Skocz do zawartości


Zdjęcie

VRP v.3.0


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oceny postów w nowym IPB pozwolą na ukrywanie wypowiedzi poniżej danego progu punktowego np. post zostanie ukryty gdy jego ocena spadnie do -3.

Jeśli chodzi o posty nic nie wnoszące do tematu czy wulgarne – rozwiązanie dobre, ale w przypadku różnicy zdań już nie. Zanim dany post otrzyma trzeci minus i zostanie ukryty, następne posty mogą się odnosić do kwestii w nim zawartych - post niewidoczny a dyskusja toczy się dalej i co wtedy? Czy będzie możliwość obejrzenia ukrytej treści przez użytkowników?



#32

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chwilowo straciłem dostęp do dema, a wstawiłbym screena z tego rozwiązania, ale już wyjaśniam. Progi punktowe są do ustalenia, co więcej każdy użytkownik może sam wybrać ustawienie, które mu odpowiada np. wybrać całkowity brak ukrywania lub włączyć ukrywanie od -25pkt, wszystko jest kwestią ustawień i myślę, że ustalimy kilka wartości do wyboru tak, żeby każdy był zadowolony.

Co do samego ukrywania, to post (treść i profil użytkownika) zostaje zwinięty i pokazuje się wyłącznie informacja typu "ten post został ukryty", ale z możliwością jego rozwinięcia i tym samym podglądu treści.

Co do technicznych szczegółów to każdy ma możliwość jednokrotnej oceny danego posta, która jest ostateczna. Nie ma limitów i teoretycznie jedna osoba może ocenić wszystkie posty na forum jednego dnia.

Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że promowane są posty ciekawe, a te nisko ocenione zwijane tak, że nie rzucają się nawet w oczy.



#33

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

opcja ciekawa cos jak na youtube, ale jest ale, napewno znajda sie uzytkownicy którzy będa dawać minusy nagminnie i specjalnie :) mam nadzieje ze jakieś rozwiązanie będzie istnieć/ lub istnieje.

#34

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrobiłem screena. Tak to wygląda (przy ustawieniu ukrywaj poniżej 0).

Dołączona grafika

napewno znajda sie uzytkownicy którzy będa dawać minusy nagminnie i specjalnie


Pewnie tak, nie mam dostępu do nowego panelu kontrolnego i nie wiem na ile ten gadżet da się skonfigurować pod siebie, ale czy na youtube istnieją jakiekolwiek zabezpieczenia?

Uprzedzając pytania o wyszukiwanie. Działa sprawnie i zostało mocno uproszczone. W opcji wyszukiwania zaawansowanego podajemy tylko frazę i otrzymujemy wyniki jako posty. Tak to wygląda w wersji alpha. Szukałem "funny".

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Fajnie by było, gdyby np. post oceniony od +1 do +10 dodawał userowi tylko 1 pkt reputacji w profilu (+11-20 - 2 pkt reputacji itd.) Tak samo z minusami.


Napiszę o tym na forum IPS, może coś w tej kwestii jeszcze się zmieni



#35

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zły pomysł.

Założę się, że znajdzie się cała masa ludzi, którzy będą minusować nie posty nic nie wnoszące do tematu, tylko te, które nie zgadzają się z ich zdaniem na ten temat.

Tak jest od dawna na stronach typu Digg czy YouTube - jest kupa wartościowych komentarzy, które mają po kilkanaście pkt na minusie, a te minusy to za to, że ktoś nie zgadza się z treścią posta.

#36

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Założę się, że znajdzie się cała masa ludzi, którzy będą minusować nie posty nic nie wnoszące do tematu, tylko te, które nie zgadzają się z ich zdaniem na ten temat.

No i niestety trzeba się będzie z tym liczyć, ale...

każdy użytkownik może sam wybrać ustawienie, które mu odpowiada np. wybrać całkowity brak ukrywania lub włączyć ukrywanie od -25pkt

Tylko nie czaję, czy chodzi o to, że każdy przy puszczaniu posta (bez sensu) czy w ustawieniach forum globalnie. Jeśli to drugie, to nie ma problemu żeby całkowicie wyłączyć i korzystać z metody 'widzę nick - nie czytam'.

#37

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ustawieniach profilu (indywidualnie) można zdefiniować próg np. pokazywać tylko te posty, które mają +5 :) Na forum IPS pojawiła się propozycja logarytmicznej skali reputacji np.

1-10 punktów za posty = reputacja 1 poziomu
11-100 punktów za posty = reputacja 2 poziomu
101-1000 punktów za posty = reputacja 3 poziomu
itd...

być może w finalnej wersji będzie możliwość wyboru przelicznika.



#38

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś mi się zdaje, że wyniknie z tego góra kłopotów. Ludzie będą oceniać posty nie pod względem treści, lecz przez pryzmat własnych poglądów. Wszystko będzie ciągnąć za sobą kolejne spory. Poczekamy... zobaczymy...



#39

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uzywanie funkcji Ignore czy tam jakies punkty za posty generalnie koloiduje z idea Forum. Moim skromnym zdaniem.

#40

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś mi się zdaje, że wyniknie z tego góra kłopotów. Ludzie będą oceniać posty nie pod względem treści, lecz przez pryzmat własnych poglądów


Tak jest i nawet teraz, a przy takim systemie reputacji nie trzeba nawet wpisywać uzasadnienia, więc cała operacja jest jeszcze prostsza i krótsza. Neokid, który będzie się chciał na kimś wyżyć, wciśnie pare minusów pod rząd w różnych postach i punkty spadają. Przy obecnym systemie reputacje tej samej osobie można podwyższyć lub odjąc raz na 14 (teraz chyba więcej) dni, a przy nowym sposobie punktacji będzie można minusować do woli. Ale cóż, zobaczymy jak to będzie w praktyce działało.



#41

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie będą oceniać posty nie pod względem treści, lecz przez pryzmat własnych poglądów


Na pewno tak, ale z tego co widzę to ten system jest już bardzo popularny na wielu serwisach i skoro funkcjonuje, może sprawdza się dość dobrze :) Pożyjemy zobaczymy



#42

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Serwisach takich jak YouTube, gdzie na 1000 oglądnięć filmiku jest 20 ocen i 5 komentarzy, których prawie nikt nie czyta, a co dopiero żeby oceniać te komentarze? Słaba rekomendacja takiego systemu dla forum.

#43

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro jest tyle wątpliwości, to może lepiej zrobić teraz backup'a reputacji, dać nowy system na jakieś np. dwa miesiące, a potem można by głosować. Jakby nowy system wypadł źle, to dało by się przywrócić dawny system w stanie nienaruszonym (z pominięciem 2 miesięcy). Potestować zawsze można i będzie wiadomo co lepsze.

#44

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam nowe informacje o systemie reputacji w IPB 3.0. Wbrew temu co pisałem powyżej, są jednak pewne ograniczenia. Konkretnie do ustalenia na chwilę obecną:

Maxium number of positive reputation points this group can give in a 24 hour period
Maxium number of negative reputation points this group can give in a 24 hour period


ideą rezygnacji z komentarzy do reputacji jest wyeliminowanie zjawiska oddawania punktów lub zabierania w odwecie. Być może pojawi się dodatkowe ograniczenie, w którym użytkownik będzie zmuszony ocenić X osób zanim będzie mógł ponownie oceniać tę samą osobę.



#45

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?"

:)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych