Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie wiem co o tym mysleć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

niewiadoma.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie.
Zalogowałam się na forum, aby podzielić się z wami moimi przeżyciami i prosić o radę, wyjaśnienie.
Pamiętam jak jakieś kilka miesięcy temu podczytywałam was w tematach dotyczących min uprowadzeń, więc nie wiem, czy to co przeczytałam miało jakiś wpływ na to czego doświadczyłam.

Od 5 lat cierpię na nerwicę lękową, bardzo dobrze sobie radzę, nie biorę leków, mam kochaną rodzinę, dziecko, fajną pracę. Fakt od jakiegoś czasu miałam jakieć drobne przygody z lękami, czasami wpadałam w panikę, że coś mi się dzieje , że się duszę itp. Wiem, że to wyobraźnia i nerwy tak na mnie działają.

Wczoraj połozyłam spać dziecko ok 21 30 wieczorem. Zawsze jeszcze czekam w pokoju aż dobże uśnie i jak co wieczór buszuję w internecie, bo tylko wieczorami mam na to czas.W pokoju był włączony telewizor, ale był wyciszony więc ogólnie bło cicho, miałam uchylone okno. Około 22 20 stwierdziałam, że już kończę chciała sobie zrobić kolację. Wstałam odwróciłam się tyłem do okna, położyłam laptopa na komodzie, odwracając się zobaczyłam że w telewizorze jest obraz szary ze śniegiem, jednoczęnie poczułam takie buczenie w uszach, sama nie wiem, czy to było buczenie, czy akurat jechał jakiś samochód ulicą który wydawał taki dzwięk, niedaleko jest też obwodnica. W każdym razie, patrząc na telewizor i słysząc te buczenie, szumienie? poczułam wielki strach, taki wielki że nie mogłam się ruszyć, ogarneła mnie panika, pomyślałam, że to kosmici (trudno mi uwierzyć że to piszę bo nie wierzę w kosmitów), nie wiem dlaczego, czułam że mam strasznie ciężkie nogi, jednak zdołałam wybiec z pokoju do moich rodziców i męża którzy siedzieli w sąsiednim pokoju i oglądali mecz. Nie pamiętam co im mówiłam, coś chyba o telewizorze, onie mnie uspokajali, myślieli że spałam i miałam jakiś koszmar. Bałam się wejść do pokoju, mój tato wszedł pierwszy, telewizor oczywiście miał normalny obraz. Ja przez to zdarezenie nie mogłam spać byłama cała roztrzęsiona, wciąż zalewały mnie fale zimna. Cały dzień bolała mnie głowa, ale po tym zdarzeniu rozbolała mnie jesze bardziej.

Od wczoraj nie wiem co o tym myśleć, boję się, po wszystkim jakoś ciężko mi było sobie przypomnieć ostatnich minut, tego co robiłam zanim przytrafiło mi się ta przygoda. Nie wiem czy idzie jakoś zobaczyć w laptopie godzin owo kiedy skończyłam przeglądać neta? Jak wiecie czy można to sprawdzić to proszę o radę.
Wiem, że będę się dzisiaj bała wieczoru i nocy, sama nie wiem czy pod wpływem tych czytanych opowieści, moja podświadomość tak zadziałała, że wpadłam w taką panikę? Co do telewizora to rodzice oglądający obok w pokoju telewizor nie mieli żadnych zakłuceń, ja oglądałam tvn, oni polsat.
Wiem, że wielu z was interesuje się takimi zjawiskami, proszę powidzcie mi co mam robić, bo jest mi trudno ,tak poprostu sobie to racjonalne wyjaśnić. Najgorszy jest strach że to może się powtórzyć, idę dzisiaj do kościoła, będę się modlić o spokój dla mnie i dla mojej rodziny.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.

Edit [22.06.08] dj_cinex
Ode mnie mała rada dla komentujących - głupie wpisy będą usuwane. Już jeden takowy został usunięty gdzie ktoś radził aby "uderzyć kosmitę z karata". P.S. Poprawiono także pisownie w nazwie tematu.

  • 0

#2

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg mnie to najprawdopodobniej efekt Twojej nerwicy lękowej. To, że czujesz się w miarę dobrze nie oznacza zaniku tej choroby. Przy tej dolegliwości normalny jest stan, którego doświadczyłaś.
  • 0



#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

www.zaburzenia.pl

Do modów - bądźcie tak mili i nie wywalajcie tego, chce tylko pomóc.
  • 0

#4

niewiadoma.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również mayślę, że to przez nerwicę. Wpadanie w panikę to ostatnio taki nowy element mojej nerwicy, nigdy tylko w takim stopniu jak wczoraj.Zastanawia mnie tylko ten występujący śnieg w telewizorze, bo nigdy nie widziała, żeby się coś psuło. Ogólnie mam wrażenie, że ten cały atak, trwał bardzo krótko.
Myślę rownież że nie powinnam czytać tych różnych historii, bo później dziwnym trafem to się urzeczywistnia, poprzez moją podświadomość. Muszę się jakoś zrelaksować i zapomnieć, ale jak?
Oczywiście czekam na kolejne odpowiedzi, może ktoś miał podobnie?
  • 0

#5

Smrodak100.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szum w telewizorze był motorem napędowym dla twojego przeżycia. Nic ci nie będzie kochanie :)

SPAM = warn
Ivellios

  • 0

#6

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę rownież że nie powinnam czytać tych różnych historii, bo później dziwnym trafem to się urzeczywistnia, poprzez moją podświadomość. Muszę się jakoś zrelaksować i zapomnieć, ale jak?

Znajdź sobie jakieś zajęcie, hobby, które będzie sprawiało Ci przyjemność. Ponoć ćwiczenia relaksacyjne metodą Schultza pomagają w walce z nerwicą.
  • 0



#7

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie te zakłócenia na telewizorze były od przejeżdżających samochodów, jak mieszkasz koło obwodnicy to na pewno jest ich sporo. A samochody (głównie ciężkie) są źródłem infradźwięków które wywołują min. poczucie ucisku w uszach, dyskomfortu, nadmiernego zmęczenia, senności oraz zaburzenia sprawności psychomotorycznej i funkcji fizjologicznych, a nawet apatii i depresji.
Więc może to wszystko jest spowodowane przez przejeżdżające samochody a nie żadna nerwica.
  • 0

#8

niewiadoma.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

naprawdę nie wiem co o tym myśleć Panika sama w sobie to paskudny wyzwalacz negatywnych emocji
  • 0

#9

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niewiadoma, człowiek podczas ataku paniki sam się nakręca, najgorsze jest to że wie, że to tylko atak i nic się nie dzieje, ale jednak sobie 'wkręca'. Proponuję Ci nie myśleć o tym zbyt wiele, najlepiej wcale nie myśl, bo niepotrzebnie będziesz się stresować :)
  • 0

#10

niewiadoma.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i właśnie teraz siedzę, podobnie jak wczoraj. Dziecko śpi a mi sie wydaje, że coś się zaraz stanie. Ja wiem, że to głupie, ale wczorajsze przeżycia były dla mnie straszne. Co dziwne poza pokojem w którym to się stało czuję się dobrze, a i dzisiaj mam drzwi otwarte
  • 0

#11

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czujesz się dziwnie, bo się boisz po tym, co się stało, ale prawdopodobieństwo, że to się powtórzy, jest raczej znikome. Uszy do góry :)
  • 0

#12

niewiadoma.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że przejdzie mi za jakieś kilka dni. Czasami czuję wielki żal, ponieważ to zawsze mi zdarzają się dziwne rzeczy. Uwierzcie bardzo trudno żyć z nerwicą lękową. Zaobserwowałam jakiś miesiąc temu jej "powrót" , najdziwniejsze jest to, że atakuje teraz inaczej niż kiedyś. Jak wspominałam nie biorę leków, leczę się z nerwicy homeopatią. Każda sytuację stresową ja przjmuje x10, czasami, tak jak teraz jest bardzo ciężko, ale to mój krzyż, więc muszę go dzwigać, ciężko nawet bardzo. Czasami chciałabym się z kimś zamienić, uwolnić się od stresu i lęku. Przepraszam, że tak o tym piszę ale raczej nie mam się komu wygadać.
  • 0

#13

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niewiadoma, czasami trzeba się wygadać, choćby na forum, więc sądzę, że większość z nas Cię zrozumie. Każdy ma większe lub mniejsze problemy i każdy uważa, że to właśnie jego są najgorsze.
To, że u Ciebie nałożyły się na siebie takie nieprzyjemne sytuacje (nerwica lękowa i ta akcja z telewizorem), to tylko nieprzyjemny zbieg okoliczności. Myślę jednak, że są na tym forum ludzie, którzy mogą Ci pomóc to wszystko wyjaśnić znacznie lepiej ode mnie. :)
  • 0

#14

niewiadoma.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i to jest właśnie ten ból, szukam wyjaśnienia, a czasami warto poprostu zostawić sprawy i zapomnieć? Mówiłam o swoich przeżyciach rodzicom i mężowi, ale oni wypierają to od razu ze świadomości, mówią że mi się wydawało i że lepiej zapomnieć. Fajnie się mówi ale co dalej? pamiętam, więc wymazać się tego nie da. spokoj jest mi potrzebny od zaraz :)
  • 0

#15

Badzio.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

powtarzam innych ale to najprawdopodobniej przez tą nerwice i nie ma co ukrywać te forum też wpływa na umysł.
Przykład ? Wczoraj wieczorem buszowałem po tym forum, czytałem o uprowadzeniach... dodam że w przeciwieństwie do Ciebie wierze w cywilizacje pozaziemskie.
Efekt! w nocy śnił mi się spodek,a później jak kosmici łażą po moim pokoju ;) a teraz najlepsze, w nocy obudziłem się i zobaczyłem na podłodze cień postaci, przeszły mnie ogromne ciarki, potworny strach nie mogłem nawet krzyknąć bo mnie zatkało... a po chwili okazało się że to brat właśnie wrócił z pracy ( pracuje w barze do ostatniego klienta i wrócił około 3:40) ;)
no cóż prawie jak kontakt ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych