Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jezioro Szydłowskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Asik.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że nie ma takiego tematu, bo użyłam wyszukiwarki i mi się taki temat nie wyświetlił. Chciałam was się zapytać o coś związane z Jeziorem Szydłowkim w Wylatowie. Jak zapewnie się domyślam, każdy wie gdzie jest Wylatowo ze względu na występujące tam piktogramy, ale mnie bardziej od piktogramów interesuje te jezioro. Otóż: Samo jezioro ma ogólną powierzchnie 140 ha i maksymalną głębokość 24,5 m; wody w tym jeziorze są w większości zanieczyszczone. Moja mama i moja babcia opowiadały mi kiedyś, że pod tym jeziorem jest jakieś przejście. Jeśli pod jeziorem jest przejście, to musiało chyba kiedyś tego jeziora nie być, jednakże wszyscy z mojej rodziny pamiętają fakt, że jest tam przejście i że jezioro zawsze było. Po co komu byłoby przejście pod jeziorem? Do jakich celów? Czy może tam się coś ciekawego znajdować??? Jak tak, to co?? Według ludzi, z tego jeziora wyłoniło się kiedyś UFO, jak znajde ten link to tu umieszcze. Oświećcie mnie jakoś, bo ja nie mam dobrego wytłumaczenia na te przejście. Wiele ludzi próbowało to jezioro zbadać, ale bez skutecznie. Proszę o jakieś oświecenie.
  • 0

#2

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hehe, pokarz mi foto tego przejścia to pogadamy.
UFO ... eh no nie, tracę wiarę w ludzi ; D

A poza tym, tak jak Piotor92 słusznie prawi, wykopać tunel to żaden problem, podobnych "przejść" może być w Polsce tysiące, wszystkie z czasów wojennych.
  • 0



#3 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Asik niewiem, niesłyszałem o przejściu w Wylatowie a mieszkam niedaleko. Niepomyliło ci się z JezioremMogileńskim? Tam też jest przejście od klasztoru podono, mnisi w czasie wojny przynosili sobie jedzenieie było budowane jak jezioro było. Żaden kłopot wkopać tunel. Ale w wylatowie tunel??? <oże służył w czasie wojny jak w Mogilnie?
  • 0

#4

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolego, twoje informacje o ,,przejściu" są niewystarczające. Jeśli chcesz być wiarygodny spytaj się więcej o tym przejściu.
  • 0

#5

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moja babcia i mama przed pójściem spać opowiadały mi kiedyś bajkę o hrabi Drakuli który plądruje cmentarze w Pile :o wie ktoś coś o tym? ;p
  • 0

#6

Asik.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, ja tu pytam o rzeczywiste rzeczy, a wy mi ściskacie, że to bajka. Prosiłam o oświecenie mnie w tym temacie.
  • 0

#7

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co niby jest dziwnego w tunelu pod jeziorem? Jest on (lub był) po to, żeby skrócić sobie drogę...
  • 0

#8

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tunel jak tunel do przejścia służy, jak tu niby jeszcze "oświecać" cie mamy? Pozatym przejście pod jeziorem sie kopie pod jeziorem, więc jezioro mogło być odrazu. Tak ogólnie to przydałoby sie chociaż zdjęcie lub cokolwiek tego przejścia bo tak to może być historyjka na "uaktrakcyjnienie" tajemniczości wylatowa (na dodatek ten niby NOL wylatujacy jeziora), przemawia za tym to że, jak mówiłaś wcześniej, nic niedały badania jeziora.
  • 0

#9 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Według mnie do tematu już raczej nic nowego nie będzie wniesione... lepiej zamknąc temat. Tylko zwykła nabijaczka postów.

Dołączona grafika
  • 0

#10

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to my mamy cię oświecić? twoja mama i babcia coś o tym wiedzą nie my.

Dołączona grafika
  • 0

#11

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pixxel to nie kolega tylko koleżanka :mrgreen: (jakby co)
Ale my tu nie o tym. Osobiście nigdy ani nigdzie nie słyszałam, żeby UFO wychodziło z podziemi. Wielkie robaki, może jakieś dawno wymarłe gatunki zwierząt, o których nikt już nie pamięta. Jednak UFO zawsze (przynajmniej tak mi się wydaje) przylatuje z kosmosu. :D
Co do tunelu, może tam być, czemu nie. Podejrzewam, że jeśli tam jest to służył temu co inne. Czyli ludzie się w nim chowali, na przykład podczas wojny (niekoniecznie światowych).
  • 0

#12

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jednak UFO zawsze (przynajmniej tak mi sie wydaje) przylatuje z kosmosu

Wg niektorych sa jescze USO.

Według mnie do tematu już raczej nic nowego nie będzie wniesione... lepiej zamknąc temat. Tylko zwykła nabijaczka postów.

Wg mnie Ty nabijasz posty...Jesli znajduje sie tam tajemniczy tunel to nadaje sie do ,,Tajemniczych miejsc'' a kolezanka chce nieco rozjasnic ta sprawe,wiec moze ktos cos jeszcze wie na ten temat...
  • 0

#13

LadyCurrant.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepszym sposobem na wyjaśnienie na tej sprawy jest zanurkowanie i zbadanie dokąd prowadzi ten tunel. O ile on w ogóle istnieje. Powiedziałaś że ktoś już o próbował badać ale nie przyniosło to żadnych efektów.Pożądanych efektów. Ale może ten ktoś nie chciał podzielić się z nikim tym co spostrzegł? Lub nic nie zauważył..i bał się przyznać , żeby nie było że jest zbyt głupi żeby coś zauważyć.. i wymyślił jakąś bajkę... albo faktycznie nic nie znalazł..Nie wiem..nic innego do głowy mi nie przychodzi na czas obecny..
  • 0

#14

picekwinoobalacz.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W pierwszej kolejności pomyślałem o krzyżkach (tak, tak Zakon NMP Domu Niemieckiego w Jerozolimie jeżeli dobrze pamiętam), ale w okolicach Wylatowa zamków nie mieli. A przynajmniej nic o tym nie znalazłem. Wytłumaczyć by się należało, otóż po pierwsze cz. Kujawsko-Pomorskiego należała do Zakonu swego czasu, aczkolwiek nie ta część, a tak z głupia franc skojarzyłem. Po drugie, ważniejsze, krąży po mojej okolicy legenda o tunelu łączącym zamki w Papowie Biskupim i Lipienku (chyba... nie pamiętam) a jego część pod jeziorem przebiega (taka bzdura w temacie mi chodzi po łbie, ale to trochę w inną stronę). Jakieś zamki w pobliżu? Może nasi wzorowali się na "braciach" zza północno-wschodniej granicy? ;)
  • 0

#15

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Judas,w tunelu pod jeziorem dziwne jest to ze przeprawa promowa jest niewspółmiernie tańsza i nie wymaga takiego nakładu pracy
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych