Skocz do zawartości


Zdjęcie

magia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#1

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zastanawia mnie teraz jedna rzecz

co to jest magia, slyszy sie o niej w starozytnosci i w sredniowieczu, ale pozniej jakby zaczyna zanikac i nie slyszy sie juz wiecej o niej

skad sie wziela i o co w niej chodzi ?
  • 0



#2

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

być może magia to nic innego jak zdolności umysłu do czynienia rzeczy niepojętych... patrz np. psychokineza... nie wiem, lepszego przykładu nie chce mi sie teraz sukać ;)
  • 0



#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem, o co w niej chodzi, ale można w internecie znaleźć różne ciekawe zaklęcia, później je zrobić i sprawdzić, czy się uda. Może na podstawie własnych doświadczeń łatwiej nam będzie określic co to takiego może być.
  • 0



#4

KAZAN.
  • Postów: 74
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magia czyli moc, moc wykorzystywania właściwości fizycznych a także innych cech przedmiotów na własną korzyść.. w wielu książkach (nawet fantasy) opisane jest że ta energia była jak surowiec, tyle że nieodnawialny ;) i teraz nie ma na ziemi tyle tej mocy by można było "czarować". Ale jak jest naprawdę to wiedzą tylko nieliczni.
  • 0

#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W internecie jest wiele zaklęć. Nie sądzę, żeby ludzie je wymyślili tak sobie, dla zabawy - jaka z tego logika? Nic z tego nie mają, że jakiś internauta użyje zaklęcia. Zapewne pochodzą z dawnych czasów. Może jednak magia istnieje?
  • 0



#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest to fantazja prostych cywilizacji wynikajaca z nieumiejetnosci zrozumienia lub okreslenia roznych zjawisk... nie ma zadnej magii.
  • 0

#7

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nic nie bierze się z nikąd.
  • 0



#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

magia nazywamy te cala energie, stosowana do materializacji, telekinezy, itp.
  • 0



#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może i tak. Ale mimo wszystko spróbuję. Teraz numer 1. to OOBE. Później nie wiem...może magia.
  • 0



#10

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myśle że magia była i jest obecna na świecie, ale coraz mniej tego... Być może to jakiś sposób na kontrolowanie sił przyrody czy coś?
Btw, ja chyba zajmę się wyginaniem łyżek ;p
  • 0



#11

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magia to poprostu sztuka pozazmysłowego oddziaływania na otoczenie. Poza tym magia wzięła sie pewnie z zafascynowania i dociekania co człowiek potrafi, no a że w tym czasie dochodziło do dziwnych zbiegów okolicznosci, to się przyjęło.

Być może magia to nic innego niż wiara wykorzystywana praktycznie, czyli wykorzystywanie wiary do własnych celów. Tu głęboko zakorzeniona jest psychologia.
Przykładem na to może być samoleczenie. W czasach ciemnoty, gdzie lekarstwem na wszystko była lewatywa :P Taki chory wiedział tyle że boli go noga, podchodził jakiś znachor, co też sie czasem znał jak pies na łacinie, kładł kamień na nodze, coś pomamrotał i powiedział że gotowe. Chory oczywiscie ucieszony że wyzdrowieje czekał na rezultat. I rezultat był, dlatego że człowiek ten był święcie przekonany w to nic mu nie jest i wyzdrowieje.

Skłonny jestem orzec, iż najważniejsza w magii jest samosugestia, bo choćby niewiadomo jak potężny byłby mag, to zatwardziałego racjonaliste nic nie ruszy. ;] pozdrawiam
  • 0

#12

Dawid1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cała magia bierze się z umysłu prawie we wszystkich zaklęciach i rytuałach potrzebna jest wizualizacja a moc niby bierze się zależnie od rodzaju i to wszystko
  • 0

#13

Ma Cherie.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

starożynte cywilizacjie magią nazywały zjawiska których nie rozumieli. Jak ktoś sie znał na ziołach i potrafił je wykorzystywac - nazywany był czarownikiem. My magią możemy nazwać zjawiska paranormalne dokonywane przez ludzi.
W starożytnosci pewnie rodzili sie ludzie którzy potrafili np. siłą woli przesuwać przedmioty itp. i to nazywano magią
  • 0

#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Magja , magia była jest i będzie.
  • 0



#15

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie magia to to samo co iluzja. Jedni ludzie nabierali drugich, wmawiali im że mają jakieś zdolności, a tak na prawdę dawali im jakieś halucynogeny :< Że czegoś nie da się wytłumaczyć nie oznacza to zaraz że jest to magia. Ale człowiek jest taka istotą że lubi sobie wszystko tłumaczyć i nawet najgłupsze wytłumaczenie jest lepsze od pozostawienia czegoś bez odpowiedzi. Jak coś się zobaczy czy poszuje czy no nie wiem co, ale od razu lecą hasła magia, UFO bo tak jest najprościej
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych