Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gasnące latarnie - fenomen SLI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#16

adiridas.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lol ja tez tak mam ale zwykle myślałem sobie ****** ci od oświetlenia ulic :D fakt dziwne to ale dreszcze mnie nie przechodziły
  • 0

#17

AndrzejS.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja poza gaszeniem latarni i pogłaszania telewizora zakłócam bluetooth
  • 0

#18

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I żarówka akurat w tej lampie, obok której się przechodzi się przegrzewa?


Zauważ, że nie we wszystkich latarniach żarówki gasną cyklicznie. Jeśli ci się nudzi, polecam sprawdzić czas takiego cyklu. Zazwyczaj nie będzie to więcej niż 10 min. Po prostu, jeśli często przechodzisz jakąś drogą, to jest duża szansa, ze taka latarnia zgaśnie akurat w momencie, kiedy pod nią przechodzisz.
  • 0

#19

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no to już wiem czemu jak się znalazłam w domu kumpeli to laptop i głośniki się psuły, jak tylko wyszłam wszystko grało - za to w domu już nie :D

A tak już bardziej na serio, to czemu tylko niektóre latarnie reagują na ludzi, a nie gaśnie każda, jedna po drugiej? I z tego co widzę niektórzy mają swoje "ulubione" latarnię :D
  • 0

#20

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś tam słyszałem. To miało mieć jakiś związek z polem elektromagnetycznym, i miało być powodowane niekoniecznie przez człowieka.

Apropos: Ja tam umiem radio zakłócać.
  • 0

#21

Panda1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zwykly przypadek-czasem latarnia zgasnie jak czlowiek jest akurat pod nia a czasem jak przejdzie dopiero.
  • 0

#22

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja często spaceruje w nocy, i wieczorami. I zauważyłem że gdy ide parkiem swojego rodzinnego miasta jedna z latarń gaśnie. To nie przypadek bo w innm mieście było podobnie. Teraz znajduję się tym czasowo w innym miecie i gdy chodze po 2 w nocy na spacer latarnia gaśnie a gdy wracam zapala się. Jakieś pole magnetycznae
  • 0

#23

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytując Johnego Bravo - zawsze, kiedy coś zjem, nie jestem głodny przez godzinę, a wieczorem tracę przytomność i odzyskuję ją dopiero rano. Czy to groźne?

Zwróćcie uwagę na to, że taka latarnia potrafi zgasnąć kilkanaście metrów przed nami, za nami (czego nie widzimy) albo kiedy przebiega koło niej kot. Wyszukiwania paranormalności w rzeczach całkowicie normalnych nie jest według mnie zdrowe.
  • 0

#24

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taa, jasne... Gdyby tobie zdarzało się to tak często jak mnie to byś z pewnością inaczej gadał. :) Mi się to zdarza w tych samych miejscach ZAWSZE. a gdy widzę, ę ktoś inny przechodzi pod tymi latarniami to jakoś nie gaśnie nic. To nie przypadek gdy przechodze latarnia gaśnie, a gdy się cofam się zapala. Mój brat też tak ma. Każdy ma jakieś zdolności. Ale to troche przeszkadza bo jak ide to nic niewidać :)
  • 0

#25

El3ndil.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaobserwowałem też, jak moja koleżanka przechodzi to ta lampa też gaśnie.


To bardzo dziwne - wydaje mi się, że powinna się wtedy zapalać ;)
  • 0

#26

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś może z bratem wyjde na spacer w nocy to nakręce filmik może mi zgaśnie arnialat jak zwykle. :) Dla sceptyków.
  • 0

#27

Sarl.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś może z bratem wyjde na spacer w nocy to nakręce filmik może mi zgaśnie arnialat jak zwykle. :) Dla sceptyków.



konkret widzę ;) czekam z niecierpliwością ;) wiadomo, że to nic nadzwyczajnego, ale fajnie musi wyglądać na filmiku ;)
  • 0

#28

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

DZIWNE ! ....

Ja jak zawsze popatrzę na latarnie o 22:00 on się zaświeca O_O

Rano o 5:00 Gdy na nią zaglądam ona nagle gaśnie O_O

Z pewnością mam dar "Latarnika" ^^
  • 0

#29

Neq.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie to było zazwyczaj odwrotnie, gdy przechodziłem obok zgaszonej latarni zapalała się ona, a gdy się oddaliłem gasła. Zdarzało się to właśnie podczas intensywnego myślenia. Kilka razy gdy wracałem do domu na pieszo(jakieś 5km) i byłem np. wkurzony, lub myślałem nad jakimś problemem to się zdarzało. Głośność w telewizorze też czasem mi się sama zmieniała, uważałem to za jakiś defekt urządzenia. No i czesto mi żarówka przygasa w pokoju gdy się np.: uczę. W sumie mi to nie przeszkadza, ale jak telewizor czasem mi się podgłaszał nad ranem to było to trochę irytujące.
  • 0

#30

--kuba111--.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to kiedyś czytałem że w bliskiej obecności człowieka niektóre modele chipów w latarniach ściągają ładunki elektrostatyczne i powodują spięcie w całej elektronice co sprawia że się żarówka wyłącza. Dlatego można postać przy jakiejś latarni która zgaśnie gdy koło niej przejdziemy i zobaczyć czy się w naszej obecności włączy :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych