Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jezus ukazał się w ...doniczce?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafikaJezus ukazał się w... doniczce?

Tego nie spodziewał się nikt... Mimo że Kościół milczy w sprawie niecodziennego objawienia, do miasteczka Belvedere wciąż przyjeżdżają tłumy wiernych.

W jednej chwili senne miasteczko Belvedere w hrabstwie Kent znalazło się na ustach całej Anglii. A wszystko za sprawą ozdobnego aszparagusa, na którego korzeniach pojawiło się oblicze Jezusa.

Tłumy wiernych i setki dziennikarzy ciągną teraz do Belvedere, by na własne oczy zobaczyć to, co wyrosło w donicy skromnego nauczyciela szkoły podstawowej. I to, co w jednej sekundzie odmieniło jego życie.

- Dziś już jestem wierzący. Przejrzałem na oczy. Bóg przez to cudowne objawienie obdarzył mnie łaską wiary - cieszy się 52-letni Martin Gregory. Gdy reporterzy chcieli mu zrobić zdjęcie, nie pozwolił. - Bo wiesz, od dziś żyję tym, co jest w Biblii. I powiem ci tak: "Błogosławieni cisi, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie" - mówi dalej niczym prorok.

A tymczasem Kościół katolicki milczy w sprawie rzekomego objawienia. - Nie chcemy zabierać w tej sprawie głosu - brzmi suchy komunikat Watykanu. Ale nawet on nie jest w stanie odciągnąć wiernych od niecodziennych korzeni.
Jest taki podobny

A co wy o tym sądzicie? :surprised: :P

źródło: se.pl
  • 0



#2

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że Belveder ma zdolnego artystę ;)
  • 0

#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego ludziom wszelkie tego typu przejawy boskości kojarzą się z Jezusem?Mnie na przykład to co wyrosło w doniczce przypomina Osamę Bin Ladena!
  • 0



#4

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaraz Jezus, rozumiem że jest to ktoś, ale nie ma on monopolu na twarze :) Mi to przypomina nie tyle Osamę co nieco podpitego faceta w wieku ok 35 lat, zarośniętego ;)
  • 0

#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ja tam widze brodatego blondyna z cierniem na glowie
  • 0

#6

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam widzę przypadkowy układ korzeni i cieni, tak samo, jak twarz na Marsie. :)
  • 0

#7

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu jak jakaś twarz się ukarze to odrazu Jezus ? sorry ale :crazy2: :nonoobs:
  • 0

#8

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest tyle doniczek na świecie, że mogą powstawac naprawde przerozne wzory i jest to raczej tylko i wylacznie przypadek, bądź poprostu rzezba :) Czy to takie trudne wyrzezbic twarz w korzeniach? Chyba nie.
Dzisiaj mój kotlet miał krztałt Włoch :lol :
  • 0

#9

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj mój kotlet miał krztałt Włoch

Zawsze chciałem tam pojechać...mogę urządzić wycieczkę do Twojego mieszkania, celem złożenia hołdu objawieniem włoch kotleta? ;)

Z kolei "Jezusowe" objawienie to idiotyzm. Jezus w doniczce? Też wybrał sobie miejsce. Oczywiście, Bóg jest wszędzie ale bez przesady. To wygląda na dzieło człowieka i generalnie cała historia jest naciągana.
  • 0



#10

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie...
Dlaczego Jezus?
Widział go ktoś?
  • 0

#11

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat wizerunku Jezusa jest bardzo kontrowersyjny, ze względu na pewną kulturową zależność w jego wyborażeniach, gdyż w Ameryce Płd. wygląda on zgoła inaczej niż w Europie, czy na wschodzie.
  • 0



#12

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja spojrzę na to inaczej. Wierzę w istnienie opiekunów duchowych, przewodników, sam miałem nie raz i nie dwa cuda w życiu, które zwracały mnie ku własnym poszukiwaniom, ku własnemu wnętrzu. A co jeśli ten prosty nauczyciel cierpiał, czuł pustke w życiu? Co jeżeli ta twarz, to sprawa jego opiekuna? Może chciał dać, wlać w życie tego nauczyciela nadzieję, światło, cel życia.
Natomiast to, że stało się to sensacją, to już ciąg wydarzeń i praca dziennikarzy.
  • 0

#13 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja spojrzę na to inaczej. Wierzę w istnienie opiekunów duchowych, przewodników, sam miałem nie raz i nie dwa cuda w życiu, które zwracały mnie ku własnym poszukiwaniom, ku własnemu wnętrzu. A co jeśli ten prosty nauczyciel cierpiał, czuł pustke w życiu? Co jeżeli ta twarz, to sprawa jego opiekuna? Może chciał dać, wlać w życie tego nauczyciela nadzieję, światło, cel życia.  
Natomiast to, że stało się to sensacją, to już ciąg wydarzeń i praca dziennikarzy.


i tu sie zgodze...nic dodam, bo mnie uprzedziles
  • 0

#14

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

podejżane to wszystko... i dobiło mnie to, że wszyscy wszędzie widzą Jezusa. Ale to to już jest przegięcie, tak jakby nie mógł sie pokaać gdzie indziej? :P

Ogólnie to bardziej wygląda na to, że doniczka miała taką formę i tyle :)
  • 0



#15

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tak jak tost z podobizna Jezusa i stek z podobizna Benedykta XIV, ktore ktos swego czasu sprzedal za posrednictwem E-bay. Taki juz nasz mozg, ze abstrakcyjnym ksztaltom nadaje ksztalty realne, ktore znamy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych