Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny pająk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kalendarz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Nie wiem czy to dobre miejsce aby zamieszczać tu toą notke ale mi wydaje sie stosowne.
A więc przejdźmy do rzeczy.
Ostatnimi czasy widziałem DZIWNEGO pająka, pomijając jego rozmiary które były imponujące ( lub dla człowieka z arachnofobią takiego jak Ja wprost przerażające ) miał on dziwne odnóża spróbuję je opisać jak najdokładniej.
Otóż:

Normalny pająk w nogach ma w nogach kilka stawów i wygląda to tak że jest staw który łaczy nogę z odwłokiem poźniej jest nazwijmy to "kijek" poźniej 1staw kijek 2staw kijek 3 staw i kijek.


Natomiast tamten miał miał przy 1stawie miał jakby rozgałęzienie na dwa kijki czy istniej taki pająk?????


Nie mam żdnego zdjęcie bo znalazłem go w moimi "nowym" domu gdzie jeszcze sie nie wprowadziłem i nie miałem pod ręką aparatu a zaraz po zauważeniu został on zabity :/

Pomóżcie mi jeżeli możecie
Z góry dzięki
  • 0

#2

NomaD.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moze to nie pajak??

Chcialbym zobaczyc fote to bym wiecej powiedzial. Sam obecnie posiadam 2 ptaszniki - smithiego i kedzierzawego.

A jak pajak to raczej w mieszkaniach jedynie katniki wystepuja.
  • 0

#3

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Normalny pająk w nogach ma w nogach kilka stawów i wygląda to tak że jest staw który łaczy nogę z odwłokiem poźniej jest nazwijmy to "kijek" poźniej 1staw kijek 2staw kijek 3 staw i kijek.


Jeśli Twoim zdaniem tak wygląda noga "normalnego" pająka to może widziałeś nawet draidera? :P

Dołączona grafika

człowieka z arachnofobią takiego jak Ja

Oto jest przyczyna.
  • 0

#4

Kalendarz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

noma- tak jak napisałem nie mam zdjęcia :/


Panzer- Ja sie na pająkach nie znam ale chyba tak mniej więcej wyglądają nie?? w sumie to był jedyny pająk któremu sie tak z bliska przyjrzałem. i to nie był wytwor mojej wyobraźnie bo była tam też moja siostra i jej chłopak i widzieli to samo

Użytkownik +..... edytował ten post 08.09.2008 - 22:12

  • 0

#5

Daro177.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączył: 49 minut temu niezbyt wiarygodne i brak zdjecia
  • 0

#6

Kalendarz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok daro masz racje to jet mało wiarygodne ale założyłem konto właśnie po to żeby załorzyć ten temat oj z resztą nie zależy mi na wkręcaniu ludzi chciałem się tylko dowiedzieć czy ktoś jeszcze się z takim czymś spotkał
  • 0

#7

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w sumie to był jedyny pająk któremu sie tak z bliska przyjżałem.

Pająki są tak skontrowane, ze mają cztery stawy obok siebie i "kijki" nóg dzielą od siebie niecałe milimetry. Wiec najwidoczniej niezbyt dokładanie mu się przyjrzałeś, przewidziało Ci się coś, głównie ze strachu przed nieznanym.

A tak na marginesie - gdybyś przełamał się i machinalnie wziął go do ręki albo chociaż złapał za nogę - arachnofobia w jednej chwili by ustąpiła.
  • 0

#8

Kalendarz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki panzer za rade MOŻE kiedy skorzystam ale z tego co mi wiadomo to nie jest forum psychologiczne

Użytkownik +..... edytował ten post 08.09.2008 - 22:13

  • 0

#9

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam,że nie na temat,ale co Ty Panzer piszesz??? Kto o zdrowych zmysłach bierze pająka do ręki ;) ?

Ja jak czytałam pierwszy post o "kijkach" i "stawach" to same te nazwy przyprawiały mnie o ciarki. Kalendarz nie przejmuj się! Te małe cyborgi to potwory tylko nie wszyscy to widzą ;)

Ale ja nie o tym.

Zdenerwował mnie post Darol177!!! Co za protekcjonalność i w sumie idiotyzm wypowiedzi. Czyli chłopak ma wd Ciebie po zobaczeniu pająka czekać 2 lata i nabić sety postów nie na temat,by móc o coś zapytać???
  • 0

#10

NomaD.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kalendarz a przynajmniej "skoŻystales" z tego co ja powiedzialem przegladales zdjecia katnikow??

Moze cos takiego katnik bo tez nie wyglada jakby mial te stawy :)
  • 0

#11

Kalendarz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie noma tamto miało o wiele większy odwłok i jakby bardziej nabrzmiały ale dzięki
  • 0

#12

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kalendarz, naprawdę bardzo ciebie przepraszam jeżeli cie to urazi, ale wd mnie nie ma sensu roztrząsać sprawy nad pająkiem, chyba że po prostu urodził sie taki (a zdarzają się takowe przypadki)... Jeśli chcesz, poszukaj w internecie lub wikipedii gatunki różnych pająków, może znajdziesz wśród nich swojego "ulubieńca" ;)

PS: I naprawdę, pająków nie ma sie co bać, to czego się boisz jest zwierzęciem jak każde inne, a to co odczuwasz, tylko uczuciem wywołanym przez mózg, i jak na razie to tyle :) .
  • 0

#13

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Natomiast tamten miał miał przy 1stawie miał jakby rozgałęzienie na dwa kijki czy istniej taki pająk?????


był to pająk kaleka, który został poturbowany fest kijkem,
po pęcinach - przez poprzedniego właściciela twojego mieszkania.
  • 0

#14

1q2w3e4r5t6y7u8i9o0p.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest raczej żadna mutacja, w Polsce żyje naprawde wiele gatunków pająków, a na świecie to nawet sobie nie wyobrażam :o .Wpisz w wyszukiwarce grafiki google "pająk" to może ujrzysz swojego ulubieńca ;)
  • 0

#15

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a może był to pająk z zespołem downa
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych