Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warszawa :: 29 czerwca 08 :: 23:55 - 00:25


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#31

Xion80.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Filmiki jak najbardziej fajne, a jeśli robione były na Warszawskim Żoliborzu to tym bardziej stawiam na to, że to jak najbardziej mogą być kule Ufo, akurat składa się tak, że ja też widziałem na Żoliborzu 2 razy w tym samym miejscu latające kule, tylko że w biały dzień. Jestem pewnie, że jeśli by ktoś z was to zobaczył, to szczena opada z wrażenia. Słyszałem także od kilku osób, że na Żoliborzu było widziane ufo z bardzo bliskiej odległości , w szczególności przy szkołach podstawowych, wiem, że taki incydent odbył się przynajmniej 2 razy na pewno, tak przynajmniej twierdzili świadkowie.
  • 0

#32

inCa.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opublikowane filmiki były robione w centrum, przy zbiegu Moliera i Trębackiej.
Na Żolku w biały dzień było widać dwa obiekty - nadlatujące bardzo powoli i wysoko, ale nie mam pewności co to było.
W porównaniu do centrum to pikuś.

są robione w 1440 x 1080 (niestety nie full HD :( )
wieczorem kamera "uruchamia" swoje czujniki, chyba system 3CCD przez co kamera spowalnia i reaguje dość czule na każde ruchy. ze statywu jest lepiej, ale to i tak nie to co w dzień.
  • 0

#33

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mogłabyś wrzucić jakieś kadry z oryginalnych plików w 1440x1080 ?
  • 0



#34

inCa.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na szybko zrobiłam 2 fotki z pierwszego filmu, potem dorzucę jeszcze

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#35

inCa.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ivellios miałeś rację z tymi fotkami!
Kurcze, czemu ja wcześniej o tym nie pomyślałam?!! Zrobiłam inverta i kilka zmian w channel mixer i zobaczcie co mi wyszło!!

pierwsza sekunda pierwszego filmu... jest 5 obiektów!!!

wcześniej widziałam, że przez chwilę są 2 obiekty po czym ten po prawej szybko znika, ale teraz jest ich więcej!
Dołączona grafika

oryginalne zdjęcie...
Dołączona grafika

obiekty w żółtych kółkach były zupełnie niewidoczne.

spróbuję nałożyć filtr na film, zobaczymy co wyjdzie, ale nie wiem kiedy uda mi sie to zrobić, wtedy teoretycznie zobaczymy jak one latają...

a tak poza tym te obiekty te przelatywały prawie nad pałacem prezydenckim, czy to nie jest potencjalne zagrożenie dla głowy państwa i dla kraju??? :o :o :o
  • 0

#36

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Potwierdzam to o czym pisze inca, przed chwilą zaobserwowałem dwa dziwne światła na Zachodzie. Jedno większe a zaraz obok niego mniejsze (tak jak by wylatywało z tego większego w stronę północną). Od razu chwyciłem za komorke zeby zadzwonic do kumpla i zanim zdazyłem spojrzec z telefonu spowrotem w niebo tego mniejszego swiatla juz nie było. Ewidentnie cos się dzieje nad Warszawą. Na południowym niebie jest gwiazda tak duza i tak jasno swiecąca jakiej jeszcze nigdy nie widziałem. Pierwsza mysl kiedy się na nią patrzy to "napewno samolot lecący w moją strone z włączonym reflektorem (szperaczem)" tylko ze to się wogole z miejsca nie rusza. Kto z Warszawy niech bacznie obserwuje niebo - warto. Pozdro.
  • 0

#37

Chris.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, ja kiedyś mieszkałem w Warszawie na woli. Teraz jednak zamieszkuje pod Warszawą, w małej miejscowości "Zaborów", mam możliwość ładnej obserwacji nieba. Jak na razie nic dziwnego nie zaobserwowałem. Co do Warszawskich obserwacji to naprawdę ciekawa sprawa, czekam może na jeszcze jakieś doniesienia.

Pozdrawiam.
  • 0

#38

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

inCa, mam jedno ważne pytanie: na początku pisałaś, że obiekty potrafiły gwałtownie przyspieszyć. Na filmie tego nie widać niestety i mam wrażenie jakbym oglądał dryfujące baloniki, zatem

1. Masz pewność co do tego przyspieszenia ?
2. Był wtedy może silny wiatr ? ... lub chociaż średni ;) ?

Jeśli odpowiedzi to kolejno 1. tak, 2. nie, to... jestem pod wrażeniem. Wydajesz się wiarygodna [a przynajmniej rzeczowa], a do tego potwierdzają to inne osoby [np apo5]. Ciekawe też z tym pałacem prezydenckim. Interesuje mnie odpowiedź na 1 i 2, bo może to te nieszczęsne balony ze świecą. One tak dziwnie migają, tak jak miga świeca na wietrze. Z góry dzięki za szczegółowe odpowiedzi odnośnie ich ruchu.
  • 0



#39

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że coraz więcej osób w Warszawie obserwuje dziwne obiekty na niebie. Nie pisałem o tym wcześniej ale teraz jest odpowiednia pora. Codziennie wieczorem obserwuję zachodnią część nieba w poszukiwaniu flar satelit Iridium i kilka dni temu zobaczyłem szybko przesuwający się ciemny obiekt, niebo było tylko troszkę jaśniejsze od obiektu więc dało się jedynie ocenić jego kształt, prędkość i wysokość. To coś było smoliście czarne, miało trójkątny kształt, trochę przypominało bumerang, widziałem trzy czerwone światła na krawędziach. W pobliżu jest lotnisko więc bardzo często widzę startujące i lądujące samoloty, które koło mojego domu przelatują na małej wysokości. To coś leciało trochę wyżej i znacznie szybciej niż samoloty, różnica w prędkości była 2-3 krotnie, żadnego dżwięku, hałasu, szmeru. Widziałem dużo samolotów i nie sposób się pomylić - ten obiekt nie mógł być samolotem więc co to było? Apo5, ta jasna gwiazda to Arktur (Acturus), kilkadziesiąt razy większa od Słońca, znajduje się w gwiazdozbiorze Wolarza (Bootes) :)
  • 0

#40

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedna sprawa do ustalenia:

czy w pobliżu nie latają czasem jakieś helikoptery?
  • 0



#41

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Latają, latają ale dosyć rzadko a już niezmiernie rzadko w nocy. Piszę to na podstawie kilkunastoletnich obserwacji, bo tyle czasu tu mieszkam, i dodam tylko, że helikopter lecący na niedużej wysokości jest dość głośny i słychać charakterystyczny dźwięk silnika i łopat wirnika a ten obiekt nie wydawał żadnego dźwięku, leciał nisko, szybko i bezgłośnie, cała obserwacja trwała ok. 10 sekund
  • 0

#42

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a do tego potwierdzają to inne osoby [np apo5]

Potwierdzam potwierdzam, podobne światła obserwowałem już w zeszłym roku i kilka ładnych lat wczesniej podczas sylwestra kiedy to jedna gwiazda za drugą przyleciały we trzy i zatrzymały się tworząc formację trójąta na niebie - pare minut po polnocy. Nie zmyslam bo nie mam ku temu celu, za stary jestem na bajdurzenie.

Apo5, ta jasna gwiazda to Arktur (Acturus), kilkadziesiąt razy większa od Słońca, znajduje się w gwiazdozbiorze Wolarza (Bootes)


Niesamowite zjawisko, normalnie jak by ktos latarką swiecił odległosci 50 metrów - tak duza jest to gwiazda i tak jasna. Czy była ona widoczna w zeszłym roku? Wiele lat się gapię w niebo ale takie coś zobaczyłem dzisiaj pierwszy raz na własne oczy.

Muszę się zaopatrzyc w porządną lornetkę.
  • 0

#43

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiejszej nocy rzeczywiście Arktur był bardzo jasny, to zależy od przejrzystości nieba a to było wczoraj wyjątkowo rozgwieżdżone. Arktur zawsze był widoczny po skosie na lewo od ostatniej gwiazdy w dyszlu wielkiego wozu, no chyba, że piszemy o różnych gwiazdach ;)
  • 0

#44

Dramo.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także w wawie mieszkam. Arktura wczoraj było pięknie widać.

Ale powiem też coś o widocznym statku. Na bemowie (sołtana) o godzinie 11:47 leciał szary , wyróżniający się objekt. Wleciał za blok i go wcięło(wiem bo poleciałem później za blok).
  • 0

#45

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

inCa a jak było tego dnia z zachmurzeniem? Czy w trakcie obserwacji, wcześniej lub zaraz po niej zaobserwowałaś burzowe chmury? Czy było gwiaździście zupełnie?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych