Skocz do zawartości


3 ofiary śmiertelnie gwałtownych burz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#31

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Od dziecka fascynuję się burzą, nie jedną widziałam i nie raz na moich oczach tworzyły się trąby powietrzne. Nigdy jednak nie słyszałam o tak dużej skali zniszczeń i o tylu trąbach jednego dnia w pasie kilku regionów kraju.
Również, nie przypominam sobie by burze trwały tak długo około 12 godzin i przez kilka dni. Jednak żyję zbyt krótko by stwierdzić, że nigdy nie miały miejsca na terenie Polski.
Jest to jednak piękny i widowiskowy żywioł i pomimo zniszczeń jakie może przynosić jestem burzą zafascynowana. Jest groźna i niszczycielska powinniśmy czuć przed nią respekt i nie powinniśmy jej bagatelizować, a niestety my Polacy nic sobie z tego nie robimy i płaczemy dopiero gdy burza już zbierze swoje żniwo.
W środku trąby panuje cisza, a wokół jest zielono, niebo wygląda tak groźnie i okazuje swoją wielkość, nawet pojęcia nie mamy jak często w jej centrum się znajdujemy. Trąby w Polsce nie mają wielkiej siły, więc z pewnością łatwiej je obserwować z zewnątrz jak i z środka. Jednak nie polecam nieprzygotowanym można nieźle ucierpieć :) lepiej schować się w domu i zamknąć drzwi i okna.
  • 0



#32

Khorin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Materiał ''Wydarzeń'' telewizji Polsat

Trąby powietrzne będą coraz częstsze

http://wiadomosci.ga...z_czestsze.html
  • 0

#33 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

..

Muhad - muszę przyznać że zapamiętamy wszyscy ten okres. Możemy sobie wszyscy życzyć aby ten czas był incydentem. Incydentem przywoływanym po latach jako anomalia.



Wystarczy jak zapamiętacie, że biernośc pasożyta, jakim jest człowiek, wobec ochrony środowiska, jest czymś bardzo nagannym a usprawiedliwianie zaśmiecania i zatruwania planety czymś jeszcze gorszym.
  • 0

#34

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad - jasne każdy z nas popełnia błędy. Robimy je w stosunku do siebie, drugiej osoby, przyrody. Robimy ponieważ nadal jednak jesteśmy nieświadomi.

Myślę że my i ty, i wy po prosty wszyscy mamy dużo sobie do zarzucenia.
  • 0



#35 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli próbuję uświadamiac ludziom problematykę skutków działalności człowieka, to tak - mam sobie wiele do zarzucenia i jest mi z tym dobrze, bo ja przynajmniej nie udaję, że nie widzę co się dzieje i nie usprawiedliwiam sobie obecnego stanu planety cyklicznymi zjawiskami.
  • 0

#36

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taa, tylko po ki grzyb chcesz to uświadomić nam? Co to da? Uświadom to tym, którzy mogą z tym coś zrobić, a nie ludziom na forum internetowym, którzy przeczytają Twoje wypociny i zapomną o tym na drugi dzień.
  • 0

#37 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0

#38

dombro.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem wam tak, u mnie [Kutno, środkowa Polska, to miasto, nie wieś jak niektórzy sądzą, toż to jest środek Europy ;p ] leje i grzmi nieprzerywanie od ponad 24 godzin. Burza tak jakby przechodziła i nawracała. Piorunków dużo i grzmi jak cholera. Nie polecam takiej pogody, naprawdę. Oka nie można zmrużyć w nocy. A TVN24 trąbi, ze wielkie niebezpieczeństwo na Pomorzu czy gdzieś tam. Niech zawitają do Kutna, jest ciemno jak w nocy, od chmur.
  • 0

#39

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli próbuję uświadamiac ludziom problematykę skutków działalności człowieka, to tak - mam sobie wiele do zarzucenia i jest mi z tym dobrze, bo ja przynajmniej nie udaję, że nie widzę co się dzieje i nie usprawiedliwiam sobie obecnego stanu planety cyklicznymi zjawiskami.

rozumiec co chesz przekazac, oczywiscie jakos tam wplywaja spaliny, zanieczyszczenia itp zle na nasza kochaną Ziemię, i trują nas i naszązielona planetę ale Ty - czlowiek z wyobraźnia, popierajacy wiele teorii spiskowych, az sie zdziwilem ze napisales ze nie mam racji, to wlasnie jest jeden z kluczowych tematow, wielki 'naukowy' hoax zwany globalnym ociepleniem (oczywiscie zjawisko jest realne, ociepla sie nasza planeta, ale w przeszlosci byla nie raz cieplejsza a potem temp. spadaly i tak wkólko) juz wczesniej mielismy na naszej planecie wieksze stezenie co2 niz mamy teraz, a tak wlasnie zarabiaja an tym niby firmy od ochrony srodowiska. Ogolnie tutaj jest opisane sa argumenty za  i przeciw hoaxowi http://pl.wikipedia....Warming_Swindle



w sumie troche zeszlismy z tropu :P , powracając do tytulowego tematu, dzisiaj chyba ma byc spokojniej niz wczoraj.
  • 0

#40

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla myślących podobnie do muhada, obejrzyjcie i pomyślcie nad tym co koleś plecie. Jednak to specjalnie dla muhada.
http://www.wrzuta.pl/film/hs6e6GaC80
Pozdrawiam
  • 0



#41

Khorin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejne nawałnice - może wiać z prędkością 200 km na godzinę

Województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie są dziś najbardziej zagrożone intensywnymi burzami - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.Ostrzeżenia o silnych burzach i intensywnych opadach będą obowiązywały do niedzieli do godzin południowych - poinformowali przedstawiciele IMiGW.Strefa opadów i burz występuje teraz na obszarze województw łódzkiego i mazowieckiego (w północnej części), przemieszcza się w kierunku województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. IMiGW podaje, że po południu i w nocy najbardziej intensywne burze wystąpią w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Porywy wiatru mogą osiągnąć tam prędkość do 90 km/h. Jednak na Mazurach miejscami może wiać znacznie mocniej, nawet do 150-200 km na godzinę.Instytut zastrzega, że zniszczenia powodowane przez nawałnice nie muszą być duże, wszystko zależy do tego, czy w tych rejonach pojawią się trąby powietrzne.
Czy będą kolejne ofiary? Miejmy nadzieję, że ta noc będzie spokojna.
  • 0

#42

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej w trakcie trwania takich kataklizmów denerwuje podkręcanie katastroficznego klimatu przez media. Ludziom w tym okresie potrzeba bardziej rzetelnych informacji, a nie atmosfery typu "jest źle, ale najgorsze przed nami" Przoduje oczywiście TVN24 ("prawie jak CNN") podając dane "ich" synoptyków, które oczywiście zakładają rozpierniczenie w pył całego kraju. Do tego opublikowany na stronie film z wnętrza PRZEWRÓCONEGO, a nie "porwanego i przeniesionego przez wiatr" autokaru grupy pieśni i tańca "Śląsk" i pokazywanie go jako największy przykład niszczycielskiej siły tornada. Tymczasem taki pojazd jest w stanie przewrócić pojedynczy ostrzejszy poryw - miałem okazję jechać podobnym autokarem podczas silnego wiatru. Nie był to żaden huragan, na oko wiatr 60 km/h, a autobus i tak spychało jak wszyscy diabli, zaś kierowca musiał się nieźle napocić, żeby utrzymać go "na kursie" i nie zjechać na sąsiedni pas. To po prostu duża boczna powierzchnia, która działa jak żagiel. Ten sam problem mają kierowcy tirów - nie raz wielu z nich wyjeżdżało ile fabryka dała zza ściany lasu, tylko po to żeby przytomność odzyskać w rowie.

Co zaś do zjawisk - nie ważne, czyją są winą. Trzeba je przyjąć jako naturalne, i nauczyć się obok nich egzystować. Składka ubezpieczeniowa to nie są miliardy. Jeśli rolnik jest profesjonalistą, który posiada maszyny i całe zaplecze techniczne, zapewne stać go też na te kilkaset złotych rocznie. Znam jednak takich, którzy wolą się ubezpieczyć od upadku statku powietrznego na ich teren, niż od zejścia na ów teren tornada, które to zejście w ostatnich czasach jest rzeczą o wiele pewniejszą.
  • 0



#43 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

...zdziwiłem się, że napisał że nie mam racji...


Problem polega na tym, że wy piszecie ciągle o CO2 kiedy to jest jeden z licznych gazów.
W wyniku tak dużej emisji w powietrzu rano pojawiają się duże ilości szkodliwych gazów takich jak: NO- tlenku azotu, CO- tlenek węgla oraz liczne węglowodory. (zwróc uwagę, że tu nie chodzi tylko o CO)
Bezbarwny tlenek azotu po upływie około 1,5 - 2 godzin ulega w znacznym stopniu utlenieniu tlenem atmosferycznym do brązowego, silnie trującego dwutlenku azotu (NO2)"Wówczas nad miastem pojawia się brązowa chmura. Znajdujące się w atmosferze wolne rodniki węglowodorowe i hydroksylowe, powstają w wyniku działania wolnorodnikowego tlenu na węglowodory.

"Duże miasta borykają się z problemem zanieczyszczenia powietrza spowodowanego działaniem człowieka. Zanieczyszczone powietrzem wywiera duży wpływ na klimat, jaki panuje na danym obszarze, ujemnie oddziałuje na środowisko przyrodnicze danego rejonu, a także na samopoczucie ludzi oraz ich ekonomię. W wielkich miastach obecność wielu zakładów przemysłowych nie dziwi nikogo. Ta takich obszarach pełno jest również źródeł szkodliwej energii, ciągły jest ruch motoryzacyjny, który przyczynia się do kumulowania dużych ilości szkodliwych, działających toksycznie substancji, które gromadzą się w wdychanym powietrzu. Duża ilość zakładów przemysłowych oraz elektrowni koreluje z dużą ilością awarii technicznych, które również sprzyjają uwalnianiu szkodliwych związków. Często dochodzi do zniszczenia środowiska, a także awarie techniczne stanowią zagrożenie dla życia wielu ludzi. Z zanieczyszczenie powietrza boryka się wiele krajów. Granice trzech krajów, między innymi Polski tworzą obszar Czarnego Trójkąta. Także Czechy i Niemcy należą do tego obszaru. W rejonie Czarnego Trójkąta położone są olbrzymie trzy zagłębia węgla brunatnego."

Dwutlenek siarki (SO2) i dwutlenek azotu (NO2) są to główne związki powodujące skażenie atmosfery, zanieczyszczenie powietrza. Paliwa, które w swoim składzie mają siarkę lub jej związki, poprzez spalanie staja się źródłem szkodliwego dwutlenku siarki. Przyczyną zanieczyszczeń powietrza są ciepłownie miejskie. Przykład stanowi Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które znajduje się na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Ciepłowni te emitują na tym obszarze ponad połowę stężenia dwutlenku siarki, jakie tam można zanotować. Ponad 30 % dwutlenku siarki ma swoje źródło w piecach i kotłowniach , znajdujących się w budynkach mieszkalnych.


Głównymi zanieczyszczeniami wchodzącymi w skład smogu

* tlenek węgla (CO)
* tlenki azotu
* węglowodory aromatyczne i nienasycone

* ozon
* pyły przemysłowe

Zaobserwowano uszkodzenie upraw roślinnych wywołane smogiem kalifornijskim. (jtak, dobrze czytasz). Jest to związane głównie z obecnością i powstaniem w nim ozonu, który w tej warstwie atmosfery jest trucizną niebezpieczną dla zdrowia jeżeli jego stężenie osiągnie 10 ppm. (nieszkodliwe dla człowieka stężenie ozonu wynosi 0,1 ppm). Głównymi dostarczycielami ozonu do atmosfery są: obszary zelektryfikowane, huty, spawalnie, elektrofiltry, neonówki, lampy kwarcowe, aparaty Roentgena, świetlówki, silniki spalinowe.



-----------

to dotyczy tylko gazów emitowanych, a do tego dochodzą skutki ciągłych wojen, wycinki lasów, które mają nas osłaniac., zanieczyszczenia wód, śmiecenie na dużą skalę i inne.


Dla myślących podobnie do muhada, obejrzyjcie i pomyślcie nad tym co koleś plecie. Jednak to specjalnie dla muhada.
http://www.wrzuta.pl/film/hs6e6GaC80
Pozdrawiam


Tym kabaretem idealnie pokazałaś hipokryzję człowieka i jego upośledzenie światopoglądowe.

świetna ironia na to, że nasza działalnośc ingerująca w naturę (wymarcia licznych gatunków zwierząt 90% w ciągu wszystkich lat istnienia człowieka) - po co je ratowac, skoro same wymierają? To nie nasza wina ! My tylko zabijamy, kłusujemy itp. Dotyczy to także skażenia planety. Także ironia i nie wiem czy ją Asieńka zrozumiałaś.
Chyba jednak nie.
  • 0

#44

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Muhad jesteśmy jak ten wirus tylko z małą różnicą, te prawdziwe potrafią się mutować my raczej nie. Niszczymy swój dom i nie chodzi o ratowanie gatunków, tylko o to by człowiek zmienił swoje postępowanie na takie, by nie było potrzeby ratowania wymierających przez nasze zachowanie zwierząt. Inaczej, mamy zmienić siebie tak by nie powodować wymierania gatunków, bo na liście tych wymierających niedługo sami się pojawimy, bo my nie ulegamy mutacji i natura sobie z nami poradzi.
Chyba lepsza profilaktyka niż walka z chorobą prawda?
  • 0



#45

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Informowanie o tego typu zjawiskach u nas w polsce jest do du*y.
W USA jest taki system wczesnego wykrywania i ostrzegania, ze u nas taki bedzie za 1500 lat najwczesniej IMO.
Zanim bylo pierwsze p***dolnięcie na śląsku, nie słyszałem o tym, żeby uważać na pogode, że bedzie ostro :s
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych