Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moj pomysl na perpetum mobile


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#31

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Silniki pobierające ciepło z otoczenia są zgodne z prawem zachowania energii, więc teoretycznie są możliwe do skonstruowania. Jest też takich wiele na internecie.
Takim dalekim krewnym jest silnik Sterlinga, także działa na wskutek dostarczenia energii cieplnej w zamkniętym obiegu gazu. Stosując gazy o dużej rozszerzalności w okolicach temperatury pokojowej można by było taki silnik napędzać skumulowanym ciepłem słonecznych, za pomocą pompy ciepła (nie opłacalne, albo na skraju opłacalności), albo jeden tłok silnika byłby pod ziemią, a drugi nad ziemią (w gorących strefach klimatycznych).
  • 0



#32

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem na co komuś takie coś. I tak nic pożytecznego to nie zrobi. Ale kiedyś na "Nie do wiary, strefa 11" była mowa o urządzeniach, które biorą energię z swojej pracy i przy tym są w stanie zasilić żarówkę bo energie uzyskana w ten sposób jest mała.

Masz może tytuł tego odc? lub link do niego? z chęcią bym obejrzał.


Nie do wiary - free energy: http://pl.youtube.co...h?v=Ag2ZmFlFpwQ

A co do tego:
Dołączona grafika

to wygląda jak "Koło Orffyreusa" (poszukajcie w googlach), a działa ono wg mnie w oparciu o to, że środek masy urządzenia nie pokrywa się ze środkiem ciężkości. Rozsunięcie tych punktów jest powodem powstania momentu siły - czyli ruchu. Największą kontrowersją założenie, że te punkty się nie pokrywają i jakoś nikt jeszcze nie udowodnił, ze jest to możliwe.

A wracając do "Nie do wiary" to w filmiku jest opisana bardzo prosta rzecz związana z różnicą potencjałów na poziomie ziemi i na wysokości. Wystarczy kilka metrów różnicy poziomów i mamy napięcie, które występuje zawsze (co prawda nie do wykorzystania, ale jest ;) ), co można potraktować jako perpetuum mobile.
  • 0

#33

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

właśnie że nie można, bo potrzebna jest do tego ziemska atmosfera... a za jakiś czas ona odparuje i perpetuum mobile się zatrzyma :)
  • 0

#34

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://pl.youtube.co...h?v=Ag2ZmFlFpwQ


Dzieki ;] juz zaczynam ogladac :D
  • 0

#35

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh... poszukaj, ja pamiętam ten odcinek jak przez mgłę bo to leciało dość dawno temu. Ale tytół związany był jakoś "energia z niczego", ale ci nie powiem dokładnie. Może ktoś z forumowiczów pamięta?

ariel: dbaj proszę nieco bardziej o ortografię


Ariel no to żeś zaszalał z tym poprawianiem ortografii :rotfl: mimo wszystko sam się wkopałeś ;) "tytuł" przez "u" :P
  • 0

#36

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

przecież to właśnie ja to nieszczęsne Ó podkreśliłem na czerwono, żeby użytkownik nie miał problemu ze znalezieniem, o który błąd się czepiam, od dawna tak robię, ale muszę przyznać, że jesteś pierwszą osobą, która wytknęła mi ten sposób sugerując, że sam popełniłem błąd :o :D

Zresztą osobiście uważam, że lepiej to zrobić w ten sposób, niż od razu dawać warna za orty pozbawiając jednocześnie ukaranego szansy zobaczenia gdzie ów błąd popełnił.
  • 0



#37

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No skoro taki masz styl poprawiania - niech będzie ;) Tyle, że zwykle spotykam się u moderatorów z tym, że poprawiają byka zarazem go podkreślając, więc twój sposób wprowadził mnie trochę w błąd ;)
  • 0

#38

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takich pomyslow byly juz setki. twoj zreszta tez nie jest oryginalny bo kiedys juz cos takiego widzialem.
Perpetum Moblie z definicji nie moze dzialac, bo lamie fundamentalne prawa rzadzace wszechswiatem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych