Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moj pomysl na perpetum mobile


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Panda1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siema,wlasnie sie zarejestrowalem. Pare godzin temu wpadl mi do glowy pomysl na perpetum mobile. oto i on.
Wpadlem na pomysl by polaczyc silnik gwiazdowy z takim perpetum czyms jak na zdjeciu?
Dołączona grafika
czy to ma szanse powidzenia przy dobrym polaczeniu tego i tego?
Tak wyglada silnik gwiazdowy zeby byla jasnosc?
http://upload.wikime...dial_engine.gif
  • 0

#2

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Grawitacja i opór powietrza prędzej czy później wszystko zatrzyma. Działało, by to tylko w kompletnej próżni, a ta podobno nie istnieje. Ale jeśli ci się uda zbijesz taką kupę kasy, że wpędzisz Billa Gatesa w kompleksy :mrgreen:
  • 0

#3

Panda1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widze ze chyba nie bedziecie rozumiec? (sam jeszcze nie do konca to kumam) ale chodzi w gruncie rzeczy o te cylindry (2) tloki znajdujace sie w nich mialy by miec podwyzszona mase oraz przy odpowiednim nachyleniu cylindrow i pionowej postawie tego silnika mysle zeby to dzialalo. Juz wiecie mniej wiecej?
  • 0

#4

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrozum że grawitacja, opór powietrza i tarcie prędzej czy później wszystko zatrzymają. Gdyby żadna z tych sił nie działała, dopiero wtedy miałbyś perpetum. Twoja maszyna nie może tracić nawet ułamka energii, nie pobierając przy tym energii z zewnątrz
  • 0



#5

Panda1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nic ja zeby maksymalnie to zobrazowac to narysuje to jutro na papierze i zeskanuje a potem tutaj wrzuce.
  • 0

#6

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba mniej więcej wiem o co Ci chodzi...
  • 0

#7

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli umiesz wyeliminować wszelkie siły przeciwdziałające to chylę czoła ;-)
  • 0



#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nawet jesli, to co z tego. Po co komu silnik nie potrafiacy dostarczac energii, jedynie działać. Chyba tylko jako gadzety do biur. ;p
  • 0



#9

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a ja mam pytanie po co to laczyc?
i gdzie w tym wszystkim perpetum mobile?

odnsonie napedow wykorzystujacych ziemskie pole grawitacyjne to musisz zrozumiec jedna podstawowa rzecz:
kazdy uklad dazy do obnizenie swojej energii i znajduje dolek energetyczny z ktorego wczesniej czy pozniej juz sie nie wydostaje
wahadlo waha sie ale zawsze zatrzyma sie w takim dolku (najmniejsza energia potencjalna)
to co przedstawiles na 1 obrazku tez taki dolek znajdzie i zatrzyma sie w nim
nie wiem tylko po co ci do tego te tloki?

jesli to o czym myslisz tez ma byc czyms w stylu tego pierwszego obrazka to taki uklad tez znajdzie swoj martwy punkt i zatrzyma sie w nim

jesli bedziesz takie urzadzenia laczyl ze soba to calosc rowniez sie zatrzyma a dolek bedzie wypadkowa dolkow czesci skladowych :) jesli rozumiesz o co mi chodzi

pole grawitacyjne mozna wykorzystac ale tylko w ten sposob ze czynnik ktory zmienia swoja energie jest odnawialny czyli np. kolo wodne
woda ktora wykonuje prace i zmienia swoaja energie odplywa a na jej miejsce wplywa ta o wiekszej energii i tak w kolko :)
  • 0

#10

Cycu.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najpierw jako gadżety do biur, potem naukowcy dodadzą do tego jakieś maszyny, które przetworzą ten ruch w energie, potem zbudują pierwszą elektrownie itd; itd...

mylo to nie będzie tylko gadżet do biura :)
  • 0

#11

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ee tam, prawdziwe perpetuum mobile to tylko Tesla budował...
  • 0

#12

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ferdek Kiepski raz zbudował :)
  • 0

#13

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pobieranie jakiejkolwiek energii z układu jest nie możliwe. Nawet przy zerowym oporze, nie będzie można nic pobrać bo maszyna się zatrzyma.
  • 0



#14

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

prawdziwe perpetum mobile to tylko teoria
perpetum mobile to urzadzenie ktore nie pobiera energi z zewnatrz wrecz przeciwnie ma ja produkowac

tesla nie budowal perpetum mobile tylko urzedzenia czerpiace energie z otoczenia
nazywal ja energia promienista
  • 0

#15

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to dlaczego ludzie zgłaszają się pomysłami korzystającymi z grawitacji naszej planety ? wg mnie prawdziwe perpetuum mobile powinno działać w każdym miejscu we wszechświecie(może gdzieś są miejsca gdzie niema grawitacji :P ) i takie właśnie hehe podobno budował Tesla w co nie wierzę bo już dawno rządy sprzedawałby nam energię którą produkuje za darmo a nie jak teraz która wymaga włożenia kupy kasy :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych