Skocz do zawartości


Budynki o 1000 lat starsze od egipskich piramid są w Polsce!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

jwiększych sensacji archeologicznych w Polsce. Na polu przy brzegu Jeziora Weneckiego widać ślady kilkudziesięciu tzw długich domów. Jeśli badania potwierdzą przypuszczenia, to może się okazać, że na Pałuckich ziemiach są ślady budowli o tysiąc lat starszych od egipskich piramid.
Dla wyjaśnienia dodam, że tu chodzi o ziemie Mogileńskie, jeśli ktoś niewie gdzie leży mogilno to powiem, że to jest na szlaku piastowskim, nie opodal Gniezna.
Jest to odkrycia na skalę ogólno polską! Zdjęcia były robione przed kilkoma tygodniami, aopublikowano je dopiero teraz. Kilku chektarowe ośedle długich domów znajduje się po stronie pólnocnej i wschodniej Jeziora Weneckiego wzdłóż średniowiecznej drogi z Wenecji dolnej do kużni.
Wstępne interpretacje zdjęć robionych nad Jeziorem Weneckim wskazują na Odkrycia dokonano dzięki zakłóceniom glebowym i zachowanym fundamentom domów (nawet do dwóch metrów głębokości), które wpływają na inny niż w pozostałych częściach pola rozwój roślin. Przy odpowiednim naświetleniu - w tym przypadku najlepsza jest pora wieczorowa - z lotu ptaka widać wyraźnie zarysy tych domów. Dotychczas uważano, że najwiękrzym skupiskiem takich budowli jest Brześć Kujawski. Kilka lat temu w Gąsawie, też odkryto kilka domostw i odbiło się to szerokim echem w środowisku badaczy, planowano nawet budowę rezerwatu.
Długie domy są to obiekty wielorodzinne w krztałcie wydłużonego trapezu z wejściem od strony południowowschodniej. Budowle te mają od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów, najdłuższy odkryty dotychczas dom ma 46 m. Wielką zagadką pozostaje obiekt odkryty nad jeziorem Skrzynka, rysujący się w postaci kręgów (idealnie widoczny na zdjęciu), dla którego analogią może być słynne Stonehenge.
Żródło: http://www.gazetapom...EGION/616987557
oraz gazeta "Pałuk
  • 0

#2

PetBull.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popracuj nad ortografią, a co do artykułu... Wedłyg mnie aż tak stare to one nie są, chyba że zbudowało je ufo :mrgreen: :ufo:
  • 0

#3

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podczas wykonywania zdjęć lotniczych nad Pałukami zidentyfikowano osiedle kilkudziesięciu długich domów z przełomu V i IV tysiąclecia przed naszą erą


Noo to myślałem że nic mnie nie zaskoczy.Chyba że się pomylili i zamiast "wieków" napisali "tysiącleci"
  • 0

#4

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taaaaak... Są dwie możliwości:
1) Archeolodzy zrobili sobie jaja z dziennikarzy a ci wszystko łyknęli (co nie jest wcale tak nieprawdopodobne)
2) Dziennikarze pomylili pojęcia "tysiąclecie" i "wiek".

Nie jestem w stanie uwierzyć, że w okresie, kiedy na ziemiach polskich panował mezolit (brak rolnictwa, mobilny tryb życia), wzniesiono tutaj kilkudziesięciometrowe chaty. W tych czasach zamieszkiwano ziemianki i szałasy.

P.S. Stawiam na pierwszą opcję. :)
  • 0

#5

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta kolejny dowód że polak potrafi xD może to pierwsze blokowisko. Niedługo odkryjemy że na łódeczkach polacy dotarli na wyspe wielkanocną i zbudowali Stonehenge (które tak naprawde było pradawnym monopolowym).

Nie no na poważnie to bardziej niż bardzo nieprawdopoobne... pewnie pomylili sie w tekście. Albo jest tak jak mówi Roseb że dziennikarze zostali nabrani, choć niewidze powodu dla którego archeolodzy mieli by sobie zrobić przedwczesne prima aprilis.
  • 0

#6

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Albo to dziennikarze zrobili sobie "dzołka" i celowo tak napisali.

A Stonehenge to chyba w Anglii jest??
  • 0

#7 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Petbull Ufo to ibiekty latające więc jak mają zbudować coś takiego? chyba, że masz na myśli Kosmitów... A co do tych ziemianek nie był bym tego taki pewien bo z tego co wiem prehistoryczni ludzie nie mieszkali tylko w jakiniach, bo potrafili z kości słoniowejmajstrować małe dziwne domki. W starej książce od histori z 4 podstawówki tak wynika :)
Jestem pewien, że jeśli chodziło by o wasze regiony wasze zdanie było by inne:) cóż mieszkam akurat w tamtym rejonie. Ale fajnie było by mieć w Polsce takie coś, inne kraje by nam mogły tego pozazdrościć. No zrobią dokładne badania to zobaczymy. A co do stonehenge to ANglia, i to w dodatku jest coś w rodzaju zegara, jak by ktoś chciał wiedzieć, ale i tak pewnie wiecie. xD
  • 0

#8

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co do tych ziemianek nie był bym tego taki pewien bo z tego co wiem prehistoryczni ludzie nie mieszkali tylko w jakiniach, bo potrafili z kości słoniowejmajstrować małe dziwne domki.


1)Piotor, powiedz mi z łaski swojej w jaki sposób mezolityczna ludność miałaby zbudować szałasy z kości mamuciej skoro te zwierzęta wymarły 10-12 tysięcy lat temu?
2)Ziemianka to nie to samo co jaskinia.

Jestem pewien, że jeśli chodziło by o wasze regiony wasze zdanie było by inne:)


To co napisałem nie wynikało z mojej zazdrości, ale raczej z tego, czego zdołali mnie nauczyć na studiach. Więc nie, moje zdanie nie byłoby inne.

Albo jest tak jak mówi Roseb że dziennikarze zostali nabrani, choć niewidze powodu dla którego archeolodzy mieli by sobie zrobić przedwczesne prima aprilis.


Na odrobinę śmiechu nigdy nie jest zła pora. A jeżeli faktycznie to jest dowcip to muszę przyznać, że niezły (patrząc z punktu widzenia "sprawcy" tego żartu).

A Stonehenge to chyba w Anglii jest??

Tak, 13 km od miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii gwoli ścisłości. :)
  • 0

#9 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Żle zinterpretowałeś moją wypowiedz. Chodziło mi o to, że z pewnością byś się cieszył, że okolica gdzie mieszkasz by się rozwinęła, chodzi mi o turystyke itp. A co do kości mamuciej nie mówie, że ci ludzie z "Długich domów robili je z mamutów, tylko, że jeszcze dawniej takie coś potrafiono robić. Wcześniej umiano tworzyć prymitywne konstrukcje. Ale myśle, że okolica ma czym się pochwalić np 1000 klasztor.
  • 0

#10

Stolcon.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwie się trochę. Ale fajna atrakcja turystyczna by była. Taka Polska wizytówka. Sam w takim domu mieszkam.
  • 0

#11

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurde od dziecka myślałem że Stonehege jest na wyspie wielkanocnej i tak mi zostało... musze sie tego oduczyć.

Stocoln no atrakcja by była ale niezawielka... większość ludzi chyba i tak by wolało obejrzeć np. wielkie piramidy niż stare "domki".
  • 0

#12

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzisz, ale ja miałem na myśli dokładnie te czasy o których traktuje tekst. I wtedy mieszkano w ziemiankach i szałasach, a nie w domach o długości kilkanaście - kilkadziesiąt metrów.

Owszem, prymitywne konstrukcje wznoszono już dużo wcześniej. Ale tak się składa, że wznoszenie danego typu budynku jest zależne od jego użyteczności. W czasach, kiedy nikt nie prowadził osiadłego trybu życia, ludzie nie trudziliby się wznoszeniem pracochłonnych budynków, kiedy i tak w krótkim czasie by je opuścili. Idealnym przykładem typowej dla takiej ludności budowli jest właśnie szałas z kości mamuciej - budowla, która nie jest pracochłonna, wzniesiona na dodatek z budulca który akurat jest dostępny. I nie chodzi mi o czasy, ale o ideę.

Kurde od dziecka myślałem że Stonehege jest na wyspie wielkanocnej i tak mi zostało... musze sie tego oduczyć.

Na Wyspie Wielkanocnej są te duże kamienne głowy. :)
  • 0

#13

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

offtop:
Roseb i dlatego mi sie myli. Jako dzieciak obejżałem na discovery o tajemniczych konstrukcjach i odrazu po głowach puścili stonehege, a że więcej oglądałem i myślałem niż słuchałem to przyjołem że na wysepce wielkanocnej są głowy i stonehege x]
end offtop.

Gdyby znaleźli tam np. ślady pierwszych hodowli zwierząt czy rolnictwa to oznaczałoby że niektórzy ludzie zaczeli owiele wcześniej osiadły tryb życia. No jeśli to prawda to zostaje nam czekać na kolejne odkrycia.
  • 0

#14

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napewno to zbudowali kosmici !!
U nas wszystko budują kosmici np. Tesko :)
(nie bierzcie tej wypowiedzi na poważnie :) )

Kurde od dziecka myślałem że Stonehege jest na wyspie wielkanocnej i tak mi zostało... musze sie tego oduczyć.


Jak by się Anglicy dowiedzieli co ty wygadujesz... to by ci taaaakiego bana władowali... :)
  • 0

#15

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najpierw do Piotor92: Przepraszam jeżeli odebrałeś moją wiadomość jako spam. Mój pierwszy tekst miał być aluzją do tego że wielu uważa iż wszystko co stare, a także zbudowane w niewyjaśniony dotąd sposób, jest brane jako interwencja istot pozaziemskich. Naprawde dziwie się, że odjąłeś mi punkt. Trzeba było najpierw wysłać mi wiadomość lub upomnieć w jakiś inny sposób. Jestem nowym uczestnikiem forum i nie tylko tego. Jako lepiej obyty forumowicz lepiej wspomógł byś mnie jakąś radą, no ale cóż...

A teraz jeśli chodzi o temat: Ciekawe w tym wszystkim jest to, że dopiero teraz odkryte zostały te domy. Ciekawe ile jeszcze jest nie odkrytych budowli na terenie Polski. Ciekawy jest ten krąg. Może to był zwykły bazar? Albo miejsce w którym składano ofiary. Ale ofiary w Polsce? Czy ma ktoś inne zdjęcia tych budowli? I dowiedział się mniej więcej z którego wieku one pochodzą?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych