Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 9 głosy

Dawkins R.: Bóg urojony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#76

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Według tej głupiej definicji w średniowieczu cywilizacja była o wiele bardziej rozwinięta bo wszyscy wierzyli w boga i stawiali budynki ku jego czci, o litości. Nie zmiania to jednak fakty że w ostatnim czasie najbardziej rozwinął się handel, demokratyczne rządy i zorganizowane życie miejsce. Choćby po upadku komuny można zobaczyć jak wiele zmieniło się na ulicy i ile imprez masowych bądź nie odbywa się w weekend. Także mylisz się.

Albo ja nie rozumiem tej definicji albo ktoś naprawdę chory nagłowę musiał ją wymyślić. Jak mówimy o cywilizacja to mówimy i wszystkich ludziach jak o jednej całości. Nie można wtedy powiedzieć że jesteśmy bardziej rozwinięci od cywilazcji z planety x bo my jeszcze wierzymy w boga, a oni opanowali podróże międzygwiezdne. Ta definicja to się chyba odnosi to rozwolu kulturalnego, bo rozówj techniki musi iść razem z rozwojem całej cywilizacji. Dlatego mówi się o kosmicznej cywilizacji pierwszego stopnia, kiedy taka cywilizacja opanuje w pełni energię swojej planety. Czyżby naukowcy, którzy tak mówią byli za głupi dla tych idiotycznych humanistów i nie wiedzieli co mówią?.

Nielogiczne jest twoje uczepienie się do masowych mordów. Zagazowanie, rozstrzeliwanie i głodzenie zostało odkryte już wcześniej. Broń palna i atomowa została wymyślona już w 1945 roku. Potem mamy już bardzo szybki rozwój technologii we wszystkich dziedzinach. Dzięki elektronice która rozwija się najszybciej możemy dziś prowadzić różne symulacje, OPANOWAĆ energię rozpadu i syntezy jądrowej, projektować nowe przedmioty w niespotykanie wcześniej krótkim czasie. Oprócz samej techniki mamy rozwój ruchów demokratycznych i socjalistycznych. Dzisiaj robotnik, który jest chory może isć na zwolnienie, a nie tak jak wcześniej tracił pracę z której miał naprawdę psie pieniądze. Dzisiaj każdy musi być szanowany, kiedy 100 lat temu szanowana była tylko burżuazja.

Trzymaj się tej swojej definicji, ale naprawdę jesteś niepoważy/absurdalny jeśli mówisz że nic nie zmieniło się na dobre.

Pozdrawiam
  • 0

#77

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

.... czyli tłumacząc w skrócie - urządzenie Korotkova zostało zatwierdzone przez Rosyjska Akademię Nauk do powszechnego użytku, bez żadnych ograniczeń. Korelacja pomiędzy diagnozą zrobioną przez GDV a diagnozą zrobioną tradycyjnymi metodami sięga 98%, a urządzenie od 1997 roku jest stosowane przez ponad 1000 szpitali w 42 krajach na całym świecie.

Wspaniale, naprawdę. Tylko byłoby niezwykle pomocne podanie podobnego cytatu z jakiegoś poważnego periodyku medycznego, np. The Lancet, British Medical Journal, Annals of Internal Medicine lub czegoś o podobnej skali. Bo podane przez Ciebie źródła to wiesz... równie dobrze można prowadzić dyskusję o istnieniu lub nieistnieniu Boga opierając się wyłącznie na cytatach z Radia Maryja i Komitetu Obrony przed Sektami.

A witryna Rosyjskiej Akademii Nauk nie zawiera ani jednej wzmianki o panu Korotkowie. Co jest dosyć dziwne, zważywszy na tak opisywaną przez Ciebie epokowość jego odkrycia...

Listę szpitali sam sobie znajdź, mi to do niczego niepotrzebne.

Z pewnością potrzebne, żeby uzasadnić te 1000 szpitali w 42 krajach na świecie lub kilkadziesiąt w samej Rosji. Bo jednak wszechwiedzący Google nie zna żadnego. Możliwe jednak, że mój rosyjski nie jest na tyle dobry w terminologii pseudomedycznej, by mi coś nie umknęło.

Użytkownik Kurczak edytował ten post 21.09.2010 - 11:08

  • 2



#78 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Informuję niniejszym Pana Kurczaka że dopisuję go do listy ignorowanych użytkowników.
Nie mam zastrzeżeń do poziomu wypowiedzi, ale nie dysponuję wiecznością żeby pisać referaty naukowe na temat ogólnie przyjętych, sprawdzalnych faktów tylko dlatego że Pan Kurczak ma tak wygórowane kryteria akceptacji informacji.
Dziękuję za uroczą konwersację!!!
  • -7

#79

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W takim razie zapewne jesteś dumny z wynalazków jak komory gazowe, krematoria, masowe mordy, broń biologiczna, itp. Wszak to wszystko osiągnęliśmy w XX wieku. Imponujący rozwój.


Wszystko to wymyślono już dawno przed XX wiekiem . No moze oprócz komór gazowych .

Oczywiście jak typowy defetysta pomijasz takie rzeczy jak demokracja , wolność, prawa jednostki , domniemanie niewinności , wolnosci osobiste , tolerancja, prawa kobiet, równośc wobec prawa i inne DOBRE rzeczy, które jeszcze 100 lat temu były totalną mrzonką . Rzeczy te w dużej mierze zawdzięczamy odebraniu władzy kościołowi i religii .

Radosławie jesteś żałosny . Chłopak zadaje ci normalne inteligentne pytania a ty walisz focha i uroczyście dajesz mu ignora . Wystawiasz piękne świadectwo swoim poglądom i temu w co wierzysz .

Użytkownik Canaris edytował ten post 21.09.2010 - 10:25

  • 6



#80

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Informuję niniejszym Pana Kurczaka że dopisuję go do listy ignorowanych użytkowników.

Dziękuję za uznanie. Ta lista sprawia wrażenie dość elitarnej... Masoneria jakaś, czy co?

"Pana Kurczaka" nawet nie będę komentować, bo po co?

Nie mam zastrzeżeń do poziomu wypowiedzi, ale nie dysponuję wiecznością żeby pisać referaty naukowe na temat ogólnie przyjętych, sprawdzalnych faktów tylko dlatego że Pan Kurczak ma tak wygórowane kryteria akceptacji informacji.

Te "fakty" nie wytrzymują pierwszej lepszej podjętej próby weryfikacji -- ale niech będzie, że to moje kryteria są wygórowane. Chyba jednak lepiej mieć wygórowane kryteria akceptacji informacji, niż przyjmować wszystko bez choćby zastanowienia. Jak pelikan :)

Użytkownik Kurczak edytował ten post 21.09.2010 - 11:06

  • 0



#81

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Kurczak - negujesz pracę uczonych, którzy są z tego znani na całym świecie ? kim Ty do cholery jesteś żeby pisać takie rzeczy ?

Słodki Raptorze... gdyby mieszczącą się w tym krótkim cytacie ironię przerobić na ropę, ludzka cywilizacja przez następne 2.000 lat nie musiałaby się martwić o ten surowiec.

Najpierw twierdzisz, że istnieje życie po życiu i masz na to dowody, chociaż praktycznie wszyscy naukowcy (w tym także ci mniej lub bardziej wierzący) uważają, że dowodów na to żadnych nie ma. Teraz z kolei sam zarzucasz komuś, że "neguje pracę uczonych, którzy są z tego znani na całym świecie". Fail. Rozumiem, że jeśli stu naukowców stwierdzi, że na to dowodów nie ma, to są "mało wiarygodni", ale jak już jeden naukowiec pracujący w piwnicach uniwersytetu gdzieś w Rosji stwierdzi, że dowód ma, to od razu mu wierzysz?

sorry powtórzę jeszcze raz bo nie kumam - co ma piernik do wiatraka ? :lol:

To, że bez mąki piernika nie zrobisz.

o czym Ty w ogóle mówisz ? jakie grzybki, jakie choroby ? heh jeżeli już chcesz zabłysnąć, to substancja która może powodować tego typu wizje jak podczas śmierci klinicznej jest dmt, lub salwinoryna A.

Takie grzybki, takie choroby. Takie, które wywołują halucynacje. Takie, które oszukują mózg. Takie, po których ludzie twierdzą, że za oknem przeleciał właśnie tyranozaur siedzący w F16, a te różowe plamy na ścianach próbują ich zjeść. Wystarczy takie coś zeżreć, a już dana osoba może być przekonana, że była "gdzieś indziej". Ewentualnie złapać takie choróbsko.

Materiały masz na YT niedowiary, lub strefa tajemnic z tego co pamiętam. Pod tytułem śmierć kliniczna, lub życie po życiu.

Nie do Wiary cieszyło się taką niską wiarygodnością, że znaczna część osób traktujących zjawiska paranormalne poważnie nie chce się do tego programu przyznawać. Poza tym - jeśli nie pokazują tam zdjęć, dokumentacji medycznej etc., to program jest niewiele wart.

Poza tym czemu miała by ściemniać ? bez przesady już... heh bo znowu zaczyna się to samo. Poza tym skąd wiesz co mogła by po śmierci klinicznej a co nie ? przeżyłeś to co ona?

Mogła kłamać, ponieważ:
- chciała stać się sławna
- chciała na tym zarobić
- chciała nieco podkolorować swoje nudne życie,
- sama nie wierzy w tego typu rzeczy, ale wydawało jej się, że jeśli inni uwierzą, to stanie się to prawdą,
- chciała sobie zrobić jaja z całej społeczności związanej ze zjawiskami paranormalnymi (czytaj: "wymyślę sobie wyssaną z palca historyjkę, ciekawe, czy uwierzą"),
- w dzieciństwie rodzice nie poświęcali jej dostatecznie dużo uwagi, więc teraz podświadomie robi wszystko, aby to nadrobić, więc pcha się przed obiektyw kamery,
- chciała pocieszyć wszystkich tych, którzy rozpaczają po stracie bliskich, przekonując ich, że zmarłe osoby są w "lepszym miejscu",
- chciała stworzyć dowód, który potwierdzałby jej światopogląd...
- ...mogę tak do końca wieczora.

Ponadto:
- mogła dokonać nadinterpretacji jakiegoś snu,
- mogła paść ofiarą jakiejś choroby neurologicznej,
- mogła czymś się zatruć,
- mogła zażyć substancje halucynogenne,
- etc. etc. etc.

Potencjalnych powodów, dla których kłamać może dana osoba są, dosłownie, tysiące. Nie da się wykluczyć, czy to, co mówiła, jest kłamstwem. Co za tym idzie, opieranie swojego światopoglądu wierząc komuś na słowo nie należy do najrozsądniejszych rzeczy.

Jak ja nie lubię jak ktoś cytuje każde zdanie z osobna... Po pierwsze tekst rodem z dr. house - gratuluje. po drugie gość bada to zjawisko, ma dowody, więc czemu mam mu nie wierzyć ? większość naukowców tworzy teorie w oparciu o przypuszczenia, a on jak dla mnie jest wiarygodny. Ludzie mają gdzieś tą kwestię i nie szukają dowodów na istnienie czegokolwiek - tylko na nieistnienie życia po śmierci. i tu moim zdaniem pies pogrzebany. Co do grzybów widać, że nie masz pojęcia o czym w ogóle gadasz i nigdy nie miałeś styczności z tymi środkami. Słyszałeś gdzieś, poczytałeś jakieś bzdurne broszurki, albo posłuchałeś wykładów bodka, lub idiotów co nawet jak zapalą maryhe to powiedzą, że goniły ich krasnoludki. Co do niewidomej, to zgoda, że mogła ściemniać - choć nie wydaje mi się bo i tak ma przesrane życie do samego końca i nic by jej to nie dało. Żadne pieniądze i sława nie odwróci losu w tej sytuacji... a te Twoje podpunkty "ponadto" są śmieszne. Zatruła się i wyszła z ciała podczas operacji i opisała jak są ubrani i co robili .... brawo dr. house! to ja też chcę się zatruć w ten sposób. Albo naćpała się i nagle zaczęła widzieć heh... może doktorat napisz ? :) opatentuj i zbij miliony.

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 21.09.2010 - 17:38

  • 0

#82

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli w ten sposób będziesz przyjmował sensacyjne informacje to bardzo szybko zgłupiejesz. Nieważne jak i co ktoś mówi. Zawsze weryfikuj informacje.

@Przemo
W pierwszym akapicie wcale nie minąłem się z prawdą, a udowodniłem że się mylisz (oprócz tej tezy z grzybami i tekeeusem).

Pozdrawiam
  • 1

#83 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Drażliwy temat, emocjonalne wypowiedzi. Raczej bez nadziei na jakiekolwiek porozumienie - zresztą normalka wśród ludzi.
"Czajniczek Russella" nic nie pomógł, jak widzę - zatem żadne argumenty nie pomogą żadnej ze stron. Dziwne, że w ogóle taki temat powstał. Ktoś ma nadzieję przekonać kogoś? Jakaś krucjata czy jak?

Pozdrawiam
  • 0

#84

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kurczak - negujesz pracę uczonych, którzy są z tego znani na całym świecie ? kim Ty do cholery jesteś żeby pisać takie rzeczy ?

No wiesz, Haggard, Falwell i Robertson też coś tam pokończyli. Däniken stworzył nawet swoją dziedzinę, w której sam sobie jest władcą.

Since 1997 more than 1000 GDV instruments had been used in 42 countries. In Russia, the GDV camera is certified as a medical device and has been used in hospitals for quick definitive diagnosis and for monitoring patient's post-surgical recovery. This technique was proven to be sensitive, noninvasive, safe and uniquely informative

Gdzie, kiedy i jak? Placebo też jest w powszechnym użytku.

Listę szpitali sam sobie znajdź, mi to do niczego niepotrzebne.

Wygodne.
  • 0



#85

Sebastian.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki tej książce zrozumiałem że Bóg nie istnieje ! Już nie będe tracił czasu na wizyty w kościele gdzie zmuszają mnie do klękania !! ...





Jakie to żałosne... chcieć kogoś "oświecić". Chyba wiara polega na tym, że nie potrzeba dowodów na istnienie Boga, no chyba że nie rozumiem bo przecież inni wiedzą lepiej co ja myślę i w co wierzę.
  • -1

#86

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki tej książce zrozumiałem że Bóg nie istnieje ! Już nie będe tracił czasu na wizyty w kościele gdzie zmuszają mnie do klękania !! ...


Grunt to horyzont....jako ateista powiem Ci wprost, sprawdź w jakiego idola wierzysz. Twój idol Richard Dawkins jest wręcz uwielbiany na świecie na stronach internetowych takich jak....polgej.pl.....na naszym przykładzie.
  • 0



#87

Sebastian.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Grunt to horyzont....jako ateista powiem Ci wprost, sprawdź w jakiego idola wierzysz. Twój idol Richard Dawkins jest wręcz uwielbiany na świecie na stronach internetowych takich jak....polgej.pl.....na naszym przykładzie.



Hehe a przeczytałeś co niżej napisałem w tamtym poście ?
  • 0

#88

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Twój idol Richard Dawkins jest wręcz uwielbiany na świecie na stronach internetowych takich jak....polgej.pl.....na naszym przykładzie.

Idol, nie idol -- ale jaki związek z jego poglądami i książką ma uznanie, jakim cieszy się wśród gejów? 
  • 0



#89

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)Grunt to horyzont....jako ateista powiem Ci wprost, sprawdź w jakiego idola wierzysz. Twój idol Richard Dawkins jest wręcz uwielbiany na świecie na stronach internetowych takich jak....polgej.pl.....na naszym przykładzie.

Ty natomiast powinieneś sprawdzić, jakim gazem oddychasz. Wiedziałeś na przykład, że Stalin, Hitler czy Mao Zedong również oddychali TLENEM? Co więcej, tlenem oddycha 100% (!!!) więźniów, psychopatów, morderców czy seryjnych gwałcicieli. Mówię ci wprost, lepiej sprawdź, co wciągasz do płuc...

A tak na poważnie - no i? Czy to, że z tezami Dawkinsa zgadzają się w dużej mierze geje, w jakiś magiczny, bliżej nieokreślony sposób podważa jego stwierdzenia? WTF? Naprawdę jesteś gotów odrzucić jakiś pogląd nie dlatego, że wydaje ci się nielogiczny, ale dlatego, że wyznaje go ktoś, kogo nie lubisz? Sam się z Dawkinsem nie zgadzam w wielu kwestiach, ale twierdzenie, że jego teorie są "be" bo podobają się niektórym gejom, jest czymś iście Monty Pythonowskim.

Pominę już nawet to, że zachowujesz się tak, jakby homoseksualiści byli w jakiś sposób gorsi od reszty społeczeństwa...)
  • 2

#90

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem tego typu książki są mało kształcące. Biblię każdy może sobie przeczytać sam i wyciągnąć wnioski, po co do tego czyjś komentarz?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych