Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA retuszuje zdjęcia z MARSA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
392 odpowiedzi w tym temacie

#31

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu chodzi o to ze istnieje "kilka" odmian tych samych zdjec a NASA publikuje na swoich stronach (w wiekszosci) te "czerwone" / "niewyrazne" lub czarno-biale. A popatrzcie np. na to zdjecie:

misja Viking
Dołączona grafika

fantastyczne prawda? To wyglada mniej wiecej tak, ze NASA czesc zdjec koloruje w sposob sztuczny lub po prostu sprawa ze sa one niewyrazne. Warto pamietac, ze nigdy NASA nie przesylala zdjec z Marsa na zywo, zawsze jest pewien okres zwloki zanim zdjecia pokazywane sa publicznie.
  • 0



#32

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chwileczke, podczas misji Puffinder (czy jakos tak ) chyba w 1999, był program na żywo, prowadził Paweł Pochwała i Iwona Schymalla o 2 w nocy i były zdjecia na żywo -oczywiscie minęlo troche czasu zanim zdjecia dotarły na Ziemię. Ale skoro NASA publikuje takie zdjecia to widocznie nie są one niczym wyjątkowym. Ja rozumiem gdyby były to zdjecia wykradzione z supertajnych archiwów!To są zdjecia z oficjalnych konferencji itp...ludzie dajcie spokój, zwłaszcza że na tą chwile nie mozesz mi nic powiedzieć o specyfikacji technicznej tych zdjęć: jak to nazywam są one wyrwane z kontekstu
  • 0

#33 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

a jesteś pewien że to było na żywo przekazywane? może oni wyladowali tam godzinke wczesniej i mieli troche czasu żeby pomalowac zdjęcia :)


Wydaje mi się że jedyna sznsą na poznanie prawdy o księżycu i marsie jest Chiński program kosmiczny, może oni nie bedą chciac kłamać bo ni lubia się z USA i dzieki temu ośmieszą ten idiotyczny zakłamany kraj. Tak mi się przynajmniej wydaje :D
  • 0

#34

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jesteś pewien że to było na żywo przekazywane? może oni wyladowali tam godzinke wczesniej i mieli troche czasu żeby pomalowac zdjęcia

Widzisz, w ten sposób możemy wymślić tysiąc innych domysłow których nie jesteśmy w stanie zweryfikować.....
  • 1

#35

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chwileczke, podczas misji Puffinder (czy jakos tak ) chyba w 1999, był program na żywo

Tak wiem ogladalem osobiscie i bylem pod duzym wrazeniem i zapewniam Cie nie chcialbym sie rozczarowac co do tej misji.
  • 0



#36

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem sceptykiem, ale tym razem podchodze do tego sceptycznie. Jeżeli NASA pokazywało zdjęcia w prawdziwych wersjach (uwazanych w tym temacie za te niebiskie) to musieli by być niezłymi idiotami. Osobiście nie wierze, ze zrobili by to. To musi byc jakis przekret chociaz... nic mnie juz nie zdziwi.
  • 0

#37

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ktosiuf, ma tu wiele racji, jednak te kolorowe oznaczenia na ladowniku a pozniej zmienione na zdjeciach z marsa trudno podwazyc.
dotarlem do tych rzeczy juz pare miesiecy temu wiec nie jest to aktualna sprawa.
Przydalo by sie jakies oficjalne stanowisko NASA w tej sprawie, ktorego zapewne nie ma.

Chociaz tak patrzac od strony NASA to nie dziwie sie im ze niektore zdjecia sa przez nich zmieniane. Swiat jeszcze nie dojrzal do niektorych informacji. Polecam obejrzenie Facetow w czerni :) . Tam jest to dokladniej wyjasnione.
  • 0



#38

geringss.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie jeśli chodzi o te zdjencia to wiem napewno ze pierwsze z nich były bardzo zblizone kolorystyką do ziemskich odpowiedników nibieskie nibo itd wiemm też ze ludzie którzy na konferencji nasa pokazali te zdjęcia w kolorze wylecieli z pracy ponieważ nie nałożyli na nie odpowiedniego filtra następne zdjęcia były pokazywany w czerwonym odcieniu wiem bo oglądalem discovery czy usa planuje ułatwić sobie załogową misje na marsa robiąc czerwone tło w studiu nagraniowym pelna konspiracja ;-)
  • 0

#39

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno powiedzieć czy NASA retuszuje zdjęcia , ale raczej zastanówmy się nad tym jaki cel miała by w tym "kolorowaniu" ;-)
  • 0

#40

keniu.
  • Postów: 119
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcale nie trudno powiedzieć czy nasa retuszuje zdjęcia i nie jest to żadna manipulacja osób postronnych. Pod spodem zdjęcia z misji Spirit z podanej już strony http://marsrovers.jpl.nasa.gov

Pierwsze prezentowane zdjęcie „Martian Surface at an Angle” na stronie z panoramą marsa oraz powiększony fragment sundiala z największego udostępnionego na tej stronie zdjęcia (15 mega).
Dołączona grafika
Tutaj natomiast ostatnie zdjęcie „Sundial Lands on Mars”. Oto fragment opisu tego zdjęcia: “Two views of a sundial called the MarsDial can be seen in this image taken on Mars by the Mars Exploration Rover Spirit's panoramic camera.”

Dołączona grafika

Ktosiuf te zdjęcia nie są wyrwane z kontekstu. Jest to niepodważalny dowód manipulacji. Na tym akurat trochę się znam – jestem grafikiem komputerowym. Proszę zajżeć pod podany link i samemu się przekonać.
  • 0

#41

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, jakiego rodzaju jest to manipulacja?Czemu miała służyć
  • 0

#42

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolejny przykład zmiany kolorów ?

Dołączona grafika

Lewa strona : Mars Global Surveyor, fotka - Themis Camera

Prawa : fotka z 2004 w systemie true color

Oryginał:
NASA’s pictures of the Gusev crater using the Mars Global Surveyor, and the more recent Odyssey mission using the Themis Camera reveal some interesting data. The images taken show a dark mass that at first glance seem to have characteristics that resemble some sort of planet life.

Then in 2004, the European Space Agency took it’s first full color image of the Gusev crater. What made the ESA image so immediately interesting was the fact that the “dark mass” features seen streaking portions of the floor of the 90-mile-wide Crater in the NASA imaging (left). Can now be seen in true color by ESA revealed by Mars Express (right) to be various amazing shades of green ….

  • 0



#43

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i robi się gorąco :-D ;-) NASA chyba jednak lubi malować :)
  • 0

#44

keniu.
  • Postów: 119
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jedna sprawa. Według oficjalnych danych w skład atmosfery marsa wchodzą: dwutlenek węgla (95.3%), azot (2.7%), argon (1.6%), tlen (0.15%), para wodna (0.03%). Jak wiadomo za kolor nieba odpowiada skład atmosfery, światło słoneczne po wejściu w atmosferę zostaje rozproszone przez cząsteczki gazów (Rozpraszanie Rayleigha). W tym przypadku za „czerwony” kolor nieba na marsie odpowiedzialny jest dwutlenek węgla, który zabarwiał by również skały na czerwony kolor. Przyjmując, że zdjęcia na których widać niebieskie niebo na marsie skład atmosfery jest inny niż podają oficjalne dane. Może na marsie jest znacznie więcej tlenu i pary wodnej niż oficjalnie podają. Odnośnie białego nieba na niektórych zdjęciach to za taki kolor odpowiedzialne są w większości krople wody oraz kryształki lodu zawarte w powietrzu. Kolor niebieski natomiast występuje przy dużej zawartości tlenu. Zatem konkludując oraz odpowiadając jednocześnie na Twoje pytanie ktosiuf może manipulacja ta miałaby na celu pokazanie marsa jako planety mniej „przyjaznej” niż rzeczywiście jest...
  • 0

#45

bobek1990.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ej przeciez ze zdjenc hubbla i dostepnych zdjenc wynika ze nie ma niebieskiej atmosfery alb te tesz falszują te skur..... tak jak lądowanie na księżycu zfałszowali :(
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych