Skocz do zawartości


Zdjęcie

Robert Bernatowicz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Robert Bernatowicz (ur. 1967) - polski dziennikarz, ekonomista, politolog i ufolog.
Dołączona grafika
Na początku lat 90. był czołowym reporterem politycznym w Radiu ZET. W 1995 rozpoczął serię audycji NAUTILUS o niewyjaśnionych zjawiskach. Od tego czasu aktywnie zajmuje się tymi zjawiskami, pomimo zakończenia audycji NAUTILUS w Radiu ZET. Od 2003 do 2006 roku w Radiu TOK FM w swojej autorskiej audycji kontynuował tematy omawiane w programie NAUTILUS, obecnie jego audycja została przeniesiona na antenę Programu I Polskiego Radia. Współzałożyciel i aktualny prezes Fundacji Nautilus.

W latach 2005-2006 prowadził wywiady i felietony ekonomiczne w TV Biznes.

Jego własny opis:

Nie chciałem być dziennikarzem! Na moim życiu zaważył przypadek - wiosną 1991 roku na antenie Radia Zet usłyszałem wiadomość, że stacja poszukuje DJ-ów do prowadzenia audycji muzycznych. Z tysiąca osób, które przyszły na eliminacje, zostały wybrane trzy, w tym ja. Zaproponowano mi zostanie reporterem, na co zgodziłem się z ogromnym trudem. Po miesiącu odkryłem, że oto przez zbieg okoliczności ktoś pokazał mi, kim jestem naprawdę... Otóż jestem reporterem. I nie tyle chodzi mi o zawód, ale o filozofię życiową. Z zadziwieniem oglądam świat wokół mnie. Dziwi mnie tak wiele rzeczy, tak wielu spraw nie rozumiem. Interesują się polityką, sprawami dotyczącymi naszego kraju i świata. Mam kłopoty z byciem tylko "obserwatorem", często włączam się i próbuję zmieniać rzeczywistość. Myślę, że mam do tego jakiś dar... Mam wykształcenie ekonomiczne i pewnie gdyby nie przygoda z radiem, to byłbym teraz wysoko postawionym pracownikiem jakiegoś banku, może nawet jego dyrektorem... Życie moje potoczyło się inaczej i nie chcę analizować, czy stało się dobrze, czy źle. W latach 90-tych przewrotny los sprawił, że zająłem się zawodowo (prowadziłem o tym audycję w radiu) zjawiskami uważanymi za niewyjaśnione. Nie ukrywam, że dzięki temu zobaczyłem rzeczy, które zmieniły mój pogląd na świat. Teraz uważam, że obserwujemy tylko mały wycinek naszej rzeczywistości, który zresztą nie jest najważniejszy. Od tego czasu uznałem, że powinienem mówić o tym, czego się dowiedziałem o otaczającym mnie świecie. Nie wszyscy mają dostatecznie dużo czasu czy pieniędzy, aby na własne oczy przekonać się, że "świat nie jest tak prosty, jak wynikałoby to z codziennej lektury porannej gazety". To jest moja pasja, ale mam także moją pracę, którą starannie oddzielam od mojego "hobby". Jestem zatrudniony na stanowisku dziennikarza ekonomicznego w telewizji TVBiznes. Pisuję także do różnych pism (bynajmniej nie o zjawiskach niewyjaśnionych), ale czynię to pod pseudonimami. Przyszłość? Myślę, że kiedyś będę mógł utrzymać się z pisania książek, o czym bardzo marzę... Poza tym jestem człowiekiem szczęśliwym.

Źródło: www.wikipedia.pl i www.wiadomosci24.pl

#2

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z takich ludzi trzeba brać przykład !

#3

rybciu.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy WCZORAJ BYŁY Nocne Spotkania? ma ktoś zgraną audycję?

#4

Ravandil.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Były, ale ja nie mam xP.

#5

rybciu.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jaki był temat audycji wie ktoś?

#6

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko bez off-topu proszę :)

#7

Uriziel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A o której i w jakie dni lecą jego audycje?

#8

rybciu.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.nautilus.org.pl/audycje.php"]http://www.nautilus.org.pl/audycje.php[/url]

#9

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wg mnie wspaniały człowiek, aż bije od niego pasja do tego co robi :) Jest otwarty na innych ludzi dąży do odkrycia prawdy. I mówi z pełnym przekonaniem, że jest szczęśliwy. Mało jest takich ludzi.
PS co z tymi nocnymi spotkaniami?

#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O ile do Bernatowicza nic nie mam, to do działań Nautilusa mam sporo zastrzeżeń. No ale nie o tym temat :P



#11

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale chyba jego największym błędem jest relacjonowanie spraw gospodarczych i ekonomicznych na kanale TV BIZNES.
Czyżby mu kasy zabrakło,że pracuje w tak tandetnej telewizji?
http://www.tvbiznes.pl/?p=5



#12

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na fundację nigdy kasy za dużo, przecież na działalności "paranormalnej" nie zarabia(nie wiem jak jest z nocnymi spotkaniami), więc nie ma się co dziwić, że się łapie takich różnych robótek. Poza tym co dla ciebie znaczy tandetna telewizja? Zresztą pomijając wszystko, jeśli podoba mu się to, to czemu miałby tego nie robić? Muszę to kiedyś obejrzeć :)

#13

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no właśnie przeciesz musi mieć jakieś źródło utrzymania, jak go podziwiam praca+fundacja = mało czasu, widać że facet ma pasję

#14

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja akurat włączyłem sobie wczoraj w Media Playerze odbiór TV Biznes z Internetu. Nawet nieźle mu idzie to prowadzenie :P



#15

rybciu.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również dołączam się do prośby, byście, droga Fundacjo, umożliwili nam, internautom, odsłuchiwanie archiwalnych audycji. Sam również jestem zaskoczony, że audycja miała już miejsce, i do tego w niedzielę. Jeśli kiepsko stoicie z budżetem (a pewnie tak jest) to rozpocznijcie \"pospolite ruszenie\", ogłaszając na gł. stronie wielkimi literami zbiórkę pieniędzy na szczytny cel, np. zakup prywatnego serwera. Wtedy nie będziecie ograniczeni transferami, wielkością strony itp. itd. Jeśli obawiacie się, że funduszy zabraknie, rozwieje Wasze wątpliwości - wystarczy, że zaledwie 20% czytelników strony zasili konto Fundacji kwotą choćby 5zł każdy. PS: Stronę samą wypadałoby już zmienić, bo szczerze mówiąc jest archaiczna i źle napisana (kod). Wiedzcie, że nie każdy używa jedynie słusznej przeglądarki IE, a w Firefoxie Waszych news-ów, pojawiających się na pasku nie daje się przeczytać. Pozdrawiam serdecznie!

Oto jedna z próśb ze strony Natilusa ,nawet ciekawy pomysł nie uwazacie


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych