Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fakty i Mity na temat smoków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#31

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tak, z tym, że hydra nigdy wprost smokiem nie została nazwana. Prędzej właśnie wielogłowym wężem, bestią z jeziora. Ze Scyllą też nie byłbym taki pewien, co do jej "smokowatości", jednak nie ukrywajmy - mity greckie mają wiele wersji. Zaś co do Jazona, to zgadłeś - smok był strażnikiem runa.
  • 0



#32

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według greków Kraken był wielkim takim trochę człowieczej sylwetki potworem ( Mit o Perseuszu ) a nie kałamarnicą :P W średniowieczu było prościej wziął taki księgę miał napisane smoki żyją tam i tam wyglądają tak i tak i problem z głowy :D
  • 0

#33

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taa, słynne bestiariusze :) Pomijając jednak wszelkie smoki, gryfy i jednorożce, takie bestiariusze były na owe czasy całkiem niezłym źródłem wiedzy na temat zwierząt (choć dziś można by się tylko śmiać z poziomu tej wiedzy).
  • 0



#34

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niby możemy się śmiać, chociaż te opisy tak przesiąkały w kulturę, że do dziś większość ludzi wie jak wyglądał jednorożec czy bazyliszek a nie ma pojęcia, że w Polsce żyły takie zwierzęta jak Tur.
  • 0

#35

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nad tym możemy tylko ubolewać :( Zwłaszcza, że to historia nie tak odległa, bo ostatni tur (samica) padła w tysiąc sześćset którymś tam, czyli raptem trochę ponad trzysta lat temu. Ale doszły mnie słuchy, że genetycy wzięli się ostro do robory i planują odtworzyć gatunek.
  • 0



#36

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to ludzie powinni się wziąć do roboty aby kolejne trofea nie zdobiły czyjejś ściany a gatunki gineły - takie odradzanie się gatunków w probówkach może dać społeczne przyzwolenie na polowania - idąc myślą czemu nie zapolować na tygrysa bengalskiego albo pandę wielką skoro możemy odtworzyć gatunek. Jeżeli dojdzie do tego to musi być pilnowane przez jakąś wyższą instancję.

Kurde znowu odbiegliśmy od tematu 4 metry :( / :D
  • 0

#37

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ty Ty Ty, połowa mojej rodziny, to myśliwi, więc ostrożnie! :D Wiem, jak ta organizacja (Polski Związek Łowiecki) wygląda od środka i uwierz mi, że przynajmniej w Polsce, żaden gatunek nie zbliży się na skraj wymarcia z powodu działalności myśliwych. Wręcz przeciwnie.
  • 0



#38

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Połowa mojej rodziny to kobiety :D Wracając do tematu smoki w większości przypadków porywały dziewice :D
  • 0

#39

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I to jest zastanawiające, co z nimi robiły :D Jednak jedno trzeba im przyznać - wiedziały, co dobre :D
  • 0



#40

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smok jako pierwiastek męski siła, agresja + dziewica jako pierwiastek żeński subtelność = seks = zło = kościół mówi nie :)

Jednorożce też ukazywały się tylko dziewicom iiiiihhhhaaaaa :D
  • 0

#41

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie :) Ponoć składały głowę na ich łonie. A że panny smoków i jednorożców się bały, dlatego czym prędzej pozbywały się brzemienia zwanego dziewictwem :P
  • 0



#42

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SMoki istniały i były dobrymi zwierzątkami. LEcz dziś są już postrzegane jako złe.

Dlatego ze to mix rożnych zwierząt i niewiadomo jaki charakter owe zwierz eta by sobą reprezentowały.
  • 0

#43

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakieś dowody, Duchu? Na te smoki.
  • 0



#44

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jako smoczy jeździec z piekielnych czeluści potwierdzam że istniały :P
a serio (pół-serio a właściwie może nawet ćwierć-serio....) to smoki były dobre, ale ludzie bali się ich bo stwory takie jak wiwerny czy coś ich zjadały i do smoków podobne były. To ludzie jak zobaczyli (o ile w ogóle istniały) smoka to pomyśleli "O ja chendorze!!! Jaka wielgachna wiwerna!!! Dawej widły Jontek i kamienie dawej tez!!!" i się zmoki zraziły do ludzi bo wiedziały że jak tylko zobaczą człowieka to on złapie za widły czy coś.
Ja to tak widzę :P :P
  • 0

#45

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uśmiałem się przy tym :D Masz +! :D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych