Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warszawa :: 29 czerwca 08 :: 23:55 - 00:25


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#16

duchy_pustkowi.
  • Postów: 42
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KMJ wytłumaczę ci to na gg :)
  • 0

#17

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękujemy za filmy,teraz dostajemy je w całkiem niezłej jakości,przejrzystość nieba dobra,widać zabudowania wiec nie ma mowy o fake'u,nie zauważyłem aby obiekt zmieniał kurs,leci chyba cały czas na podobnej wysokości.Nie ma mowy aby to były reflektory,flary,balony meteorologiczne itd..No coz na pewno to niezidentyfikowany obiekt latający ale czy siedzieli nim przybysze z kosmosu nie stwierdzimy,oby więcej takich nagrań ;)
  • 0

#18

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja obstawiam 3 możliwości:
1. ufo
2. satelita
3. helikopter
  • 0



#19

inCa.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja obstawiam 3 możliwości:
1. ufo
2. satelita
3. helikopter


2. satelita - ODPADA - niestety nie na tej wysokości, trochę za nisko
3. helikopter - ODPADA - byłoby go wszędzie słychać, a te obiekty nie wydawały żadnego dźwięku

w wyniki wstępnej eliminacji, pozostaje nam ostatnia możliwość, czyli:
1. ufo
:mrgreen:

pytanie tylko brzmi: ziemskie czy pozaziemskie?
:o
  • 0

#20

duchy_pustkowi.
  • Postów: 42
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zjawisko naturalne często występujące w tym rejonie
  • 0

#21

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie chodzi Ci o piorun kulisty. Tylko zwróć uwage na następujące fakty:

Napisałam w temacie 23:55 - 00:25, gdyż po pierwszej obserwacji tych min. 8 obiektów, które zniknęły, jeden szybko śmignął z powrotem w stronę Tarchomina i po paru minutach wracał sam do "reszty" wolno przelatując tuż nad budynkami przy Placu Piłsudskiego.


Widziałeś kiedyś piorun kulisty przez 30 minut? Czy piorun kulisty odłącza się "od grupy" piorunów, żeby z powrotem do nich dołączyć? Wydaje mi się, że taka akcja jest akcją przemyślaną, a piorun kulisty raczej nie myśli, aczkolwiek moge się mylić ;)

Teraz parę faktów na temat "zjonizowanych kul" zwanych piorunami kulistymi.

Wyglądem przypomina świetlistą kulę o średnicy od kilku do nawet kilkudziesięciu centymetrów, poruszającą się w różnych kierunkach i wydająca przy tym dźwięki takie jak warczenie czy syczenie. Może mieć różne barwy (najczęściej białą, żółtą lub bladoniebieską). Trwa zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Występuje przeważnie w trakcie burz, ale istniały przypadki jego wystąpienia także w słoneczną pogodę. Nie jest wybitnie jasny, świeci w przybliżeniu jak stuwatowa żarówka. Dlatego też jest bardzo jaskrawy w nocy i trudny do zauważenia w dzień (może być brany jako złudzenie optyczne).


Co dziwne, porusza się pod wiatr. Teoretycznie może zabić. Największy zauważony piorun kulisty miał ok. 1,5 m, najmniejszy – 1 cm. Wykonano wiele zdjęć na całym świecie, lecz bardzo mało filmów.


Podsumowując:

Czas trwania tego zjawiska oraz brak burzy przemawiają na niekorzysc teorii o piorunach kulistych. Sposób w jaki się poruszały również. Co do wysokosci obiektu, ciezko stwierdzic - aczkolwiek jezeli byly by to pioruny kuliste to musiały by mieć znacznie wiecej niz 1,5 metra (tyle mial najwiekszy jaki zaobserwowano). Wniosek ? Wydaje mi się, że nie była to zjonizowana kula gazowa.
  • 0

#22

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pierwiejszy trzeba wyeliminować wszelakie obiekty pochodzenia ziemskiego aby móc mówić o UFO.
A tak od siebie TO jest to. :)
  • 0

#23

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obiekty pochodzenia ziemskiego również moga być UFEM. Bo UFO to niezydentyfikowany obiekt latający. Nie mylić z kosmitami.
  • 0

#24

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety po wadze tego tematu spodziewałam się czegoś mocniejszego, kolejne światła szału nie robią, może gdyby były w jakiejś formacji...
  • 0

#25

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

[...]
w ciągu 24h wrzucę film, który nagraliśmy kamerą JVC HD (ze statywu) z okna!
[...]


[...]
wrzuciłam filmy na youtuba, ale jakość jest marna...
http://pl.youtube.co...h?v=O9_ehF-PBAo
http://pl.youtube.co...h?v=41qvudctwfE (ok. 20s)
[...]


w pierwszym linku raczej nie widze, żeby to było nagrywane ze statywu a tym bardziej z okna ;) Ale rozumiem, że gdy zobaczyłaś te kule, byłaś na dworze z kamerą, nagrałaś je (a raczej tylko 1) po czy poszłaś do domu, żeby nagrać je jeszcze raz ze statywu (2 filmik) :]
A te kule... więc jest to UFO, czyli może to być wszystko :P
Ahh i to jest kamera HD? To ja takiej nie chce... żeby ostrości nie mogła złapać... ehh
Ale ogólnie to też bym chciał takie coś zobaczyć :]
  • 0



#26

inCa.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kamera nie jest rewelacyjna (JVC GZ-HD3E) i filmy lepiej robi w dzień.

Co do obiektów, to mój mąż zobaczył je stojąc w kuchni w domu (około północy).
Zaczął się drzeć: "KAMERA!!! KAMERA!!!"
Nie zdążyliśmy nagrać całej bandy 8-miu obiektów, ale po chwili (około godziny 00:05) byliśmy już na dole (róg Trębackiej i Moliera).
Mąż zaczął kręcić dwa obiekty, z czego jeden zniknął, a jeden, który jest na filmie leciał dalej (w tym samym kierunku, w którym poleciały inne obiekty).
Drugi film, to nagranie z okna, gdzie zostawiliśmy kamerę na statywie, ustawioną tak aby kadr mieścił się w oknie kuchennym, gdzie widzieliśmy pierwszy raz, że coś leci - 8szt :)
Jak widać na filmie, ten obiekt pojawia się dopiero po kilkunastu sekundach - nie chcieliśmy ruszać kamery, ani robić zoom'u, żeby nie działo się to co na pierwszym filmie (Twoja uwaga o braku ostrości).
Mamy filmy po ok. 500Mb i trochę lepszą jakość. Poza tym "polujemy", bo od niedzielnej nocy mamy MEGA zajawkę i liczymy na fart :)
  • 0

#27

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam, filmy naprawdę są troszkę kiepskiej jakości i mało na nich widać, ale... ja Wam wierze że to nie prowokacja. Nawiasem mówiąc, słychac coraz wiecej doniesień o obserwacjach nad Polskim niebem, może coś drgneło, moze juz niedługo...no Wiecie...OFICJALNY KONTAKT!

edit [3.07.08] AlienGrey
Dołączona grafika
Twój avatar: 1280x1024..

  • 0



#28

inCa.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki.
Tak jak mówisz - to kwestia czasu...
Dziś nawet w faktach na TVN mówili o UFO :)

PS. idziemy dziś poszukać nowych dowodów (w dzień nad Żoliborzem było widać dwa obiekty - ok. 13.30, które świeciły jak gwiazdy i bardzo wolno się poruszały, ale każdy z innego kierunku - pierwsze wrażenie to balony, ale nie ma ich na fotkach, które robił mąż telefonem, natomiast jest coś innego, kiedy zrobił zdjęcie przelatującego samolotu - wrzuta może dziś, ale bez 100% pewności, że to UFO)

do miłego :)
  • 0

#29

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim rozumowaniu Meksyk już dawno powinien mieć "oficjalny kontakt" ;)

Co do filmiku, naprawde dobry. Mała możliwość prowokacji i feaku oraz wytłumaczenia NOL'a. Tylko szkoda że nie udało sie nagrać całej 8 ale cóż. wszystkiego mieć nie można :)
  • 0

#30

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

inCa, a w oryginale w jakiej rozdzielczości są te filmiki?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych