Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stonehenge


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czemu budowali to tak daleko?? Nie prościej bylo by zbudować jakieś 150 km bliżej kamieniołomów?? :)

Pytanie raczej powinno brzmieć: dlaczego do budowy użyto skał z tak odległych kamieniołomów. Głazy zostały przytransportowane na Równinę Sailsbury dlatego, że sanktuarium najdowało się tu już wcześniej :-)
  • 1



#32

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No właśnie może dlatego użyto skał z tak odległych kamieniołomów bo nie sprawiało im to większego kłopotu ?? :)
  • 0

#33

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z tego co kiedyś czytałem miejsce skąd pochodziły kamienie do budowy podobno znajdowało sie (w lini prostej) za jakimiś górami/przełęczami) i droga chyba jeszcze musiałaby ulec wydłużeniu ...

Czy to prawda ?
  • 0



#34

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie może dlatego użyto skał z tak odległych kamieniołomów bo nie sprawiało im to większego kłopotu ?? :)

Znaczy się - transport z mniejszej odległości sprawił by im kłopot? ;->

=]Z tego co kiedyś czytałem miejsce skąd pochodziły kamienie do budowy podobno znajdowało sie (w lini prostej) za jakimiś górami/przełęczami) i droga chyba jeszcze musiałaby ulec wydłużeniu ...

Półwysep Pembroke skąd transportowano bloki dolerytu leży 200 km w linii prostej od Stonehenge. Zakładając, że transport odbywał się wzdłuż Kanału Bristolskiego i dalej rzeką Avon, to droga wyniosła by ok. 380 km.
  • 0



#35

Frank Rijkard.
  • Postów: 81
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Skad wiesz ze juz nie wpadli? Myslisz ze pukaliby do drzwi szarego czlowieka? "siema wpadlismy, moze cos razem wykminimy z kamienia?". Nie masz pewnosci czy wysyp technologiczny jaki mamy od kilkunastu lat (stelth, nanotechnologia, nowe silniki) nie jest wynikiem pewnego paktu o ktorym tu nie bede mowil.



Skoro mają urządzenia któe służą do podnoszenia wielkich głazów to raczej też by sie nimi podzielili Skoro dali nam nanotechnologie to dlaczego nie mogliby nam dać urządzeń niwelujących pole grawitacyjne na danym przedmiocie.Skoro latają stateczkami od galaktyki do galaktyki to dlaczego nie podzielą sie z nami swoimi statkami.Ale nie sora jest kwestia że już sie podzielili tylko NASA i USA ukrywają te statki przed nami.Hmm dziwne że wybrali akurat ich do tego aby przekazać im tą technologie.No ale nie pokażą nam sie bo nie chcą wywoływać paniki.A co odnosi sie tych szarych ludzi to jakoś tak bardziej byli chętni do wspólpracy przy Stonehenge.Objawiali sie zwykłym szarym ludziom i wogóle.Moim zdaniem wysyp technologiczny to tylko i wyłacznie zasługa człowieka.Ponadto skoro Stonehenge zbudowali kosmici znalazł by sie chociaż jeden obraz czy raczej malowidło naskalne przedstawiających wysłanników ,,Obcych'' którzy budują świątynie po czym odlatuja do siebie.A skoro zbudowali tą światynie to watpie zeby interesowała ich kwetia tego żeby ludzie modili się do innych bogów.Chyba racze jwoleli by aby ludzie modlili się do nich.A jak już powiedziałem jeszcze nikt nie znalazł arcydzieła dawnego artysty któy przedstawiałby Bogów swojego plemienia.Znajdują sie jednak groby.Ale trzeba sprawdzic czy to aby nie kosć i,,Obcych" którzy polegli przy budowie tego sanktuarium.Jeszcze tylko jedna uwaga skoro dali nam te technologie to wyjątkowy dowód na to że są strasznie ludzcy.Ponieważ dowodzi to temu ze wywyższają sie nad naszą kulturę i są dumni ze swoich wynalazkó nas traktując jako gorszą rasę niemal jak jaskiniowców albo małpy które służą naukowcom do doświadczeń.Dali nam technologie aby sprawdzić jak sobei z tym poradzimy.A skoro są aż tak ludzcy to nie musimy sie ich obawiać bo spokojnie sie z nimi dogadamy.Wystarczy znaleźdź materiał któy oni uważają za cenny i po kłopocie oni bedą nam sprzedawal iswoje wynalazki a my im będziemy płacili ową substancją
  • 0

#36 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

to idzcie razem z nudow przeciagac 380km ogromne bloki :smile:

Sądzisz, że Stonehenge zostało zbudowane z nudów? ;->


Nie sadze ze z nudow...ale wasze posty az sie prosza o takie myslenie.

zreszta czy Ty w swojej naiwnosci naprawde wierzysz ze taszczyli to ludzie az tyle kilosow? :smile:

 

Skad wiesz ze juz nie wpadli? Myslisz ze pukaliby do drzwi szarego czlowieka? "siema wpadlismy, moze cos razem wykminimy z kamienia?". Nie masz pewnosci czy wysyp technologiczny jaki mamy od kilkunastu lat (stelth, nanotechnologia, nowe silniki) nie jest wynikiem pewnego paktu o ktorym tu nie bede mowil.



Skoro mają urządzenia któe służą do podnoszenia wielkich głazów to raczej też by sie nimi podzielili Skoro dali nam nanotechnologie to dlaczego nie mogliby nam dać urządzeń niwelujących pole grawitacyjne na danym przedmiocie.Skoro latają stateczkami od galaktyki do galaktyki to dlaczego nie podzielą sie z nami swoimi statkami.Ale nie sora jest kwestia że już sie podzielili tylko NASA i USA ukrywają te statki przed nami.Hmm dziwne że wybrali akurat ich do tego aby przekazać im tą technologie.No ale nie pokażą nam sie bo nie chcą wywoływać paniki.A co odnosi sie tych szarych ludzi to jakoś tak bardziej byli chętni do wspólpracy przy Stonehenge.Objawiali sie zwykłym szarym ludziom i wogóle.Moim zdaniem wysyp technologiczny to tylko i wyłacznie zasługa człowieka.Ponadto skoro Stonehenge zbudowali kosmici znalazł by sie chociaż jeden obraz czy raczej malowidło naskalne przedstawiających wysłanników ,,Obcych'' którzy budują świątynie po czym odlatuja do siebie.A skoro zbudowali tą światynie to watpie zeby interesowała ich kwetia tego żeby ludzie modili się do innych bogów.Chyba racze jwoleli by aby ludzie modlili się do nich.A jak już powiedziałem jeszcze nikt nie znalazł arcydzieła dawnego artysty któy przedstawiałby Bogów swojego plemienia.Znajdują sie jednak groby.Ale trzeba sprawdzic czy to aby nie kosć i,,Obcych" którzy polegli przy budowie tego sanktuarium.Jeszcze tylko jedna uwaga skoro dali nam te technologie to wyjątkowy dowód na to że są strasznie ludzcy.Ponieważ dowodzi to temu ze wywyższają sie nad naszą kulturę i są dumni ze swoich wynalazkó nas traktując jako gorszą rasę niemal jak jaskiniowców albo małpy które służą naukowcom do doświadczeń.Dali nam technologie aby sprawdzić jak sobei z tym poradzimy.A skoro są aż tak ludzcy to nie musimy sie ich obawiać bo spokojnie sie z nimi dogadamy.Wystarczy znaleźdź materiał któy oni uważają za cenny i po kłopocie oni bedą nam sprzedawal iswoje wynalazki a my im będziemy płacili ową substancją


Jezu....z choinki sie urwales? Ty miales normalne dziecinstwo? :smile:

Muhad i Frank, pierwsze ostrzeżenie słowne, utarczki przenieście na priv ;) - NHolokaust
  • 0

#37

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zreszta czy Ty w swojej naiwnosci naprawde wierzysz ze taszczyli to ludzie az tyle kilosow?

A dlaczego by nie mieli taszczyć? Proszę o jeden konkretny argument.
  • 0



#38 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

No jasne .
Starożytni budowniczowie Stonehange , posługujacy się prymitywnymi , brązowymi narzędziami , wpadli na pomysł zbudowania superbudowli , której przeznaczenie stanowi zagadkę do dziś.
Egipcjanie , to samo.
Im wszystkim znudziło sie codzienne dłubanie w zębach i powiedzieli :Chodżcie zbudujemy sobie Stonehange lub piramidy, tylko tak , dla zabicia czasu , to nic , ze bedzie to trwało dosyć długo.
Z naszą "technologią" czyt.:kilkuset kilometrami lin , drewnianymi walcami dla "szybszego" transportu kilkuset tonowych bloków i tysiącami naiwnych Egipcjan czy innych Celtów w roli "jeleni " pociągowych , pokonamy wszelkie przeciwności i zadziwimy świat. :lol :
Lynx , to bardzo ładnie , ze masz tak wysokie mniemanie o geniuszu starożytnych , ale
to naprawdę mało prawdopodobne , zeby to oni transportowali te głazy .
  • 0

#39

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Im wszystkim znudziło sie codzienne dłubanie w zębach i powiedzieli :Chodżcie zbudujemy sobie Stonehange lub piramidy, tylko tak , dla zabicia czasu , to nic , ze bedzie to trwało dosyć długo.

Podobnie jak Niemcom w XIII w. znudziło się picie piwa i powiedzieli: chodźcie, zbudujemy sobie gotycką katedrę w Kolonii. To nic, że budowa będzie trwała do XIX w., a kliny spajające sklepienia będą ważyły po kilka ton.
A kilkaset lat później w Rzymie ktoś rzucił hasło: Ej, ale mi się nudzi... Weźmy może zbudujmy jakąś gigantyczną bazylikę albo co... Będziemy mogli przy okazji zrobić zawody w ręcznym polerowaniu marmurowych kolumn na wysoki połysk.
;-)

Lynx , to bardzo ładnie , ze masz tak wysokie mniemanie o geniuszu starożytnych , ale to naprawdę mało prawdopodobne , zeby to oni transportowali te głazy .

Powtórzę moją prośbę: jeden konkretny argument :-)
  • 0



#40 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja równiez się uśmiałam :lol : :rotfl:
Archeolodzy od lat tworza rózne naciągane teorie na temat sposobów wzniesienia Stonehange i piramid.
Ich dowody czy tez wywody, mnie jednak nie przekonują .
Lucyna Łobos w jednej z sesji regresingowych powiedziała w jaki sposób transportowano kamienne bloki do budowy piramid , to samo może się też odnosic do Stonehange (jestem tego pewna na 99,9%.
Teraz Ty przedstaw bardziej przekonujace dowody na to , ze było inaczej. :smile:
  • 0

#41

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Archeolodzy od lat tworza rózne naciągane teorie na temat sposobów wzniesienia Stonehange i piramid.
Ich dowody czy tez wywody, mnie jednak nie przekonują .

Kwestia podejścia do tematu. Mnie przekonują dowody empiryczne. Jeśli ktoś pokauje, że ciężki głaz może z powodzeniem być ciągnięty przez garstkę nastolatków, to nie widzę przeszkód, by twierdzić, że grupa rosłych mężczyzn dokona tego samego ;->

Lucyna Łobos w jednej z sesji regresingowych powiedziała w jaki sposób transportowano kamienne bloki do budowy piramid

Owszem, przez jakąś nieznaną siłę. Marne to tłumaczenie moim zdaniem.

Teraz Ty przedstaw bardziej przekonujace dowody na to , ze było inaczej.

Pardon, to Ty już przedstawiłaś jakiś konkretny argument, że ludzie nie byli w stanie wybudować Stonehenge? Gdzie? ;->
  • 0



#42

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lynx, Widze, że są Ci doskonale znane przeróżne teorie jak to w prosty sposób budowano czy rzeźbiono itd. różne budowle...mam propozycje do ciebie... Poczytaj sobie może o tym jak to w żałosny i przesmiewczy sposób owi naukowcy próbowali udawadniać te teorie... Jednym słowem ośmieszali się. Bo widze że ty przyswajasz sobie wiedze tylko taką która odpowiada twoim poglądom....
  • 0

#43

-przemooo-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no tak przeciez pani Lucyna jest bardziej wiarygodnym zrodlem niz archeolodzy ktorzy ukonczyli szkoly i uniwersytety :( przykro mi ze tak myslisz ... najbardziej prawdopodobna teoria to ta ktora opisal lynx , nie rozumiem waszej naiwnosci we wszystkie mity o obcych ... jasne , niektore sa przekonujace . Sam wierze w kosmitow ale bez przesady nie mozna popadac ze skrajnosci w skrajnosc ... trzeba zachowac trzezwe myslenie :) no ale wracajac do tematu to moim osobistym zdaniem stonehenge jest budowla wzniesiona przez czlowieka bez ingerencji obcych
  • 0

#44

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczytaj sobie może o tym jak to w żałosny i przesmiewczy sposób owi naukowcy próbowali udawadniać te teorie...

Możesz podać jakieś przykłady, źródła, cokolwiek? Czy mam może przytoczyć cytat o pierdoleniu farmazonów? ;->
  • 0



#45

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybacz ale nie chce mi się teraz szukać ;) Jest też sporo ciekawych książek ;) Poczytaj sobie także na jakiej podstawie przypisują cel przeróżnych znalezisk itd...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych