Skocz do zawartości


Zdjęcie

najnowsze zdjęcia Nibiru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Anunaki Przybędą niebawem!!! buhaha :rotfl: A ja uważam, że w 2012 końca świata niebędzie wręcz przeciwnie. Chyba, że Polacy Euro spartolą. :) Swoje zobaczyłem zaćmienia księżyca, słońca, nawet Marsa gdy był blisko ziemi. :)
Ciekawe jaka wrzawa bdzie na tym forum w 2012? :)
  • 0

#17

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anunaki Przybędą niebawem!!! buhaha :rotfl: A ja uważam, że w 2012 końca świata niebędzie wręcz przeciwnie. Chyba, że Polacy Euro spartolą. :) Swoje zobaczyłem zaćmienia księżyca, słońca, nawet Marsa gdy był blisko ziemi. :)
Ciekawe jaka wrzawa bdzie na tym forum w 2012? :)


Na forum? Pomyśl jaką panikę będą siać ci, którzy ślepo w to wierzą. Na ulicy będą stali ludzie prosto z amerykańskich filmów z tabliczkami: 'The end is near/Koniec jest bliski' :rotfl:

A tak na serio... wogóle skąd się wziął ten cały pomysł z Nibiru/Planetą X? Od czego to się tak właściwie zaczęło?

Poza tym... tak myślę, że skoro w 2012 mają być katastrofy, jakieś ataki i cholera wie co jeszcze to doszłam do takiego wniosku, że ludzie wierząc tej całej przepowiedni sami będą prowokowali jakieś zdarzenia i że praktycznie większość będzie spowodowana paniką przed tzw. 'końcem świata'. I że nie będzie w tym nic niesamowitego, po prostu człowiek w stadzie reaguje jak reszta stada, więc jak wszyscy krzyczą to i ja też, wszyscy uciekają do domu to ja też itp.

Dobra koniec offtopu. Na temat zdjęć jest mi się jakoś trudno wypowiedzieć, bo nie znam się za bardzo na tym...
  • 0

#18

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha...fajnie, a co to w ogóle ta Nibiru?
  • 0

#19

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Argentum- jak nie wiesz to najpierw poczytaj na google, albo nawet w pozostałych tematach a nie tutaj bez sensu pytasz :] Mała dygresja odnośnie tych praw fizyki. Nie możemy wiedzieć czy prawo grawitacji jest prawem powszechnym. Możemy tylko przypuszczać tak jak w przypadku każdego innego prawa fizycznego czy wiedzy ogólnej. Nasza wiedza i pojmowanie świata zmieniały się wielokrotnie przez wieki i nie można wiedzieć czy nie zmieni się diametralnie za chwilę, za miesiąc czy za rok. Jedno odkrycie i obecna nauka może lec w gruzach. Co nie zmienia faktu, że filmik nie jest żadnym dowodem i nawet jeśli wierze w istnienie Nibiru to nie mogę go przyjąć jako dowód.
  • 0

#20

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie możemy wiedzieć czy prawo grawitacji jest prawem powszechnym.

Nie możemy? Znajdź mi zatem jakikolwiek obiekt w Układzie Słonecznym, który by o tym nie świadczył. Znajdź mi jakikolwiek układ gwiazd, którego składniki poruszałyby się wbrew temu prawu.

Nasza wiedza i pojmowanie świata zmieniały się wielokrotnie przez wieki i nie można wiedzieć czy nie zmieni się diametralnie za chwilę, za miesiąc czy za rok.

Oczywiście, że wiedza się zmieniała i to nawet wiedza na temat grawitacji (rewolucja Einsteina). Ale czy z tego powodu jabłka zaczęły inaczej spadać z drzew, księżyce inaczej krążyć wokół planet, a planety wokół Słońca? Oczywiście, że nie. Zatem...?
  • 0



#21 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

Aha...fajnie, a co to w ogóle ta Nibiru?


Nie bluźnij niewierny x]

Mariush, ludzkie pojęcie jest niestety tak ograniczone, że nie przyjmie, że coś może funkcjonować inaczej niż to, co poznał do tej pory. Kiedyś ludzie myśleli że Ziemia jest płaksa, dopóki nie zrobiono zdjęć z przestrzeni kosmicznej. My myślimy, że grawitacja działa wszędzie tak samo jak w naszym pobliskim układzie Słonecznym- problem w tym, że kosmos jest tak ogromny, że prawa w nim panujące mogą być całkowicie inne niż w naszej mikroskopijnej miejscówce, a my narazie póki co nie mam możliwości się przekonać jak jest w rzeczywistość. przy naszym stanie wiedzy nawet te ogólnie przyjęte prawa najlepiej jest poddawać w wątpliwość i nie kierować się tylko tom, co widać przed czubkiem naszego nosa.

Film natomiast jak każdy inny, nie będę przekonana do końca, dopóki nie ujrzę ogromniastej bryły na horyzoncie własnego terytorium ;p
  • 0

#22

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Oczywiście, że wiedza się zmieniała i to nawet wiedza na temat grawitacji (rewolucja Einsteina). Ale czy z tego powodu jabłka zaczęły inaczej spadać z drzew, księżyce inaczej krążyć wokół planet, a planety wokół Słońca? Oczywiście, że nie. Zatem...?" Oczywiście, że obecnie obserwowane zjawiska nie zmienią sposobu swojego działania, ale za to my możemy zmienić sposób ich postrzegania, z nowymi danymi, nowymi "odchyłami". Na przykład teoria strun, tak samo opisuje grawitacje i wszelkie zjawiska fizyczne, ale też dopuszcza nowe, dotychczas wykluczane. Oczywiście to wciąż tylko teoria, ale opisuje świat znacznie lepiej niż poprzednia.
  • 0

#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś ludzie myśleli że Ziemia jest płaksa, dopóki nie zrobiono zdjęć z przestrzeni kosmicznej.

Myśleli, bo nie sprawdzili, tylko przyjmowali to na wiarę. Teorię poprawność teorii grawitacji sprawdzono natomiast już niezliczenie wiele razy, tu na Ziemi, a także w odległej przestrzeni kosmicznej.

P.S. Z tymi zdjęciami z przestrzeni kosmicznej to z lekka przesadziłaś. ;)

My myślimy, że grawitacja działa wszędzie tak samo jak w naszym pobliskim układzie Słonecznym- problem w tym, że kosmos jest tak ogromny, że prawa w nim panujące mogą być całkowicie inne niż w naszej mikroskopijnej miejscówce, a my narazie póki co nie mam możliwości się przekonać jak jest w rzeczywistość

Jak to nie mamy? A badanie kosmosu od granic atmosfery po najodleglejsze zakątki Wszechświata to co? Badanie fikcji?

Ziemia to najzwyklejsza planeta, Słońce to najzwyklejsza gwiazda, a Droga Mleczna to najzwyklejsza galaktyka. Z punktu widzenia praw fizycznych nasze miejsce w kosmosie niczym szczególnym się nie wyróżnia - gdzie nie spojrzeć to samo. Dlaczego Nibiru ma być takim wręcz Wszechświatowym wyjątkiem? Przecież to podobno duża planeta, ewentualnie brązowy karzeł. Oba typy obiektów znamy już bardzo dobrze i nie jest to tylko doświadczenie zdobyte na naszym słonecznym podwórku.

Chyba że bierzemy pod uwagę opcje w stylu: obiekt z innego wymiaru, byt czwartej gęstości, antygrawitacyjny statek obcych, czy jakieś inne jeszcze bardziej fantastyczne rozwiązanie. Wtedy faktycznie wszystko jest możliwe, nawet kamienie wskakujące na drzewa...

Oczywiście, że obecnie obserwowane zjawiska nie zmienią sposobu swojego działania, ale za to my możemy zmienić sposób ich postrzegania, z nowymi danymi, nowymi "odchyłami". Na przykład teoria strun, tak samo opisuje grawitacje i wszelkie zjawiska fizyczne, ale też dopuszcza nowe, dotychczas wykluczane.

Masz rację pod warunkiem, że mówimy o "kosmiczne, absolutnie nie wiadomo czym" (patrz przykłady powyżej). Jeśli natomiast mowa o czymś bardziej zwyczajnym (jak we filmiku - brązowych karłach) to niestety na Twój scenariusz nie ma żadnych szans.
  • 0



#24 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

A badanie kosmosu od granic atmosfery po najodleglejsze zakątki Wszechświata to co?


Ach tak, czyli wiadomo już nawet gdzie Wszechświat się kończy? w tych publicznych informacjach to zakłamanie jedno wielkie.
  • 0

#25

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Masz rację pod warunkiem, że mówimy o "kosmiczne, absolutnie nie wiadomo czym" (patrz przykłady powyżej). Jeśli natomiast mowa o czymś bardziej zwyczajnym (jak we filmiku - brązowych karłach) to niestety na Twój scenariusz nie ma żadnych szans.

Jeśli to jest brązowy karzeł(a prawdopodobnie jest) to oczywiście mój scenariusz nie ma szans :) , ale raczej odnosiłem się do takich stwierdzeń ogólnie, a nie tylko i wyłącznie do tego akurat przykładu. Apropo na przykład stwierdzeniu o tym jak to ludzie badają wszechświat. Rany, my nawet nie znamy Ziemi, a co dopiero mówić o wszechświecie.
  • 0

#26

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ustalmy dla jasności, że używając słowa Wszechświat mowa o tzw. obserwowalnym Wszechświecie, czyli o dostępnym obserwacjom obszarze czasoprzestrzeni (o promieniu ok. 13,7 mld lat świetlnych).

Ach tak, czyli wiadomo już nawet gdzie Wszechświat się kończy? w tych publicznych informacjach to zakłamanie jedno wielkie.

Heavdesath, nie wiem co tam słyszałaś w informacjach publicznych. Nie zauważyłem także, żebym napisał, iż Wszechświat gdzieś się kończy. Wręcz przeciwnie. Twierdzę, że Wszechświat nigdzie się nie kończy, nawet mimo swojej... skończonej wielkości. A jego skończona wielkość wynika z faktu, że istnieje on skończony czas wynoszący ok. 13,7 mld lat.

Zresztą, po co te kosmicznie odległe dywagacje? Mówimy przecież o rzekomej Nibiru, a więc tak naprawdę o względnie bliskim sąsiedztwie Słońca.
  • 0



#27

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jest różnica między wszechświatem a obserwowalnym wszechświatem czyli niewielkim wycinkiem tego pierwszego, który jesteśmy w stanie zobaczyć i w mniejszym lub większym stopniu zbadać.
  • 0

#28

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że jest różnica. Przecież nigdzie temu nie przeczyłem. Moja sugestia na początku poprzedniego postu dotyczyła tylko kwestii uproszczenia nazewnictwa używanego w tym wątku. Wyszczególnianie nieobserwowalnej części Wszechświata (jak to mało fizycznie brzmi ;) ) nie ma w nim najmniejszego sensu (zresztą nawet zajmowanie się obserwowalnym rejonem to lekka przesada), więc dla większej przejrzystości ową sugestię zaproponowałem.
  • 0



#29

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush

Mindmax, napisz kiedyś w końcu coś, co będzie miało sens...

Jak widzisz nie ustaję w swych staraniach, jednak nie łatwo jest "pisać z sensem" przy założeniu iż obecna wiedza nie jest jeszcze tą... "jedynie ostateczną".

Michal777

jak wiecie ta planeta przeczy wszystkim prawom a tak poza tym to nawet ni wiadomo czy ona istnieje

Jeśli jednak istnieje i... nie jest obiektem pochodzenia sztucznego, to w nauce nieco nawywija a przynajmniej sprowadzi na ziemię tych... wszechwiedzących.

apo5

No jak to nie, właśnie przechodzi przez tarczę słoneczną - blisko blisko coraz bliżej

A może stwierdzenie to wcale nie jest tak od prawdy dalekie na jakie wyglądało by widziane okiem naukowca - czy na pewno wszystkie fotki z "duchami" w tle czy nawet na pierwszym planie są jedynie wynikiem sprytnego montażu ?
Fizycznie wygląda na całkiem realne zjawisko, jednak z obecnie znaną nam oficjalną fizyką ma nie wiele, jeśli w ogóle coś wspólnego a... nie moim wymysłem jest fakt, że cała "dostępna nam obecnie" kosmiczna materia zawiera się jedynie w nikłym procencie ogółu wszechświata.
  • 0

#30

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tych przerażających zdjęciach jest gwiazda V838 Mon. Poszukajcie na stronie AstroNet informacji o wybuchu tego olbrzyma. Zdjęcia na filmiku są rozmazane, ale układ "kropek" - czyli niby satelitów Nibiru jest zgodny ze zdjęciem V838 Mon, na którego tle widac inne gwiazdy.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych