Skocz do zawartości


Zdjęcie

magia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KicHu i Michale przeczytajcie swoje wypowiedzi omijając " NIE ".
Za pewnie wiecie, ze nasza podświadomość NIE odczytuje NIE.
  • 0



#32

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzę, że nie pomijając NIE zmienia się sens zdania - dlatego też zdanie jest skonstruowane aby miało sens a nie "niesens". Może widziałaś abo uznajesz za autorytarne zdania, które niosą ze soba "niesens", byle by urzeczywistnić swoją subiektywną ocenę ?
  • 0

#33

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... Michał a kto powiedział i kiedy że podświadomość myśli świadomie.
Podświadomość nie ( hi hi hi ) nie rozumie zaprzeczeń.
Wykorzystuje tą wiedzę np. reklama : nie pal. Czyli podświadomość czyta PAL.
Jak twój rodzić powiedział np. Tylko się nie spóźnij, nie przewróć się....itd.
" NIE " działa świetnie w połączeniu z sugestiami oraz poleceniami np. nie garb się, nie pij. Nie powoduje perswazyjnej reakcji, podczas przekazywania informacji. stwierdzenie np. typu informacyjnego - nie jest dzisiaj sobota - jest stwierdzeniem faktu.

Ale przecież miało być o Magii, a przecież tak jak przecież dżentelmeni :) nie dyskutują o pieniądzach, ja i chyba ty :) o rzeczach tak oczywistych jak istnienie MAGII.
  • 0



#34

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Magia to tylko szopka, w którą wierzą ( podkreślam, wierzą) osoby z lekko ograniczonym lub spaczonym swiatopoglądem. Stoi na tym samym poziomie z wiarą ze przyjdzie diabel czy inny wytwór chorej wyobraźni, i cie porwie.

o rzeczach tak oczywistych jak istnienie MAGII.


Że jak ? Oczywiste ? Podaj namiary do publikacji naukowych na ten temat, lub innych dowodów.
  • 0



#35

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Baphomet, nie można jednoznacznie wykluczyć istnienia magii. Przede wszystkim trzeba zdefiniować czym ona jest, a dopiero potem spekulować czy istnieje czy nie. Magia rodem z Harrego Pottera raczej nie istnieje, ale różne sztuczki psychologiczne itp. mogą być uznawane przez niektórych za magie. :)
  • 0

#36

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To w koncu mówimy o magii czy o efektach psychologicznych ? Kazdy chyba w tym temacie mowi o czym innym

Baphomet, nie można jednoznacznie wykluczyć istnienia magii


Tak samo jak nie można wykluczyć że koło mnie stoi 2 metrowy Szarak i je mój obiad
  • 0



#37

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To w koncu mówimy o magii czy o efektach psychologicznych ? Kazdy chyba w tym temacie mowi o czym innym

Napisałem wcześniej, że trzeba pierw wyjaśnić czym jest magia. Może to być odpowiednik słowa psychologia, ale nie koniecznie. ;)
  • 0

#38

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil - po kilku próbach zrozumienia twojej pokrętnej logiki, skłaniam się do nieprowadzenia z tobą dalszych do niczego nie prowadzących konwersacji - z racji tego, że rozmowa ta przypomina rozmowę głuchego z ślepym o kolorach.

Przelewanie z pustego w próżne nie jest moją specjalnością, dlatego póki nie znajdziesz - lub sobie nie wymyślisz ciekawego i sensownego rozwiązania (żeby nie powiedzieć argumentów, broń boże DOWODÓW) - nie mamy o czym rozmawiać. :)

Przemyśl sobie temat i napisz coś, do czego w jakikolwiek sposób można będzie sie odwołać. Nie musisz się spieszyć. :) Pozdrawiam :cafe:
  • 0

#39

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, cóż.... o to naprawdę kilka cyt. " Magia jest najwyższą, ostateczną i najbardziej świętą wiedzą o filozofii naturalnej, popartą w swych dziełach i cudownych operacjach właściwym zrozumieniem wewnętrznych i ukrytych jakości rzeczy, Kiedy odpowiednie czynniki stosuje się właściwym pacjentom, wywołuje to zadziwiające i godne podziwu skutki. Magowie są wnikliwymi i pracowitymi badaczami przyrody, ponieważ posiadają umiejętność pozwalającą im przewidywać skutki, co gawiedź traktuje jako cud." Goetia Lemegeton Króla Salomona.

Gdy magia sympatyczna występuje w formie nieskażonej, wówczas zakłada, że w przyrodzie następstwo jest nieuniknione i niezmienne i obywa się bez wpływu jakiegokolwiek czynnika duchowego i osobistego.
Tak więc podstawowa koncepcja jest identyczna w magii i współczesnej nauce, u jej podstaw leży wiara implicite, ale realna i stanowcza, w ład i jednolitość przyrody.
.... Tak więc analogia miedzy magiczną a naukową koncepcją świata jest bliska. W obu zakłada się absolutne regularne i nieuniknione następstwo wydarzeń, określone przez niezmienne prawa, których działania mo0żna przewidzieć i obliczyć dokładnie. Nie ma w przyrodzie miejsca na element kaprysu, przypadku czy niespodzianki. oba te poglądy otwierają pozornie nieograniczone możliwości przed tymi, którzy znają przyczyny rzeczy i potrafią dotrzeć do tajnnych sprężyn, wprowadzających w ruch olbrzymi i skomplikowany mechanizm świata. Oto dlaczego magia i nauka w równej mierze pociąga umysł ludzki, oto dlaczego obie były potężnymi bodźcami do rozwoju wiedzy. " J.G. Frazer, " Złota Gałąź".

" tak więc społeczna wiara w magię, będącą jedną z drug wiodącą najzdolniejszych ludzi ku władzy najwyższej, przyczyniła się do wyzwolenia ludzkości z kajdan tradycji i stworzenia życia bardziej wolnego, swobodnego, o szerszych horyzontach. Niemała to zasługa. A jeśli ponadto weźmiemy pod uwagę, że w innym kierunku magia torowa ła drogę nauce, zmuszeni będziemy przyznać, ze jeśli nawet czarna magia wyrządziła dużo szkód, to była również i źródłem dobra. I jeśli nawet była dzieckiem błędu, to przecież stała się matka wolności i prawdy". Ibid.

" Spróbuj wszystkiego, szybko zatrzymaj to co dobre " w.Paweł.

.... " magia jest to umiejętność wywoływania skutków materialnych lub psychicznych siłą woli " L. Miron.

Jesteście dobrzy by komuś .... sprawić przyjemność - w określaniu jego zalet. MISTRZOSTWA trwają ,,,,,,,
  • 0



#40

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem co powiedzieć :cafe: Arcyuczciwie obiektywna literatura Salomonów wcale nie powinna się tutaj znaleźć jako podmiot do dalszych dyskusji.
Spójrz:

Mają duży wpływ od czarnego kota poczynając (pech, bo to kompan wiedźmy- wcielenie diabła), poprzez przechodzenie pod drabiną (przynosi pecha, bo rozstawiona drabina wraz z podłożem tworzy trójkąt= Trójca Święta. Przejście pod drabiną oznacza przeciwstawienie sie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu).
Najważniejszą księgą średniowiecza była oczywiście Biblia, więc wiele motywów ma swoje pochodzenie z tego źródła (choćby wierzenia związane z liczbami, np.3,12,13,), a co za tym idzie z tradycji judistycznej. Inne wywodzą swą genezę z mitologii antycznej, tradycji religii Bliskiego Wschodu.
Wreszcie wiele wierzeń, czy "przesądów" ma charakter miejscowy- słowiański. Chrześcijaństwo nie było w stanie wyrugować tych wierzeń, więc wiele z nich istniało jeszcze w późnym średniowieczu, a inne trwają do dziś (wszelkie obrzędy i przesądy związane z tak ważnymi wydzarzeniami w życiu jednostki i społeczności jak narodziny, wesela, pogrzeby, do tego praktycznie wszystkie święta). Wiele przesądów, które znamy ma naprawdę stary rodowód, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę...


Nie mów tylko Aidil, że nie dostrzegasz różnicy pomiędzy średniowiecznymi zapisami knajpkowych wodzirejów i ulicznych grajków-bajarzy, od rzeczywiscie istotnych dla tematu faktów ? Wszak " magia jest to umiejętność wywoływania skutków materialnych lub psychicznych siłą woli " L. Miron. - także dlaczego niewidzę niczego związanego z tak wyrazistymi przesłankami w rzeczywistości jakie oferują nam te źródła ?

Oczywiscie nie mam na myśli żadnej psioniki, czy telepatycznych najść, rzucania psiballi i czym tam sobie publika nie obzdura aby usubiektywnić swoje odczucia - tylko realnych zajść które miały miejsce.
Domniemam też, że próżno żądać twardych argumentacji od ludzi "sfer subtelnych" - rozumiem - przy czym nie oczekując dowodów nie można dalej prowadzić konwersacji ze zbiorem pustym.

Promuje rzeczowy i pewnie racjonalny dyskurs, nie podobną szopkę z której nie wynika nic sensownego dla obu stron.

Jeszcze dojdzie do tego, że w tłumaczeniu pewnych kwestii będziemy do tego używać książki Harry Potter :cafe: jako bazę widzy i potrzebnych wskazówek.

Czyżbyś do tego zmierzała ?? :cafe:
  • 0

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Michał.
Przecież wiesz że na jednym końcu jest hipnoza kliniczna ( hipnoza w ujęciu fizjologicznym ), na drugim - hipnoza sceniczna
A hipersensytywność - można zaliczyć do zdolności PSI. Katalepsja - jest również wykorzystaniem PSI. Te wszystkie zjawiska, jak by się ktoś uparł można zaliczyć tylko do tzw. umiejętności sił psych. i umiejętne ich wykorzystywanie.
Dlatego ze traktuję temat z cała powagą i wymianę poglądów też.
Cytaty miały pokazać ciągłość i ważność zjawiska przez wieki. Jego wpływ na nas.
Magia też jest sceniczna i naukowa.

Wracając do hipnozy bardzo interesuje mnie regresja reinkarnacyjna. A najbardziej okres po miedzy zejściami.
Czasami to co dla jednych jest oczywiste dla innych nie.
Jesteśmy różni, ale w tym też jest przecież urok :) .
  • 0



#42

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Problem tylko w tym, że Tobie najlepiej wychodzi teoretyzowanie - obracanie najczęściej pojęciami i regułkami w sposób taki - aby odebrać je jako zaistniałe fakty.

Gdybym poprosił Cię o objaśnienie katalepsji czy hipersensytywności - powiedziałby Ci - nie zorbiłem tego dlatego, że widocznie nie było to potrzebne.
Piszesz:
"Te wszystkie zjawiska, jak by się ktoś uparł można zaliczyć tylko do tzw. umiejętności sił psych" - mam rozumieć, że właśnie uparłaś się aby wrzucić wszystko do jednego worka, związać, i napisać na nim magia.

Od Ciebie oczekiwałem abyś jedynie trzymała się "szkieletu" rozmowy. Nie potrzebnym jest abyś wybiegała nadwyraz przed szereg. :cafe:

Dlatego pytam, posiadasz coś co nazwać można POTWIERDZENIEM tego o czym próbujesz mówić ?
  • 0

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...psychologia czerpie nazewnictwo z okultyzmu. Czyli musiała być pierwsza.
Medycyna akademicka jest też młodsza od medycyny naturalnej.
Kapłan ( ka ) po okresie ewolucji człowieka " rozpadła " się na medyka + duchownego.
" Rozeszła " się również WIEDZA.

Przecież to jest oczywiste.
Tak posiadam dużo wiedzę teoretyczną.
Jak większość z nas zadawałam pytania i często negowałam odpowiedzi.
Tak jak prosto jest mi włączyć się ta drogą do wymiany doświadczeń na tematy związane z aurą, podróżami astralnymi, praca z energią :) .......
Nie uważam, że psychotronika, hipnoza, zdolności PSI są magiczne.Jest to zdolność która posiadamy lub możemy rozwinąć
tym bardziej że posiadamy narzędzia.
Magia jest to tworzenie. Wykorzystanie i umiejętności, i wiedzy.
To tyle ..... :) .
  • 0



#44

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Magia jest to tworzenie. Wykorzystanie i umiejętności, i wiedzy."

Wiedziałem, że dojdziemy wspólnego meritum sprawy :cafe: Szybko wydaje się zmieniasz zdanie :) Cho nie powiedziałbym, jeżeli chodzi o umiejętność wykorzystywania oddziaływania na świat fizyczny - zostańmy lepiej przy opcji magii - jako zabobonu.
  • 0

#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...... :/ Michał :) ja tam nie zastaję ( czyli przy zabobonach ), ale zabrałabym ciebie w doświadczanie tworzenia :)
Wtedy na pewno nastąpi "coś" wspólnego.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych