Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ektoplazma wznowienie dyskusji


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1

Pieter.
  • Postów: 20
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że dyskusja w tym temacie już była, ale nic z niej nie wynikło i została tylko bezsensownie przerwana. Ostatnio znalazłem ciekawy artykuł o ektoplazmie: Kliknij. Piszcie swoje zdanie na ten temat, tylko proszę o wcześniejsze przeczytanie artykułu.
  • 0

#2

Pieter.
  • Postów: 20
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeszcze jedno przed chwilą znalazłem fajny filmik: Wkliknij :) , część z nich to zwykły fake ale kilka wygląda dosyć przekonywująco ;) .
  • 0

#3

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No jak to mowi znane porzekadlo. Ektoplazma leczona czy nie leczona trwa tydzien.
  • 0

#4

Pieter.
  • Postów: 20
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to teges, widzę że temat się rozwija :)) :o
  • 0

#5

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

pozwolę sobie zacytować wikipedię:
W parapsychologii ektoplazma to nazwa nadana hipotetycznej formie "gęstej bio-energii" (nauka nie potwierdza istnienia takiej substancji) wydzielanej przez żywe organizmy. Według innych prób wyjaśnień (również nienaukowych), jest to materiał, z którego składają się duchy. Czasem wydzielali ją niektórzy spirytyści podczas seansów.

Zjawisko formowania się czegoś z ektoplazmy nosi nazwę teleplastii.

Zostało udowodnione, że większość znanych fotografii pokazujących "ektoplazmę" jest fałszywa, pokazana na nich "ektoplazma" to gaza lub podobny materiał połknięty przed seansem przez medium. Nie ma żadnych niezależnych i potwierdzonych naukowych badań potwierdzających istnienie ektoplazmy.

Zjawisko ektoplazmy jest chętnie wykorzystywane w kinematografii, zwłaszcza w filmach z gatunku fantastyki naukowej.


źródło:
http://pl.wikipedia....arapsychologia)

  • 0

#6

Pieter.
  • Postów: 20
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak by nie patrzeć Wikipedia nie jest zbyt wiarygodnym źródłem informacji. Przedstawia najczęściej poglądy ludzi twardogłowych niedopuszczających do świadomości rzeczy których sami nie doświadczyli. Jeżeli człowiek nie będzie chciał uwierzyć w tego typu zjawiska, będzie je bagatelizował i wyśmiewał, takie jest moje zdanie. Piszcie co o tym WY myślicie. Jednak wielkie dzięki zaciągnięcie wątku :mrgreen: .
  • 0

#7

Pieter.
  • Postów: 20
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę wam powiedzieć że ciężko znaleźć coś dobrego o ektoplazmie, no ale dla chcącego nic trudnego, życzę miłych poszukiwań.
  • 0

#8

Pieter.
  • Postów: 20
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podaje stronkę z obszernym artykułem na temat Ektoplazmy i tym podobnymi rzeczami w Polsce: Stronka z artykułem na temat Ektoplazmy i tym podobnymi rzeczami ;) .
  • 0

#9

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie wrzucić króciutki artykuł o tym czymś, może wniesie coś nowego...

Ektoplazma jest przez duchów pozostawioną substancją, która im umożliwia stawanie się materialnym i pozwala na przeprowadzanie telekinetycznych działań. Z jakiegoś dziwnego powodu jest ektoplazma dla gołego oka niewidoczna, natomiast pojawia się w fotografiach. Możliwe, że aparaty fotograficzne są bardziej "uczulone" na świat duchów niż ludzie. Albo może to też mieć swój powód w parapsychologicznych czynnikach takich jak refleksja (odbicie), natężenie światła, rozwój filmu lub wywoływanie zdjęcia i innych oczywistych czynnikach, których niektóre osoby nie biorą pod uwagę.

Dołączona grafika


W złotych czasach seansu spirytystycznego - 19 i wczesnego 20 wieku - była ektoplazma często przez różne ośrodki uznawana. James Randi jest zdania, że w takich przypadkach przemalowane materiały zostawały wyczarowywane. Inaczej mówiąc "nadprzyrodzeni" kłamali. Jednak nawet Randi nie może tego udowodnić, że oni kłamali choć wcale nie musieli. Możliwości co do wytłumaczenie słowa ektoplazma jest wiele. Piszcie co wy sądzicie o tej dziwnej substancji.

Zdjęcie wydaje się być nie na miejscu, ale na stronce tak było to dodałem. I to w zasadzie co ja wiem o tym zjawisku (jeśli tak to można nazwać).
  • 0



#10

Guciaczek.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość z spirytystów i tych zdjęć to oszustwa. Gaza wygląda tak samo. Za to faktycznie skoro z ektoplazmy miały by być zrobione duchy, to nie powinna być widoczna gołym okiem.
@OffTopic:
Witam wszystkich na forum.
  • 0

#11

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam pytanie, skad wiecie jak wyglada ekoplazma skoro wszystkie zdjecia ja ukazujace okazaly sie podrobkami? Jak wyzej pisal kabanoz, jest to hipotetyczna "wydzielina", a jako, ze jest hipotetyczna to nikt jej nie widzial.

Niechce nikogo przekonywac do tego czy ekoplazma jest czy jej nie ma, poprostu trzezwo patrze na sprawe.
  • 0

#12

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale to również wyjaśnia tezę, że duchy pojawiają się dopiero na zdjęciach. Tylko jak sprawdzić wiarygodność tej tezy ?
  • 0

#13

Guciaczek.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zabawić się w medium i robić zdjęcia :mrgreen:
  • 0

#14

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głupie stwierdzenie, ale może duchy nie są widoczne gołym okiem, ale przez odpowiednie naświetlenie i ustawienie soczewek to je można rozpoznać? Albo światło lampy błyskowej pozwala uchwycić nam to czego oku nie jest dane zobaczyć.
  • 0



#15

Pieter.
  • Postów: 20
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Iluzjoniści poprzez odpowiednie ustawienie soczewek, oświetlenie itp. potrafią wmówić człowiekowi, że widzi najrozmaitsze rzeczy. Wydaje mi się że to nie o to chodzi. Natomiast jeżeli chodzi o widzenie duchów to skoro duchy są niewidoczne to skąd byśmy o nich wiedzieli cokolwiek np. ich domniemany wygląd (eteryczna biała postać). Wydaje mi się że duchy można zobaczyć jednak tylko przy konkretnych sytuacjach:
1) w momencie gdy one same chcą nam się ukazać
2) w momencie gdy je przywołujemy, czasem nawet nieświadomie lub podczas seansów itp.
w zasadzie to by nawet tłumaczyło dlaczego ektoplazma jest widoczna podczas seansów :)

zachęcam do dyskusji
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych