Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowe żarty czy uczona błazenada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobre :) to chyba jacys pseudonaukowcy a nie naukowcy. Ale w kazdej dziedzinie zycia trafiaja sie idioci.
  • 0

#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, czy napewno pseudonaukowcy?? Co niektorzy musza wkoncu zrozumieć ze nietylko pseudonaukowcy wygadują głupoty... Najtrafniejsza byłaby odpowiednia literatura ukazująca zarozumialstwo i pyche wielu uznanych profesorow swiata nauki... :) Na tym forum przyjela sie nieszczesliwa zasada dzielenia naukowcow na pseudo i tych "rarytasów nieskazitelnych"... Trza pamietac ze w kazdym srodowisku, a szczegolnie gdzie panują pewne autorytety jest wiele oszustw i przekretów uzasadnionych checią zysków itd...
Jak znajde wolny czas to przytocze wam ciekawy artykuł z ksiązki na temat publikacji artykułów w renomowanych wydawnictwach naukowych... Tacy naukowcy trzepią na tym nie złą kaske. A żeby opublikowac swoje prace naukowe w takich wydawnictwach to trza być tym "zasłuzonym"...
  • 0

#18

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to zadna nowosc, czasami jak czytam odkrycia naukowcow np. na onecie to malo z krzesla nie spadam ze smiechu, ale ja takich naukowcow nie traktuje powaznie, co ciekawe najczesciej przy takich glupotach jest zwrot "naukowcy z USA odkryli, udowodnili" itd.
  • 0

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, ale ja nie mowie w tym momencie o onet.pl bo to jest zwykły portal... Mi chodzi o wydawnictwa ksiązkowe, czasopisma renomowane itd... Takie cuś jak Onet.pl czy wp.pl to jest tylko serwis informacyjny, ktory nie ma z tym nic wspolnego...
  • 0

#20

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Np. jakie wydawnictwa ? bo chyba np. autorytetu czlowieka jakim jest np. Stephen Hawking nie podwazysz, dla mnie ten czlowiek jest drugim Einsteinem.
  • 0

#21

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

np. Stephen Hawking

Nie ma potrzeby wymieniac poszczegolnych naukowcow poniewaz ja sie wypowiedziałem o srodowisku naukowym jako całokształcie...
Oj przerozne wydawnictwa a w szczegolnosci specjalistyczne...
  • 0

#22

thesroka.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja jakos nie widze nic dziwnego w histori mamuta ktory przybyl wraz z lodowcem.... jego zamarzniete cialo mogl przyniesc lodowiec , bez szwanku dla jego kosci, tymbardziej uzywanie ciosow do poszukiwania pozywienia pod sniegiem / lodem tez nie przeczy zdrowemu rozsadkowi... wystarczy popatrzec na dzisiejsze slonie. Ciosy mamutow byly o wiele mnie zakrecone niz ci sie wydaje ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych