynika z tego, ze zegary na ziemi i w samolocie znajdowały się w polu grawitacyjnym o innym natężeniu.
Jak wykazał pewien pan (zgadnijcie kto? ;) ) im silniejsze pole grawitacyjne tym czas wolniej płynie i temu przy czarnej dziurze czas prawie stoi, a w samolocie zegar się śpieszył.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych