Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 samobojstwa w jednym mieszkaniu przez 3 roznych lokatorow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

scopions.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam mam ciekawy temat do rozważenia. W moim miescie w jednym mieszkaniu pierwszy lokator popelnil samobojstwo wieszajac sie. Po nim mieszkanie wynajal inny czlowiek ktory po pewym czasie rozniez sie powiesil. Teraz dowiedzialem sie ze w podobny sposob zginela 3- cia osoba. Rowniez dowiedzialem sie ze ostatnim czasie w nocy jest zapalone swiatlo. Jest to autentyczna historia, jak dla mnie cos musi byc z tym mieszkaniem poniewaz os tak 3 osoby nie popelnilyby samobojstwa. Pozdrawiam
  • 0

#2

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podaj więcej informacji, miasto, ulica, nr bloku, czas tych samobójstw
  • 0

#3

scopions.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze samobojstwo mialo miejsce pare lat temu, ostatnie w tym miesiacu nie wiem do konca kiedy bylo drugie ale z tego co slyszalem tez nie dawno miasto lezy w Wielkopolsce niedaleko Poznania na poludnie w strone Leszna
  • 0

#4

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To teraz jeszcze dowiedz się jak się te osoby nazywały i sprawdź czy nie miały karty w poradni psychologicznej. Gdybanie nie ma sensu jeśli nic nie wiadomo o psychice tych osób.
  • 0

#5

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie to kolejny przykład przypadku... w mojej okolicy jest z 8 identycznych bloków ustawionych bardzo blisko siebie, ale tylko z jednego (wprost przed moim domem) już ponad 5 ludzi popełniło samobójstwo poprzez skos z owego. Jakbym chciał sie jeszcze doszukiwać zjawisk pechowych w tym bloku to mógłbym zaliczyć pożar który tak z rok temu powstał na parterze.

Co do światła, jesteś pewny że czasem nie wprowadził sie 4 lokator?
  • 0

#6

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

moim zdaniem moze to byc mieszkanie w ktorym czy to do wykonczenia czy tez do remontu uzyto materialow ktore moga powodowac w dluzszym terminie zle samopoczucie prowadzace do silnej depresji

ciekawi mnnie ktore to pietro i jak z naslonecznieniem
czesto mieszkania na niskich pietrach sa mocno zaciemnione tak ze nawet w dzien trzeba zapalac swiatlo
zycie w takim ciemnym miejscu rowniez moze prowadzic do przygnebienia i przejsc w powazna depresje
  • 0

#7

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że 3 osoby w tak krótkim czasie to nie może być żaden przypadek depresji. ;) To by było bardzo wygodne tłumaczenie.
  • 0



#8

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że 3 osoby w tak krótkim czasie to nie może być żaden przypadek depresji. ;) To by było bardzo wygodne tłumaczenie.


w takim razie zapewne w mieszkaniu tym mieszka jakis zly duch i jak tylko zamieszka w nim jakas zywa osoba to on ja doprowadza do samobojstwa - czy to WYGODNIEJSZE wytlumaczenie?
a moze jakis demon sobie uwil tam gniazdko i kazdy kto tam zamieszka zostanie opetany i doprowadzony do samobojstwa? czy teraz juz ci WYGODNIE?

stres i stany depresyjne to jedyny czynnik doprowadzajacy do smobojstw jaki znam
a cala histori moze byc rownie dobrze najzwyklejszym zbiegiem okolicznosci

stawiam jednak na toksycznosc mieszkania
  • 0

#9

moozgoos.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mój pierwszy post.

stawiam jednak na toksycznosc mieszkania

Bardzo ciekawe wyjaśnienie, pewnie często pomijane w takich sytuacjach. Myślę, że jest w tym także trochę przypadku. Co ciekawe, istnieje pewien efekt, nazwijmy go falą samobójstw (niestety nie pamiętam dokładnej nazwy tego zjawiska, trzeba by spytać jakiegoś psychologa), który powoduje, że po samobójstwie, dajmy na to, ucznia w szkole, pozostali uczniowie są dużo bardziej narażeni na samobójstwo. Zdarzało się, że w takiej "fali" popełniało samobójstwo kilka/kilkanaście osób. Sprawa ta była poruszana całkiem niedawno na łamach pewnego pisma (o ile pamiętam był to Newsweek) przy okazji tragicznej śmierci pewnej gimnazjalistki, która popełniła samobójstwo z powodu rzekomej kompromitacji w szkole.
Wspomniane zjawisko zdaje się jednak nie występować w tym przypadku, ponieważ lokatorzy feralnego lokalu nie mieszkali w nim w jednym czasie, nie mieli ze sobą kontaktu.
Pozdrawiam.
  • 0

#10

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

miasto lezy w Wielkopolsce niedaleko Poznania na poludnie w strone Leszna


i przepraszam, teraz każdy wyciąga mapę i szuka najbardziej prawdopodobnej możliwości? Nie mogłeś po prostu napisać JAK to miasto się nazywa? Skoro to w Twoim mieście, nie mogłeś tego sprawdzić? Pojechać na miejsce [mniemam że to miejscowość niewielka] wieczorem i zobaczyć czy to 'zapalone światło' nie jest ślad obecności nowego lokatora?
  • 0

#11

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dlatego uważam że osoba która założyła ten temat najzwyczajniej kręci . . .
  • 0

#12

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby jeszcze zachowane były zasady poprawności stylistycznej, wyglądałoby to zupełnie inaczej. A tu mamy jakieś mieszkanie w jakimś bloku, w nieokreślonej miejscowości [Silent Hill?], sformułowanie 'jest to autentyczna historia', zero własnych refleksji nad poruszanym tematem, szkoda słów. Czekam na próby wybronienia się z tego.
  • 0

#13

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polskie Silent Hill!
  • 0

#14

scopions.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jest to parter tylko drugie pietro, wyzszego nie ma nawet w ostatnim czasie remontowany. Mozecie uwazac ze zmyslilem ale nazwy miasta nie podaje ze wzgledu jak podalem wczesniej mieszkam w nim i z tego wzgledu nie podaje nazwy tylko polozenie
  • 0

#15

Fef.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo przecież w tym mieście mieszkasz tylko ty i 3 samobójców wiec będzie łatwo cię znaleźć. A na forum oczywiście jest masa maniakalnych psychopatów którzy szukają ofiar i jeśli podasz nazwę tej miejscowości to ktoś przyjedzie i cie zgwałci, zabije albo zje twojego penisa?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych