Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fizyka w OOBE/LD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu często sobie latam po nocy;) Jednak zauważyłem kilka spraw, które trochę mi przeszkadza w eksporacji świata:

1)Jakoś nie mogę się rozpędzić do prędkości większych niż powiedzmy kilkadziesiąt km/h.

2)Problem przenikanie przez przeszkody: okno czy drzwi pokonuję bez trudu, jednak już w przypadku ściany bywa ciężko, zależnie od dyspozycji. A np. niedawno napotakłęm sytuację, gdy grube drzwiczki sąsiadowały z kolejnymi pół metra dalej - niestety bez rozpędu ich nie pokonałem i musiałem się wycofać :/

3)Tylko raz udało mi się przenikać przez sufity podłogi.

Myślę że ten punkt trzeci może być związany z naszymi przyzwyczajeniami ze świata realnego - raczej nie poruszamy się w pionie z wyjątkiem wind. Tak więc nasz mózg nie bardzo jest do tego typu operacji przyzwyczajony.

A jak to jest u was przy np. przenikaniu przez ściany? Czujecie jakiś opór? Czy też bez trudu przenikacie przez grube metrowe mury? Ciekaw jestem po prostu


P.S. Mam nadzieję, że post nie będzie uznany za prowokację - po prostu takie sprawy wynikają z mych lotów i tyle;)
  • 0

#2

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[...] Myślę że ten punkt trzeci może być związany z naszymi przyzwyczajeniami ze świata realnego - raczej nie poruszamy się w pionie z wyjątkiem wind. Tak więc nasz mózg nie bardzo jest do tego typu operacji przyzwyczajony.


Nie tylko pkt.3 generalnie w OBE czy w LD dużą rolę gra nasza plastyczność/wyobraźnia im częściej praktykujemy np. wizualizację/koncentrację tym lepsze efekty w świecie niefizycznym.
  • 0

#3

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miałem kilka świadomych snów i parę rzeczy sprawdzałem...

1. Zegarek nigdy nie pokazywał takiej samej godziny, raz chodził nawet do tyłu. Później się zastanawiałem, czy to dlatego, że po prostu tak jest, czy może dlatego, że wcześniej o tym przeczytałem ;) .

2. Co do latania, to hmmm nigdy się nie starałem jakoś rozpędzać, może mózg by nie wyrobił z generowaniem obrazów ;) .

3. Z ciekawości sprawdzałem jak dokładne są "tekstury" we śnie. Wniosek jest taki, że są idealnie tak samo ostre jak w rzeczywistości :) .

Tyle teraz pamiętam :) .
  • 0

#4

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że ten punkt trzeci może być związany z naszymi przyzwyczajeniami ze świata realnego - raczej nie poruszamy się w pionie z wyjątkiem wind. Tak więc nasz mózg nie bardzo jest do tego typu operacji przyzwyczajony.

Mózg?
To Ty raczej LD miewasz kolego. Ja poza ciałem zwielokrotniam prędkość światła.
  • 0

#5

DantE.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę że ten punkt trzeci może być związany z naszymi przyzwyczajeniami ze świata realnego - raczej nie poruszamy się w pionie z wyjątkiem wind. Tak więc nasz mózg nie bardzo jest do tego typu operacji przyzwyczajony.

Mózg?
To Ty raczej LD miewasz kolego. Ja poza ciałem zwielokrotniam prędkość światła.


jak zwielokrotniasz to wychodzi na to że bywasz w przyszłości :)
  • 0

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszałam że pojawiają się problemy z przechodzeniem przez ściany. Zmiana kierunku. Uważam że jest to spowodowane zapisem na poziomie pamięci. Tak na prawdę przeszkodę tworzymy sami. Z czym sobie nie radzę ? Nie potrafię stanąć na ziemi. Jestem zawsze jakieś 40cm nad. Szybkość przemieszczania połączyłam ze skupieniem. Może wykorzystałam tylko istniejace i rządzące tym prawa.
  • 0



#7

set.h.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem z przenikaniem materii znajduje się praktycznie w naszym umyśle. Nie wiem dlaczego się upierasz na przenikanie ścian czy okien prościej je otworzyć :D . Przenikanie powoduje duzy dyskomfort. Jeżeli odbywa się jako świadomy czyn to powoduje to sprzeciw umysłu któru twierdzi ze nie jest to możliwe. Powstały konflikt powoduje często cofkę i skrócenie wyjścia.
Co do prękości przelotu to poprostu wyobraź sobie ze lecisz jak superman. Świat wówczas się niemalże rozmazuje w kolorową smugę. Praktycznie jednak łatwiej jest teleportować się lub aktywnie afirmować cel wtedy podróż odbywa sie niemalże samoistnie.
Lot w górę nie stanowi problemu gdy wyobrazisz sobie cel lotu np. niebo czy przestrzeń kosmiczną jeżeli skupisz się na suficie to napotkasz ten sam problem co ze ścianą.
  • 0

#8

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę że ten punkt trzeci może być związany z naszymi przyzwyczajeniami ze świata realnego - raczej nie poruszamy się w pionie z wyjątkiem wind. Tak więc nasz mózg nie bardzo jest do tego typu operacji przyzwyczajony.

Mózg?
To Ty raczej LD miewasz kolego. Ja poza ciałem zwielokrotniam prędkość światła.


Ja tam uważam, że tak OOBE, jak i LD rozgrywają się w naszych umysłach, póki co chyba nie ma dowodów że jest inaczej (patrz temat "Eksperyment na forum). A co do mych lotów, to zazwyczaj zaczynają się od "wytoczenia" się z ciała, więc jakieś tam nawiązanie do OOBE jednak jest. Byćmoże z czasem przyśpieszę swe loty, póki co jestem noobem :D
  • 0

#9

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam uważam, że tak OOBE, jak i LD rozgrywają się w naszych umysłach, póki co chyba nie ma dowodów że jest inaczej :D


No i dobrze uważasz, bo jak sen może się rozgrywać inaczej/w innym miejscu? :)
Wszelkie przeszkody w LD stwarzamy sobie sami, zbyt przyzwyczajeni do normalnego świata.. zresztą Craxman już to powiedział.
  • 0



#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasza świadomość przejawia się na poziomie świata fizycznego za pomocą ciała fizycznego.
W trakcie oobe i świadomego snu przebywamy w świecie astralnym w naszym ciele astralny. To w nim nasza świadomość odbywa podróże.
Dla naszej świadomości świat fizyczny i astralny jest snem. Z tym, że bardziej realnie nasza świadomość czuje się na poziomie świata astralnego. Dzieje się tak dlatego że nasza świadomość zagłębiła się w materię.
To z jednej strony ta sytuacja pozwala jej doświadczać, a z drugiej powoduje oddalenie. Traci kontakt sama ze sobą na najniższym poziomie. Takie intuicyjne przebłyski są nawiązywaniem kontakty nas ze sobą. Aby te stany trwały dłużnej pomaga mam między innymi medytacja. Świadomy sen i oobe.
  • 0



#11

maxus.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nigdy nie miałem OOBE i dlatego w to nie wierze, ale czy nie robiliście kiedyś eksperymentu typu:

- prosicie brata, siostrę żeby w czasie Waszego snu napisali na kartce w pokoju obok jakieś 5 losowych słów, jakby to było OOBE i jak juz przeczytacie astralnie te słowa, to nie powinniście mieć problemów ze zgadnięciem, nie ? :)

Ciekawi mnie jeszcze to czy potraficie poruszać przedmiotami w tych podróżach, np. spróbujcie namalować siostrze wąsa ;-] ?

W sumie szkoda ze tak nie potrafię, ja mam tylko zwykłe sny, jakieś opętania, apokalipsy itp :(
  • 0

#12

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prosicie brata, siostrę żeby w czasie Waszego snu napisali na kartce w pokoju obok jakieś 5 losowych słów, jakby to było OOBE i jak juz przeczytacie astralnie te słowa, to nie powinniście mieć problemów ze zgadnięciem, nie ?

Jako forumowy sceptyk też chciałem o to zapytać...

Ciekawi mnie jeszcze to czy potraficie poruszać przedmiotami w tych podróżach, np. spróbujcie namalować siostrze wąsa ;-] ?

Jakby tak było to powstałaby nowa profesja astralnych złodziei....
  • 0

#13

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm w temacie o eksperymencie wymówką było, że ta kartka ze słowami musi się wbić/wtopić w świat astralny czy jakoś tak i trzeba na to czasu bo inaczej podróżnik jej nie widzi?
  • 0



#14

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spodziewałem się takiego wytłumaczenia...
  • 0

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można założyć że istnieją osoby które potrafią z poziomu astralnego zmienić coś w świecie fizycznym.
Robimy to już przecież z uczuciami. Ciało astralne - uczuciowe ma wpływ na nasze ciało fizyczne.
Napływające do nas uczucia z przestrzeni wysyłane świadomie lub nie odbieramy.
Zapominamy o tym i często lekceważymy ten fakt. Może dlatego, że jest tak oczywisty, powszechny.
Mało powszechne są świadomie odbywane podróżne astralne. Stwierdzenie - Ja ich nie odbyłem, więc ich nie ma - jest częstą postawą.
Z literatury wiem, ze jest możliwe przemieszczanie przedmiotów oraz zostawienie pisanej wiadomości.
Sama potrafiłam opisać to co widziałam. Zgodność była duża.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych