Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piramida w Visoko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie by było ale:

Wyniki badań C14 potwierdzają szokujący wiek piramidy

Metodą C14 nie da się datować skał.

Trudno sobie wyobrazić by tysiące wielotonowych bloków można było przetransportować prymitywnymi narzędziami.

Jest to możliwe pod warunkiem że dana cywilizacja miała rozwiniętą matematykę (inżynierowie) i rolnictwo aby wyżywić nadwyżkę osób wysłanych do budowy piramid.

Pod piramidami wydrążone są dziesiątki mil podziemnych tuneli, prace badawcze są dopiero na etapie wstępnym, ale już odkryto np. wielkie ceramiczne bloki o masie prawie 9,000 ton. Współczesna technika nie zna sposobu by przemieszczać takie ciężary.

Transportowano znacznie cięższe obiekty-nawet do 1.600 ton.
Interesują mnie te ceramiczne bloki-coś jak klinkier?

Osobiście uznaje za wysoce prawdopodobne że mogły istnieć znacznie starsze cywilizacje, na znacznie wyższym poziomie rozwoju niż nasza nauka to uznała za pewne.
  • 0

#62

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie by było ale:


Wyniki badań C14 potwierdzają szokujący wiek piramidy

Metodą C14 nie da się datować skał.


chyba chodzi o ten fragment...

Testy radiowęglowe potwierdziły, że bośniacka Piramida Księżyca ma co najmniej 10 tys. lat!
(...)

W zeszłym roku pod jednym z bloków pokrywających Piramidę Księżyca odkryto materiał organiczny, którego wiek można było ustalić metodą radiowęglową. Stosowne badania przeprowadziła Politechnika Śląska w Gliwicach i wynikało z nich, że materiał ten ma co najmniej 10 350 lat, co oznacza, że piramidy zbudowano mniej więcej w tym samym czasie.


  • 2



#63

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm...
Posłużę się fikcyjnym porównaniem:
Mój dziadek postawił sobie fajny dom, jednak dom nie spełniał określonych norm CO2 więc go musiałem zniszczyć aby postawić w jego miejscu nowszy-bardziej eco. Podczas rozbiórki fundamentów znaleziono szczątki należące do wyznawców Światowida. Czy mój dziadek budował dom za czasów piastów?

Powyższe dowodzi jedynie że dana budowla powstała po czasie z którego pochodzą dane szczątki.

Można gdybać i przypuszczać ale bez konkretów nie ustali się co dokładnie się tam działo, kiedy i jak.

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 19.03.2013 - 23:31

  • 0

#64

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powyższe dowodzi jedynie że dana budowla powstała po czasie z którego pochodzą dane szczątki.


niekoniecznie :P
Materiał organiczny odkryto "pod jednym z bloków POKRYWAJĄCYCH Piramidę".
Gdyby trzymać się analogii do Twojego (czy też Twojego dziadka) fikcyjnego domu, to musiano by ten materiał odkryć pod blokiem zlokalizowanym u podstawy piramidy - stanowiącym niejako jej "fundament". Jednak jest mało prawdopodobne żeby ktoś grzebał pod nią :D
Bo i po co, skoro do dyspozycji miał miliony ton kamienia powyżej. Najprawdopodobniej, wspomnianą próbkę znaleziono POMIĘDZY blokami (znajdującymi się wyżej niż "fundament"), a nie POD blokami stanowiącymi jej pierwsza warstwę.
Niby różnica niewielka, jednak - istotna.
Wracając do "domu dziadka"... To tak jakby materiał "z czasów" Światowida znaleziono nie pod fundamentami, a w ścianie nośnej budynku...
Prawda, że to nieco zmienia charakter odkrycia?

Można gdybać i przypuszczać ale bez konkretów nie ustali się co dokładnie się tam działo, kiedy i jak.


Tu - zgoda ale większość tematu na tym forum opiera się na "gdybaniu". Zresztą... Chyba wszystkie wielkie odkrycia w gdybaniu (min) miały swój początek.
Dopiero później przechodzono do fazy konkretów...

Użytkownik pishor edytował ten post 20.03.2013 - 11:29

  • 1



#65

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


odkryto np. wielkie ceramiczne bloki o masie prawie 9,000 ton. Współczesna technika nie zna sposobu by przemieszczać takie ciężary.

Transportowano znacznie cięższe obiekty-nawet do 1.600 ton.



domyślam się, że te kropki i przecinki są tu stosowane zamiennie i chodzi o 9000 i 1600 ton a 9 tys chyba jest większe od 1,6 tys ton ...
  • 0

#66

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyszła mi niechlubna rola sceptyka w tym temacie... ;(
Ja nie chcę...

Wracając do "domu dziadka"... To tak jakby materiał "z czasów" Światowida znaleziono nie pod fundamentami, a w ścianie nośnej budynku...
Prawda, że to nieco zmienia charakter odkrycia?


Można postawić dom na starych szczątkach a można też budować budynek z użyciem tych organicznych szczątków i wypełniać nimi ubytki .
Niewiele to zmienia mym zdaniem.
Zasadnicza kwestia-co to są za "organiczne szczątki"-szmaty, kości?

domyślam się, że te kropki i przecinki są tu stosowane zamiennie i chodzi o 9000 i 1600 ton a 9 tys chyba jest większe od 1,6 tys ton ...

Ja odebrałem to jako 9 ton-przecinkiem się zasugerowałem :/
Jeżeli ten obiekt ma 9.000 ton to mogliby pokazać jakieś zdjęcia, wymiary, skład-blok ceramiczny to dość ciekawe pojęcie ale nie za bardzo konkretne. Ciekawe czy te bloki były transportowane czy też obrobili je na miejscu.
Poczekajmy na jakieś konkrety-jak na razie za dużo spekulacji.
  • 0

#67

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyszła mi niechlubna rola sceptyka w tym temacie... ;(
Ja nie chcę...

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :D Ale uwierz mi - bycie sceptykiem nie jest takie złe (mi, w innym temacie, podoba się to coraz bardziej) :D

Można postawić dom na starych szczątkach a można też budować budynek z użyciem tych organicznych szczątków i wypełniać nimi ubytki .
Niewiele to zmienia mym zdaniem.
Zasadnicza kwestia-co to są za "organiczne szczątki"-szmaty, kości?


Tego nie wiem, odnosiłem się tylko do Twojego przykładu. Moim zdaniem to jednak nie to samo ale, rzeczywiście, zależy to od charakteru tych szczątków. Spodziewam się, że niedługo, będziemy mieli więcej informacji...
tak poza wszystkim, zastanawiam się skąd tak duży opór "autorytetów" z dziedziny archeologii broniących się przed rozważeniem chociażby możliwości, że te 'piramidy" to nie jest wytwór natury. Gdzie jest powiedziane, że tylko Egipt, Ameryka Południowa, czy Indie itp? Dlaczego nie Europa? Rozumiem, że wywróci to ten dział nauki do góry nogami ale z drugiej strony daje to również niespodziewane i atrakcyjne możliwości...

Użytkownik pishor edytował ten post 21.03.2013 - 21:16

  • 0



#68

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tego nie wiem, odnosiłem się tylko do Twojego przykładu. Moim zdaniem to jednak nie to samo ale, rzeczywiście, zależy to od charakteru tych szczątków.


Tak z branży budowlanej-często się remontuje, przeciąga kable przez ściany, buduje nowe itd. Czasem w ścianie można znaleźć (szczególnie w starym budownictwie) zamurowane worki po cemencie, pozostałości po posiłkach, śmieci które powinno się wywieźć ale jest to za drogie...

Gdzie jest powiedziane, że tylko Egipt, Ameryka Południowa, czy Indie itp? Dlaczego nie Europa? Rozumiem, że wywróci to ten dział nauki do góry nogami ale z drugiej strony daje to również niespodziewane i atrakcyjne możliwości...

Przewrót myślowy-nie pierwszy i nie ostatni w ludzkiej historii, tylko czemu nie potrafimy wyciągać z tego wniosków?
  • 0

#69

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Od początku tę historię, jednak entuzjazm już dawno przeminął

Dlaczego w przypadku hipotetycznego odkrycia na światową skalę wkłada się to do jednego wora wszystkie teorie dziejów?
Tak poznajemy historię jak ta z poprzedniej strony o tajnym spisku,, kolejnych tajemniczych artefaktach z "piramidy"
(których nikt nigdy nie widział), o polu elektromagnetycznym by zakończyć to nawiązaniem do budowli na Marsie.
Po przeczytaniu takiego artykułu nikt w niego nie uwierzy, nawet jeśli coś jest na rzeczy. Światowa dezinformacja? Spisek?

Załóżmy, że odkryliście coś, co zmieni diametralnie naszą wiedzę o historii. Macie środki finansowe, zasoby ludzkie by prowadzić badania.
Co robicie? Logiczne jest, że staracie się poinformować świat o znalezisku. Wszelkie odkrycia publikujecie na często aktualizowanej stronie internetowej. Po pierwsze jednak prowadzicie intensywne prace archeologiczne i dzielicie się odkryciami. Z dzisiejszą technologią poszlibyśmy dalej robiąc dokładny trójwymiarowy obraz piramidy, tak by każdy mógł ją sobie obejrzeć ze wszystkich możliwych stron, przybliżać/oddalać jak w Google Maps.

Co mamy? Amator-archeolog 8 lat po odkryciu nie ma prawie nic nowego. Dlaczego przez te lata nie odkryli na niej kawałka terenu o rozmiarach np 50x50m?. Przecież skoro wszystko przykryła ziemia to po odkopaniu zobaczylibyśmy piękne(równe lub nie) "kafelki-klocki lego we względnym porządku na sporym terenie". Świetny dowód dla niedowiarków, a co ważne na 100% znalazło by się wielu sponsorów. Bogacze tego świata bardzo często finansują wykopaliska archeologiczne i tu byłoby tak samo.
Minęło 8 lat, a oni nadal stoją na etapie dyskusji czy to twór naturalny czy nie. Jako dowody pokazują bloczkowate wybrane skałki i oczywiście wąskie kamienne ścieżki, które cudem techniki nigdy nie były. Powiedzmy wprost: ostatnie odkrycia donoszą, że kopiec(definicja własna)ma w danym miejscu kamienie ułożone dawno temu. Cieszę się się niezmiernie z tego wielkiego odkrycia, ale czy to pozwala panu pseudo-archeologowi jeździć po świecie i głosić na płatnych konferencjach(20$ wstęp), że dokonał najważniejszego odkrycia w tym tysiącleciu, a potem pisać o tym książki?. To im pozwala nazywać tę strukturę piramidą zbudowaną przez kogoś? Jak dla mnie to conajmniej spore naginanie faktów. Same małe zdjęcia. Filmy bardzo marnej jakości, masa zdjęć z wnętrza "piramidy pokazuje tylko "ziemną strukturę tej budowli. Czym się jej wnętrze różni od starożytnych kopalni? Skoro są te dziesiątki mil tuneli w kopcu to dlaczego nie ma długiego nagrania pokazującego chociażby kilka km tych tuneli. Czyżby koszt kamery nagrywającej w Full hd i oświetlenie przekraczał zasoby finansowe Bośni?

Jedynym pewnikiem w tej historii jest cała infrastruktura, która urosła tej piramidzie :)

Całe miasto życie głównie z pamiątek i turystów. Przyznaję, że zastanawiam się nad wakacyjną wycieczką w tamte strony, by zobaczyć jak to wszystko wygląda, bo dla turystów musi to być niezła atrakcja, zwłaszcza, że wycieczka do Bośni w porównaniu z innymi obleganymi cudami świata to tak naprawdę żaden koszt dla podróżnika.

Nie neguję wszystkiego niezgodnego z oficjalną wersją Historyków. Fascynuje mnie Yonaguni, Puma Punku, a historie z Mahabharaty dają mi sporo do myślenia. Tu jednak nie widzę nic poza ciągłym powtarzaniem tego, że odkryli piramidę zbudowaną dawno temu, bez podania żadnego faktu potwierdzającego, że ona w ogóle jest "zbudowana".
  • 1

#70

marguz2.
  • Postów: 28
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu jako ochotnik - jedyne 200ileśtam euro za nocleg i spanie + inne wydatki. :) Gdyby chociaż organizowali darmowe noclegi to chętnie bym się wybrał, a tak niestety nie stać mnie. Poza tym tak jak pisał Manajuma - "Czyżby koszt kamery nagrywającej w Full hd i oświetlenie przekraczał zasoby finansowe Bośni?"
  • 0

#71

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W 2010 r. grupa wyposażonych w sprzęt analityczny fizyków z Zagrzebia przeprowadzała badania nad anomaliami pola elektromagnetycznego wokół bośniackich piramid. U podstaw piramidy nie zauważono nic niecodziennego ale nieoczekiwanie na jej szczycie odkryto snop energetyczny o grubości 4 m. i częstotliwości 28 kHz. Jest to częstotliwość ultradźwiękowa, której nie możemy usłyszeć czy zobaczyć. Snop energii badano przez 3 doby i jego siła w tym czasie nie tylko nie uległa zmianie, ale także wahaniom. Naukowcy nie mieli wątpliwości, że ultradźwięki musiały powstać w sztuczny sposób.

Przypomina mi się ustny egzamin z technik analitycznych, na którym złośliwy wykładowca zadawał pytanie, na którym poległo wiele osób: czym się różnią ultradźwięki od mikrofal? Wielu myślało że chodzi o zakres częstotliwości, tymczasem odpowiedź jest najprostsza - to dwa zupełne różne typy fal. Jedne to dźwięki czyli fale mechaniczne, drugie to promieniowanie elektromagnetyczne.
Mam wrażenie że ci fizycy z Zagrzebia też polegliby na tym pytaniu, skoro zmierzyli ultradźwięki urządzeniem do badania pola elektrycznego...
  • 0



#72

szymon2014.
  • Postów: 111
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niezależna analiza z pięciu oddzielnych instytutów materiałów potwierdza, że bośniackie piramidy zawierają wysokiej jakości sztuczny materiał budowlany( beton) eliminując wszystkie sceptyczne twierdzenia kwestionujące autentyczność bośniackich piramid.  http://www.prweb.com...web10657023.htm
  • 0

#73

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednym z podawanych przez archeologów wyjaśnieniem artefaktów znalezionych w tym niewielkim skrawku terenu, jest że mogą być to pozostałości rzymskiej drogi. Rzymianie używali betonu a raporty badań stwierdziły że materiał jest bardzo podobny...

Dowodów na to że całe wzgórze jest zbudowane sztucznie i obłożone płytami mimo upływu lat dalej nie ma, a odkrywka terenu zajmuje nadal ten sam niewielki obszar.


  • 0



#74

szymon2014.
  • Postów: 111
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Dowodów na to że całe wzgórze jest zbudowane sztucznie i obłożone płytami mimo upływu lat dalej nie ma, a odkrywka terenu zajmuje nadal ten sam niewielki obszar.

 

Nie wiem, czy całe wzgórze jest zbudowane sztucznie. Budowla, która wchodzi w skład  wzgórza jest nie tylko piramidą, ale zbudowana została, wg pięciu niezależnych instytutów, z bloków odlewanych z betonu. Pytanie o technologię, zakres, udział tych bloków w całej budowli itd pozostaje otwarty.

 http://piramidasunca...488f7f0873]/18/

Nie przypomina Ci to piramidy? Fakt: zarośnięta drzewami, ale kształt charakterystyczny dla takich budowli. Datowanie C-14 wskazuje, że może ona mieć min. 24 000 lat! Ciekawe, jak to się stało, że tak wysokie budowle, obie mają ok 200m, są tak silnie zarośniete? Co spowodowało, że zostały one pokryte ziemią( ciekawe, jak grubą warstwą)?


Użytkownik szymon2014 edytował ten post 07.02.2014 - 22:42

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych