Skocz do zawartości


Zdjęcie

Księzyc - dziwny obiekt sfilmowany 8 czerwca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#31

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W adobe premiere i innych programach mozan zrobic nawet jak cala gwiezdna flota laduje na Ksiezycu, to nie jest wyznacznikiem.
  • 0

#32

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Above ; > ale człowiek nie doświadczony w grafice raczej od tak sobie nie zrobi gwiezdnej floty lądującej na księżycu ;] poza tym jeśli już miałby to robić, to nie tak tandetnie jak to kółko lecące parę sekund po "powierzchni" księżyca ;> to tak samo jakbym w nocy zaczął biegać z latarką po polu, nagrałbym to i wkręcałbym ludziom, że to UFO ;/ i szczerze mówiąc to co leci po tym księżycu wygląda właśnie tak jakby ktoś świecił w księżyc :D
  • 0

#33

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czemu przyjelisce ze to cień ? moze to obiekt : ] nie wiadomo, a raczej to nie fake, wszystko co dobre musi byc fakem, chociaz niewiadomo, ktos z znas by musial zobaczyc oryginalna tasme wtedy bysmy wykluczyli falszerstwo, ja swoją drogą czekam na komentarze na youtubie jakies ciekawsze, moze sie sprawdzi wasza teoria, w sumie na chlopskirozum mozliwe ze tak powinno byc, ale ja sie tam nie znam nie wiem :P

ps. a co sadzicie o tym tego typu ''obiekty'' nagrywa Walson



Co do tego cienia na ksiezycu to dosc ciekawe, wydaje mi sie ze przy "wypustkach" na ksiezycu ten cien sie zalamuje tak jak powinien.

A co do tego linka Above, to mial byc o tym jakis dluzszy filmik nie? niepamietam nazwy niestety ale mial on juz powstac jakos w 2007 chyba.. i nadal go nie widzialem
  • 0

#34

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

byl przeciez temat na forum z obiekatami w tamim krztalcie :) nawet badacze okreslili wielkosci obiektow na okolo 48km srednicy! co wyjasnia dlaczego cien jest staly :) bo jezeli te obiekty sa tak duze to cien tez nie zmienialby formy tak znaczaco azeby bylo to widoczne ;)
  • 0

#35

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli taki obiekt miałby wielkość 48km, to sądzę że można byłoby go zauważyć z Ziemii nieuzbrojonym okiem.
  • 0

#36

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten obiekt tak szybko się poruszał dlatego ze ten filmik księżyca jest w przyspieszeniu. Można to wywnioskować patrząc z jaką szybkością obraca się księżyc.
  • 0

#37

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a czemu przyjelisce ze to cień ? moze to obiekt : ] nie wiadomo, a raczej to nie fake, wszystko co dobre musi byc fakem, chociaz niewiadomo, ktos z znas by musial zobaczyc oryginalna tasme wtedy bysmy wykluczyli falszerstwo, ja swoją drogą czekam na komentarze na youtubie jakies ciekawsze, moze sie sprawdzi wasza teoria, w sumie na chlopskirozum mozliwe ze tak powinno byc, ale ja sie tam nie znam nie wiem :P

ps. a co sadzicie o tym tego typu ''obiekty'' nagrywa Walson



Co do tego cienia na ksiezycu to dosc ciekawe, wydaje mi sie ze przy "wypustkach" na ksiezycu ten cien sie zalamuje tak jak powinien.

A co do tego linka Above, to mial byc o tym jakis dluzszy filmik nie? niepamietam nazwy niestety ale mial on juz powstac jakos w 2007 chyba.. i nadal go nie widzialem


wiem o czym mowisz to co mialo popwstac jako pelnometrazowy dokument moze i powstalo nie wiem, ale to co jest tutaj jak i w innych filmikach, jest od innej osoby!! Wolson nie robi zadnych dokumentow, tylko wstawia filmiki na Yt za posrednictwe serwisu rense.com za free, tamten chcial sobe zarobic na tym, tak mi sie wydaje. Z tego co wiem media nie sa zainteresowane tym, nie wiem czemu, mam namysli serwisy BBc itp, ale stara sie o to.
  • 0

#38 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Zaintrygowała mnie wasza dyskusja i przemieliłem ten film kilka razy.
Za pierwszym razem dostrzegałem subtelne różnice w kształcie - później już nie.
Odnoszę wrażenie że w większości ujęc nic się nie dzieje. Obiekt nie zmienia kształtu i zdaje się byc prawie idealnym kołem. Mówiąc prawie mam na mysli że taki efekt można uzyskac tylko na krótkim dystansie i na równej płaszczyźnie. Księżyc jest kulą więc to mało prawdopodobne. Oczywiście przy odległym źródle światła jest to teoretycznie do uzyskania jednak pod warunkiem że obiekt zmieniałby kąt względem powierzchni koła i odległośc. Ale wciąż tutaj mowa o krótkim dystansie. Na filmie ten dystans 'nie jest mały' i obejmuje takie rejony księżyca że według mnie nie ma mowy tutaj o realiźmie.
  • 0

#39

Forest.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nikt nie zwócił uwagi na istotną rzecz: początkowo cienki pierścień rośnie i zamienia się w gruby pierścień z niewielkim otworem w środku (i chyba taki też musi być kształt obiektu rzucającego cień - nie cienki ring czy pierściń lecz raczej dysk z otworem w środku ustawiony prostopadle do obserwatora). Widać to doskanale np. we fragmencie 2:04-2:06 Oznacza to, że obiekt rzucający cień zbliża się do powierzchni Księżyca (porusza się po linii prostej a nie wzdłuż zakrzywionej powierzchni Księżyca).

Porównajcie z dyskami nagranymi przez NASA podczas misji STS-75: http://www.youtube.c...feature=related

Dlaczego taki dyskoidalny obiekt ze stosunkowo niewielkim otworem miałby rzucić cień w kształcie cienkiego pierścienia? Z tego samego powodu, z którego duży Księżyc rzuca stosunkowo niewielki cień na Ziemię podczas zaćmienia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych