Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy "Słoneczny wędrowiec"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#46

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

i kolejne zdjęcia -> nie chodzi mi o Merkurego

Artefakt. Podobnie jak kilkanaście innych jasnych plam na tym zdjęciu.
  • 0



#47

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanowcie sie. SOHO zostal skonstruowany aby badac parametry Słonca odpowiednimi instrumentami w pewnym zakresie roznych fal. Aby taki zakres mozna bylo plynnie zmieniac nalezalo stworzyc odpowiednia matryce ktora bedzie w stanie to wszystko "obsluzyc". SOHO ma wbudowane teleskopy, spektrometry i koronografy, przyrządy do analizy składu izotopowego jonów wiatru słonecznego, itd. Zauwazcie tez ze obserwacje sa dokonywane w taki sposob ze widok samej tarczy Slonca jest zawsze zasloniety specjalna oslona. Gdyby jej nie bylo nie tylko wizualne pomiary bylyby niemozliwe ale tez bezposrednie swiatlo Slonca uszkodziloby matryce zbierajaca.

Czasem sie jednak zdarza ze jakas bardzo jasna gwiazda, czy tez odbijajace sporo swiatla czesci statkow kosmicznych i sond, wpadaja w kadr SOHO. Wowczas niedostosowana do takich efektow matryca po prostu przeswietla obraz i uzyskujemy efekt jasnego poziomego paska kolo obiektu.
Podobne efekty maja rowniez miejsce na zdjeciach i cyfrowych i analogowych. Jak dla mnie cale te artefakty to nic innego jak niewyrabianie sie sprzetu SOHO w przypadku naswietlenia obiektu, do ktorego obserwacji nie jest on przeznaczony.
Zatem sadze ze zarowno Lynx jak i NASA moga miec racje jednoczesnie.
  • 0

#48

marek7.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na księżyc to mi nie wygląda.
  • 0

#49

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taniec z księżycem

Po trzydziestu latach fragment rakiety Saturn wrócił na ziemie, wykonując taniec w okół naszej planety.
Na początku J002E3 został sklasyfikowany jako asteroida i dopiero głębsza, że dziwny obiekt latający po naszej orbicie to jednak dzieło naszej cywilizacji.

Nasa przygotowała bardzo ciekawą animację, na której widać taniec J002E3 z naszym księżycem.

J002E3 już dawno od nas odleciał, jednak zdaniem naukowców prawdopodobnie odwiedzi nas znowu w okolicach 2032. Czekamy :)


Nie jest to materiał na cały artykuł, dlatego dodałem to tutaj, bo odświeżenie tematu taką ciekawostką na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Dołączona grafika

Wiki
  • 1

#50

Anders.
  • Postów: 97
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja bym w to nie wierzył a tym bardziej NASA która jest znana z tego że kłamie i ukrywa istotne informacje.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych