Skocz do zawartości


Zdjęcie

co o tym myslicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

freek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Dosłownie przed chwila odebrałem zdjęcia zrobione na poniemieckim cmentarzu. Zdjęcia były robione bodajże 5 lat temu, klisza leżała w starym zenicie przez 4 lata;P Chodzi o to zdjęcie:

http://wgrajfoto.pl/...nuj0005b1df.jpg

Co to jest to nad nagrobkiem z lewej strony?! Dla porównania mam kolejne 3 zdjęcia robione w odstepach kilku, kilkunastu sekundowych z różną ostrością. Moim zdaniem to wygląda na ptaka...czarnego kruka hehe:) Niestety nie pamiętam, żeby był tam takowy.

http://wgrajfoto.pl/...nuj0006e7a4.jpg

Z proporcji wynika, ze jest za duży, aby siedział na drzewie za nagrobkiem - chyba, ze był nadzwyczaj wyrośnięty. Lecieć też nie leci - nie widać zarysu skrzydeł. Nie wiem co to jest...

http://wgrajfoto.pl/...nuj0007a234.jpg

http://wgrajfoto.pl/...nuj0008abe5.jpg

No to co Wy o tym myślicie?
  • 0

#2

m1ch00.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pierwszej fotce od biedy coś widać, na pozostałych nawet na siłę nie znajdzie się czegoś.
Co do zdjęcia namber łan - to może być wszystko, począwszy od ptaka,(może jakieś gniazdo) a skończywszy na jakimś śmieciu, na pewno nie jest to nic paranormalnego.
  • 0

#3

freek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przecież pisałem, ze to coś wyszło tylko na jednym zdjęciu - reszta jest dla porównania. Skoro Twoim zdanie to może być gniazdo...to to musi być paranormalne zjawisko...
  • 0

#4

m1ch00.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie tematy są bez sensu. Wrzucisz coś rozmazanego i co ktoś z forum ma ci powiedzieć? " Taaak to na pewno UFO albo kosmita który siedzi na drzewie i zbiera informacje na temat ludzi"
Co do gniazda to rzeczywiście nie doczytałem, jeśli to miejsce było robione w tak krótkim odstępie to raczej gniazdo by się tam nie pojawiło. Także twierdzę iż jest to jakiś ptak/duży śmieć(worek, siatka)
  • 0

#5

freek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

racja - co macie powiedzieć :) pozdro
  • 0

#6

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co powinniśmy według Ciebie powiedzieć?
  • 0

#7

freek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgodziłem sie bez ironii, sam obstaje za ptakiem
  • 0

#8

szymon021990.
  • Postów: 19
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po porównaniu zdjęć, obstawiam że to gałąź drzewa poruszona wiatrem.
  • 0

#9

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie wydaję mi się nie podrobione, aczkolwiek nie można dokładnie określić co to było.
Próbowałeś to powiększyć i wyostrzyć ?
  • 0

#10

Wesoły Rogal.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do powiększania i sprawdzania dokładnie zdjęc dobry jest gimp
  • 0

#11 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

Chciałabym zaznaczyć, że 4 lata leżenia przez kliszę w zapomnieniu to wcale nie jest mało i w związku z tym zawsze na którymś ze zdjęć łatwiej może powstać jakiś błąd przy wywoływaniu.

Moim zdaniem to wygląda na ptaka...czarnego kruka hehe:) Niestety nie pamiętam, żeby był tam takowy.



Raczej trudno jest zapamiętać czy 5 lata temu na jakiejś gałęzi siedział skulony ptak czy nie.
  • 0

#12

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a morze jakiś mokry, szybko spadający liść z drzewa? :o
  • 0



#13

Wendigo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem zwykła fotka i nie ma na niej nic paranormalnego. I prośba wstawiajcie zdjęcia na których widać, że coś jest, a nie jakiś rozmazany kontur.
ps sorry za błędy
  • 0

#14

daf.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no, stara klisza, zenit... To w 90% jest uszkodzenie filmu, jak to dosyć często właśnie w zenitach bywa. Ewentualnie coś przelatującego, chociaż wątpię, że wyszłoby tak mocno rozmazane.

Dziwne jest to, że ludzie na zdjęciach cmentarzy na siłę doszukują czegoś dziwnego i niewyjaśnionego, niekiedy to już podchodzi pod paranoję. Na dodatek wiek cmentarza jest wprost proporcjonalny do usilnego wyszukiwania zjawisk nadprzyrodzonych :) Oczywiście gdyby identyczny efekt pojawił się na, powiedzmy, zdjęciu rodzinnym, raczej nikt nie zwróciłby na to uwagi (chyba, że jakiś opętany maniak ;) ).
  • 0

#15

ADAM_H.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam...

ja nie widze raczej nic specjalnego w tym foto... choc bardziej by mnie jesli juz interesowala ta mgielka po prawej stronie foto. Tak czy inaczej bawilem sie w Gimpie Selection Editorem i to co wyszlo zamieszczam ponizej. Traktuje to jako zabawe po prostu, ale jesli to cos moze wniesc w temat to chetnie poslucham.

Pozdrawiam

http://img237.images...e=czarneau0.jpg
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych