Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mike - bezgłowy kurczak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byli naoczni świadkowie, nagrania, zdjęcia, dokumentacje... Szczera prawdziwa prawda :P
  • 0

#17

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, to KURCZAK, a Wy mu współczujecie jak człowiekowi... Jakoś jak jecie jajecznicę to nie myślicie, że gdybyście zdecydowali się na sałatę uratowalibyście kilka kur/kogutów...


Właśnie o to chodzi, że to nie był zwykły KURCZAK, tylko MIKE ;) jeden jedyny, w dodatku tak nietypowy. Jak się kogoś nazwie to wtedy nagle nie jest szary i anonimowy :P
  • 0

#18

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dałbym sobie "głowę uciąć", że widziałem już podobny temat ale nie potrafię go odnaleźć...

Nie wiem czy nie był to jeden z tematów z serii: Koszmarne odkrycia, pisane przez Eurycide...
"Hałewer" gdzieś czytałem, że był to tylko i wyłącznie przypadek. Cała zabawa polegała na tym, w jakim miejscu nastąpiło przecięcie. Gdyby właściciel kurczaka podniósł nóż kilka mm wyżej, nic by po nim nie zostało. Miało to coś w spólnego z nerwami i kręgosłupem zwierzęcia.
  • 0



#19

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw, jak właściciel dbał o to, by rany się nie zasklepiły. Poza tym wszystkie zanieczyszczenia , pyłki dostawały się bezpośrednio do płuc. Nie znam się na budowie wewnętrznej kury, ale mimo przedstawionych tutaj zdjęć dalej jest to trochę nieprawdopodobne, przynajmniej w moim odczuciu.
  • 0

#20

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wie ktoś może ile średnio żyje kurczak?
  • 0

#21

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Średnio do 15, jednak zdarzały się kury żyjące nawet 40 lat.

Na przyszłość polecam wikipedia.pl
  • 0

#22

Rewers.
  • Postów: 87
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciężko w to uwierzyć...kolejna zagadka naszego świata...żywy kurczak bez głowy przez rok nie wiem co to znaczy...
  • 0

#23

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To niemozliwe-moja mama jest lekarzem i wlasnie sie jej spytalem i ona mowi ze nic nie moze zyc bez glowy ani glowa bez ciala.

Co jest niemożliwe?? Przecież widzisz artykuł... w księdze Guinnessa nawet to jest... Przeczytaj dobrze artykuł, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że myślałeś, że ten ptak jest całkowicie bez głowy ("nic nie moze zyc bez glowy ani glowa bez ciala")... Przeczytaj jeszcze raz artykuł ;] .

To jest taaaak stareeee, ze nie wiem jak to możliwe, że znalazło się na stronie głównej. Serwisowi brakuje pomysłów :D ? Chyba nie... - ostatnio prawie codziennie jest news, a może... a może to dlatego, że news opublikował tym razem Snajper88, a nie Dj_cinex jak zawsze ;p .

Ogólnie kurczak ciekawy, tylko szkoda mi go, że go nie dobito :s. Ciekawe co by się stało z człowiekiem po takiej "egzekucji".

Dziwi mnie tylko, że skoro tak często zabijało i zabija się kurczaki, to dlaczego tylko jeden jest znany przypadek takiego kurczaka. Sądząc po rzadkości tego zdarzenia, jest niezwykle mała szansa, aby przy próbie odcięcia części głowy zwierzę przeżyło.
  • 0

#24

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wiem, że nie jest to najnowsza informacja, ale pojawiła się na naszym forum (dzięki tłumaczeniu Kaiochina) więc wstawiłem jako newsa. Być może gdzieś była o Mike`u wzmianka w jakimś temacie, ale ja, jak i Kaiochin go nie znaleźliśmy. A że temat ciekawy, to warto go wstawić w celu przypomnienia jak i dla poinformowania większości (z tego co widać po wpisach), że taki kurczak sobie żył ;)
A jak taki kurczak mógł żyć to i może człowiek... ale chyba nikt by tego nie chciał sprawdzać :P
  • 0



#25

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podejrzewam, ze w labolatoriach od dawna testuja wytrzymalosc ludzkiego ciala i napewno jakis nieszczesnik (czlowiek) musial udowodnic, ze bez glowy zyc nie potrafi :D Ale ten facet jest/byl chory, jezdzil z kurczakiem bez lba -.- I jaki usmiechniety na zdjeciach! Pewnie kurczak tez sie usmiechal i bylo mu wesolo, tylko tego nie widac...
  • 0

#26

kananod.
  • Postów: 90
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słyszałem, że jeśli odetnie się głowę kurczakowi to on jeszcze biega przez jakiś czas. x]
  • 0

#27

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Żenada. Odciął mu głowę po czym się nim zaopiekował i go karmił... dzizys o_O
  • 0

#28 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Kura zawsze żyje jakiś czas po ścięciu głowy, kiedyś jak byłem u babki widziałem jak kurczak po 'egzekucji' wyrwał się z rąk dziadka i uciekał gdzie go nogi niosły, zrobił niezły maraton zanim poległ ... bez głowy
  • 0

#29

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Nivers

To juz nie byl zywy kurczak znaczy byl zywy ale same nerwy pracowaly .Jezeli chodzi o tego kurczaka "Twojej babci".
  • 0



#30

Dzięcioł.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest jak najbardziej możliwe, jak miałem kilka lat i byłem na wakacjach na wsi, to na własne oczy widziałem jak po trawie biegał kurczak bez głowy, po chwili chyba zdechł albo został dobity, bo nie pamiętam :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych