Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA retuszuje zdjęcia z MARSA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
392 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

NASA retuszuje zdjęcia z MARSA!
Co ukrywa NASA? Dlaczego zdjęcia z Marsa są modyfikowane komputerowo?

Badania pokazują, że NASA modyfikuje oryginalne zdjęcia z Marsa bawiąc się przy tym kolorami i zmienia je z "przyjaznego środowiska podobnego do ziemskiego" na środowisko nieprzyjazne człowiekowi i krawawo czerwone. Jednak wygląda na to, że media ignorują FAKTY z jakiegoś dziwnego powodu! Czy są ślepi?

Oto pierwsze zdjęcie które poraża:

Dołączona grafika


Na dole po prawej widać instrument "sundial" sondy Spirit. Zdjęcie zostało wykonane na Ziemi. Widzimy wyraźnie NIEBIESKI pasek. Podczas gdy po lewej i na górze mamy ten sam przyrząd tylko że fotografia pochodzi z Marsa. Dlaczego zatem niebieski obszar zmienił się na czerwony??

A oto kolejne zdjęcie:

Dołączona grafika


Po prawej mamy kolor żółty, a ten sam przedmiot na Marsie jest pomarańczowy??

źródło: http://marsrovers.jp.../20040108a.html

Na konferencji prasowej 10 stycznia 2004 roku, naukowcy NASA przedstawiają ostatnie zdjęcie Marsjańskiego krajobrazu. Pokazuje beżowa pustynię i... NIEBIESKIE NIEBO. Jak widać coś jest nie tak, skoro WSZYSTKIE wcześniejsze zdjęcia były ekstremalnie czerwone.

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


A zatem mamy NIEBIESKIE niebo na Marsie! Jakkolwiek jednak zdjęcie powyższe zostało szybko "pokolorowane" na czerwono i opublikowane w sieci. Oto ono:

Dołączona grafika


A to już kolejne zdjęcie z MARSA! Tak własnie.. z Marsa, ciężko w to uwierzyć prawda?

Dołączona grafika


A to upubliczniona modyfikacja NASA


Dołączona grafika


A oto kolejne fascynujące zdjęcie z Marsa

Dołączona grafika

kliknij i zobacz zdjęcie pełnowymiarowe -> http://images.fok.nl...h_laney_sci.jpg

i znów NASA zabawia się w obrabianie

Dołączona grafika

kliknij i zobacz zdjęcie pełnowymiarowe -> http://photojournal....eg/PIA05037.jpg

Jak widać zdjęcia są ekstryemalnie różne! Te powyższe zostało sztucznie zamazane (blur), zmniejszono kontrast i pobawiono się krzywymi kolorów. Po co? Aby UKRYĆ detale..

Jakie detale? A choćby takie!

To jest zdjęcie ORYGINALNE

Dołączona grafika


a to poniżej opublikowane przez NASA

Dołączona grafika


Czy zatem np. poniższe zdjęcie jest tylko skalną formacją?

Dołączona grafika


a oto ORYGINALNE zdjęcie z misji VIKING 2

Dołączona grafika


Jeśli zatem NASA retuszuje zdjęcia czy można jej ufać choćby w sprawach bezpieczeństwa globalnego (NEO - Near Earth Objects, NEC - Near Earth Comets)?

Tłumaczenie: Eurycide
źródło: http://www.ufovideo.net/MARS7.htm

Przeczytaj także na naszym forum kontynuację tego artykułu
  • 13



#2

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no to już są przesady, czy Ci amerykanie mają chociaz coś prawdziwego? :spadaj:
Nie no szopki se robią? I słuszne pytanie pada, dlaczego media ignoruja fakty? A może media to mit? Jak patrzę na chociazby polskie, zero dociekania, zero rzeczywistych relacji, tylko poiwelanie pierdół mówionych przez polityków a przecież gołym okiem widać, ze jest ianczej!
Kiedy ten świat zda sobie sprawe z tego, że żyje na szczytach absurdów!?

Nie czujecie się jak dzieci w przedszkolu? Najpierw każą wam w coś wierzyć pół życia w to wierzycie a potem się okazuje, ze to bzdury! Mnie to rozwala! Całe życie byłem przekonany, że Mars jest czerwony, niegościnny pustynia i tyle. Pogubiłem się już, komu zalezy na tym aby te informnacje tak przeinaczać? Co na tym zyskuje?
Sam już niewiem...
  • 0

#3

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nawiązujac do tytułu jednego z filmów jaki dziś podałem ... powiem tylko , iż :

Matrix trwa nadal ... niektórzy są z niego wybudzeni , ale masa osób dalej w nim żyje :hmm:

Trzeba ufać tylko sobie i samemu szukać prawdy - bo TV to film ... nasze życie, wydarzenia na świecie jakie pokazuje dzisiaj telewizja to jeden wielki film ...

P.S.
Polecam filmy o tematyce Spiskowej ;)
  • 0



#4

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O ile te zdjecia z niebieskim niebem na marsie sa prawdziwe to :shock: :surprised: :shock: .

Ale z drugiej strony te zdjecia bardzo przypominaja pustynny krajobraz. Czy one czasem nie sa cykane na ziemii, a pozniej "kolorowane" i wciskane ludziom jako foty z marsa?
Moze oryginalne zdjecia z marsa: a) przedstawiaja cos co nie moze byc pokazane ludziom, B) moze spirit zostal powaznie uszkodzony przy ladowaniu i nie jest w stanie robic zdjec (a nasa nie chce sie przyznac do kolejnej porazki- wiem, trochu naciagana teoria :P )?
  • 0

#5

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z tobą Halley, jestem pewny ,że na marsie JEST ŻYCIE, a cała ta sciema to przykrywka żeby ludzi łatwiej przekonać do kłamstw które potem publikują.
A zaczeli tą bajke od Noli , wkopali się w dużą afere, kiedyś nam za to zapłacą... :mad:
  • 0

#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1) Ale z drugiej strony te zdjecia bardzo przypominaja pustynny krajobraz. Czy one czasem nie sa cykane na ziemii, a pozniej "kolorowane" i wciskane ludziom jako foty z marsa?

2) Moze oryginalne zdjecia z marsa: a) przedstawiaja cos co nie moze byc pokazane ludziom, B) moze spirit zostal powaznie uszkodzony przy ladowaniu i nie jest w stanie robic zdjec (a nasa nie chce sie przyznac do kolejnej porazki- wiem, trochu naciagana teoria :P )?


1) Brawo za domysł :rotfl: Skoro Moon'em mogło być studio + otwarty teren na Ziemi to domyśl się co to może być ... :mrgreen:

2) Nie zdziwiłbym sie gdyby żadna z misji pojazdów na Marsa nie dotarła do celu i była tylko "filmem" z cyklu "To my AMERYKA ... byliśmy na Księżycu i teraz pokazujemy wam, że wypad na Marsa to dla nas pikuś..." :lol :

A rzeczywistość jest inna - takie są moje przypuszczenia.
  • 0



#7

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe foty, dają dużo do myślenia. Ukrywanie prawdy przez NASA i rząd amerykański doprowadza mnie do szału :crazy:
  • 0



#8

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Im więcej tego typu nieścisłości wychodzi na światło dzienne to ja zaczynam sobie to wyobrażać w ten sposób ...

Amerykanie twierdzą, że byli na Księżycu (czego nie odrzucam) ... mówią, że wysłali ileś tam pojazdów na Marsa - po jakimś czasie wychodzą na jaw tego typu foteczki / rewelacje ...

NASA mówi o kolejnych datach wysłania lądowników i człowieka (!) na Marsa w roku bla bla załóżmy 2020 - a przez ten czas naukowcy latają dzień i noc po bazach i się głowią jak tego dokonać skoro juz rzucili takie hasła "Człowiek na Marsie". Robili nam filmy, że lądowniki docierały do celu a w tym czasie dwoili sie i troili żeby podołać temu zadaniu, które wyznaczyli sobie za 20 lat ... może Alieny im pomogą i chłopaki w końcu opuszczą "matkę Ziemię" :D

Albo znów zrobią mega film - z dzieisiejszą techniką byłoby to arcydzieło ...

Wyobrażacie sobie to film pt. "Człowiek na Marsie" - to nie miałoby porównania z lądowaniem na Księżycu dziś zrobiliby takiego Marsa, że Ho Ho ... no i zapewne wyciągneli by wnioski po sfałszowanych materiałach dot. lądowania na Księżycu (i 9/11) i kto wie może akurat 'Człowiek na Marsie' będzie ich przełomowym "filmem" w całym tym serialu zdarzeń w jakim żyjemy ...
  • -1



#9

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kraj istnieje od zaledwie kilkuset lat , a wiecej oszustw i przekrętów niż w naszym polskim rządzie :lol :
  • 1

#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

=]Im więcej tego typu nieścisłości wychodzi na światło dzienne to ja zaczynam sobie to wyobrażać w ten sposób ... [ciach]


Tak, moze tak byc choc ja sie sklaniam ze jednak sondy badawcze wyladowaly (jesli nie wszystkie to chociaz czesc). Zgadzam sie ze gdyby uzyto dzisiejszej techniki i efektow specjalnych to film z ladowania ludzi na Marsie bylby lepszy od oryginalu (wezmy pierwszy lepszy "czerwona planeta" gdzie DOSKONALE oddano krajobrazy, powierzchnie itd. ) Ale znow trzeba miec na uwadze ze powiedzmy za kolejnych 50 lat najnowsza technika znalazla by pewne niedopatrzenia tak jak dzis znajdujemy je na zdjeciach z Ksiezyca. Ten swiat to sen i warto sie wreszcie obudzic.
  • 1



#11

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie przyszło wam do głów, że takie coś jest po prostu zbyt oczywiste. Jeżeli to wszystko to, powiedzmy spisek, to czy ludzie za to odpowiedzialni strzeliliby taka gafę, pokazują "normalne" zdjęcia? :hmm:
BTW: te zdjęcia z konferencji prasowej - skąd je wytrzasnąłeś? Tzn. chodzi mi o link, najlepiej do jakiejś oficjalnej witryny. ;)
  • 0

#12

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do tych "normalnych" prawdziwych zdjec nie wiem jak znalazly sie w sieci ale widac wyraznie ze zdjecia sie dubluja. Istnieja te same zdjecia w roznych kolorystykach. Warto tez zwrocic uwage na to ze coraz wiecej zdjec NASA publikuje w odcieniach szarosci. Dlaczego? Zeby ukryc kolory.
  • 0



#13

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Qrde kiedyś doszukałem sie zmodyfikowanych przez NASA zdjęć Moon'a - idę poszukać i jak znajdę to założe stosowny temat ... :papapa:
  • 0



#14

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:shock:

No to to już jest lekka przesada. Wiedziałem że kręcą nami jak karuzelą ... ale kiedyś to nimi odbije. Heh, no ale to są zdjecia oficjalne. Takimi też będziemy pewnie jeszcze jakiś czas karmieni. Czerwona planeta, zero życia ... taki temat jest dla wielu wygodny, nie trzeba nic dociekać, wystarczy trzy czwarte zdjęcia zretuszować ... tylko zapomnieli jeszcze dodać do nich sygnaturki "God bless USA" , "We were here" itp.
Jeśli będą dalej tak ludzi w głupków robić, to w końcu w prawdę nikt im nie uwierzy.
Co do samych zdjęć - 4-te zdjecie od dołu sprawia wrażenie jakby to brązowe coś to były zagrzebane szmaty, odzienie czy coś takiego, ale totylko wrażenie. Nie wiem jak się odnieść do 2-go od dołu, czy to skalna formacja? Może ... chociaż przypomina mi czerwia rodem z Dune ;-)
W oryginalnych kolorach o wiele przyjaźniej to wygląda, ale i tak widać że swojego czasu sie działo na tej planecie. Gratki dla tych co publikują te fotki. :)
  • 0

#15

axxamith.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytaliście " Kongres futurologiczny" Stasia Lema? Nie? To poczytajcie! Niedaleko Matrix...
Wydostańmy się z Matrixa! :wall: Ciężko przebić mór niewiedzy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych