Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmora Końska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#31

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, nie jestem moderatorem. Tu się kłania czytanie ze zrozumieniem, skoro problemy masz nawet z tak prostymi rzeczami...

Swoje myśli wyraziłem najprościej jak można. Skoro nie masz ochoty na dyskusję, to znaczy, że miałem rację. Zwykłym trollem internetowym jesteś.

 

Poza tym, nie napisałem, że nie mam konia.





#32

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie, ze nie wpuszczają ale ludzie na wsi wierzą w komiczne zabobony i uroki i wszędzie obwieszają się czerwonymi szmatami żeby te zle moce odgonić :D czy to właśnie w oborach czy stajniach :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0



#33

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od dawna nie słyszałem podobnych bajek, jak ta z niewpuszczaniem do stajni. Nadal nie wiem, jaki jest tego powód, bo Jaśnie Oświecony nie chce powiedzieć. Pewnie boi się, że mu się węzełki zawiążą  :facepalm: .

Zabobony po wsiach siedzą i tego nie wyplenisz. Tylko z politowaniem głową pokiwać można...





#34

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A są zmory np. psie, ośle albo bydlęce? Czy tylko konie są jakimiś wybrańcami zmór i z jakich przyczyn?

 

Bydlo2.jpg

 

Wikipedia.pl


  • 0

#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co się dziwicie może mu ojciec zabronił o tym mówić, dlatego pewnie nie chce powiedzieć. To taka tajemnica przekazywana z dziada pradziada jak przepis na sok z gumijagód lub coś w tym rodzaju.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych