Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwiastuny smierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#16

Zombina.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mozliwe, ze podswiadomie wszyscy jestesmy polaczeni i po prostu WIEMY o smierci bliskich, tylko zbyt wolno to do nas dociera


Moim zdaniem to przeczucie to nic innego jak wskazówki, ostrzezenia, które dostajemy od duchów, które chca sie z nami podzielić tą wiedzą, bowiem nasz duch, nawet gdy nie jestesmy tego świadomi, potrafi kontaktować sie z innymi. Myśle ze wiekszosć przeczuc, własnie stad sie bierze, również to dotyczące śmierci.
  • 0

#17

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moj pradziadek przeżył śmierć kliniczną, ale niechciał powiedzi eć czego doświadczył. Jak reszta ludzi, która to przeżyła. Bo podobno niewolno tego mówić.
  • 0

#18

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Oto zwiastuny śmierci, które doświadczyła moja rodzina:

- hukanie sowy
- wycie psa
- śniące się zęby
- śniący się biały lub czarny koń
- sen w Wigilię
  • 0

#19

zed18.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może po prostu gdy ujrzymy taki sen, zaczynami sami podświadomie wykańczać kogoś z rodziny? Chyba najgłupsza teoria jaka dotąd padła, ale to mi na myśl jako pierwsze przyszło. Doświadczyć takiego snu, to chyba jedna z najstraszniejszych rzeczy jakie mogą się zdarzyć, później obwiniałbym pewnie siebie za śmierć tej osoby. A teraz jak się nad tym zastanowiłem, to mi się "Mistrz i Małgorzata" przypomniał ;p .

Zastanawia mnie również efekt Deja Vu - nieraz wydawało mi się, że gdzieś to już widziałem, gdzieś o tym śniłem, czy to aby nie jest podobne przeżycie, tyle że w mocniejszej formie?
  • 0

#20

Ksilaqui.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli jesteś w jednym pokoju z umierającą osobą, to owszem można zobaczyć smugi światła. Ja przynajmniej widziałam. No i słychać "drapanie"

Jesteś przekonany, że zęby właśnie śmierć znaczą?
  • 0

#21

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja niestety nie doświadczyłem "przeczuć" i nawet gdy tak bliskie osoby jak ojciec czy siostra umierały nie miałem takiego przeczucia. Zawsze wręcz przed śmiercią przeżywałem radosne chwile, jakieś spotkanie, oglądałem film który naprawdę mnie interesował... przyziemne sprawy ale może właśnie one były znakiem. Tak to odebrałem po którejś tam śmierci w rodzinie, i jako młodszy chłopiec gdy się cieszyłem zawsze w myślach "pokazywałem" mojej duszy, ze ja wiem iż coś może się wydarzyć i nie będzie to dla mnie zaskoczeni. Dziwna sprawa, wyrosłem z tego, chodź nie całkowicie.
Najlepszym wg. mnie i jak widzę nie tylko wytłumaczeniem na przeczucia przedśmiertnego jest więź która łączy członków rodziny, może mniej wyostrzona wersja tego co odczuwają bliźniacy?
  • 0

#22

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moj pradziadek przeżył śmierć kliniczną, ale niechciał powiedzi eć czego doświadczył. Jak reszta ludzi, która to przeżyła. Bo podobno niewolno tego mówić.


Można o tym mówić, pytanie tylko kto usłyszy (czyt. będzie chciał słuchać)... Świat z tamtej strony różni się bardzo od świata po tej stronie. Tutaj panuje w przerażającej większości zło i niedoskonałość, tam natomiast jest zupełnie na odwrót, króluje szczerość, prawda i MIŁOŚĆ.
  • 0

#23

Bloody Star.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwiastun Śmierci dla każdego będzie inny i nie zawsze się objawi.
  • 0

#24

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurcze, swoją drogą to koleżanka powiedziała mi dzisiaj, że po pewnym drobnym wypadku zrobiło jej się słabo i-jak to opisała- miała coś w rodzaju bardzo realistycznego snu, że leży w szpitalu i umiera. Czy jest to swego rodzaju omen?
  • 0

#25

nuclear.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

takie sny zdarzają się kazdemu dosyć często i jeśli wcześniej nie wykazywała się wiedzą poza zmysłowa , że tak powiem ,to nie nalezy przykładać do tego zbytniej wagi
  • 0

#26

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poza sowami i snami o zębach wśród zabobonów kiełkujących na całym świecie, wśród odmiennych kultur rozwinęło się wiele przesądów dot. końca. Nie, żeby mnie to jakoś specjalnie fascynowało, ale z interesujących omenów zapowiadających śmierć warto przedstawić kilka chyba dosyć nietypowych.

W Irlandii wierzono, iż w nadchodzącym roku umrze ktoś z rodziny, jeśli pierwsze narodzone na wiosnę jagnię okaże się czarne. Na skalę polityczną zaś takową przepowiednią w wielu kulturach są np. zaćmienia Słońca, Księżyca czy gwiazd. Śmierć zapowiada niebieski płomień świecy; wśród Indian Północnoamerykańskich złym znakiem są m.in. świerszcze i kopiące dołek w pobliżu domu susły. W niektórych kulturach ze śmiercią związane są też motyle, które oznaczać mają ludzkie dusze, przychodzące po "swojego". Stąd wzięły się m.in. rzymskie lemury, z których później uczyniono jedną z prehistorycznych cywilizacji bogów czy kosmitów, posiadających nadnaturalną wiedzę i zdolności :-)

OK, na razie to tyle, nie mam siły dalej przekopywać "Małej encyklopedii znaków i omenów" A. Divine'a. Ciąg dalszy nastąpi kiedy indziej :-P
  • 0

#27

kj5.
  • Postów: 70
  • Tematów: 13
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kumpel mi opowiada że ze dwa dni w tygodniu ma taki sen:
Jedzie rowerem ja obok niego.Okolica nieznana najprawdopodobniej jakiś park.No jedziemy gadamy.Potem ja go wyprzedzam.Jedziemy takim mostkiem wokół ludzie normalnie.Ja pierwszy przejeżdzam nic.On potem i mostek się zawala.Spadam do wody.Widzi że ja odjeżdżam poniewaz nie widze go ani nie slysze.Kumpel niestety słabo pływa zwyczajnie panikuje w wodzie.Szczególnie jak jest w szoku.Wiec topi się.I widzi że jakaś czarna postać podchodzi do niego z lądu.Woła pomocy pomocy.A ta postac smieje sie tak szyderczo i rzuca w kumpla kamieniem.Kumpel dalej sie topi, krzusti i budzi sie jakby od minuty nieoddychał.Raz spałem u niego to jak miał ten sen nic ciekawego sie nie działo.Potem jak sie obudził to jakby mowie wam jakby sie naprawde topil.Nie wiem co o tym myslec on mowi ze to chyba umrze w wodzie.
Komentujcie !!
  • 0

#28

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kj5, myślę, iż sny Twojego kolegi są sennym odbiciem jego lęków, fobii. Strach przed wodą jest dość "popularny", odczuwają go m.in. ludzie, którzy kiedyś się topili lub tacy (jak ja), którym ostrożność wpoiło wychowanie. Zawalenie się mostku może symbolizować obawę przed jakąś przegraną (zwolnieniem z pracy? słabą oceną w szkole? porzuceniem przez partnera/partnerkę?), zaś wodę, poza powyższą przyczyną, w takim kontekście można by interpretować jako swoiste "bagno", z którego "po wpadnięciu" nie można się wydostać. Tak, jak gdyby tego, co ma się rozwalić, nie można było już na nowo poskładać, ponownie ułożyć sobie życia, naprawić błędu, który ma zostać popełniony.

Czarna postać może być odbiciem jakichś horrorów, najpewniej oglądanych w dzieciństwie, lub, co mniej prawdopodobne, jakąś częścią kolegi, która świadomie dąży do popełnienia tego błędu, choć rozum, logika temu zaprzeczają. Trudności z oddychaniem to wina strachu, szoku, a poza tym to coś w stylu "paraliżu przysennego". Tak duże utożsamienie się rozumu z projekcją innej jego części.

Parę pytań jeszcze. Czy Twój kolega się ostatnio (przed pojawieniem się tego snu) czymś zamartwiał? Czy ma problemy z określeniem tego, co czuje; tego, co oczekuje od życia; wartości dlań najważniejszych? Czy dawniej wykazywał lęk przed wodą (mógł o tym nie opowiadać, lecz może to jakoś zauważyłeś? Jakieś wzdryganie się etc....)?

No, na razie to chyba tyle. W każdym razie ten sen na pewno nie oznacza zgonu, więc możesz mu powiedzieć, by się nie martwił :-)
  • 0

#29

Quirel.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W naszej rodzinie istnieje tylko jeden zwiastun śmierci, a mianowicie ktoś z mojej najbliższej rodziny (mama i jej matka a moja babcia) budzą się nocą gdyż ktoś/coś popukało im po oknie.
Zawsze po tym zdarzeniu otrzymujemy telefon, iż ktoś zmarł danej nocy lub dnia następnego...
  • 0

#30

N@ti13.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coż jak mielismy jechac do mojej prababci to wlecial kruk do domu i 3 razy zrobil kolka nad sufitem a mielism wtedy do niej jechac i zadzwonil telefon ze prababcia wlasnie umarla.... :o
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych