Skocz do zawartości


Zdjęcie

Awaria Reaktora Jądrowego 04.06.2008 r.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

swisti.
  • Postów: 60
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po sieci (spotkałem sie także z rozmową z jakimś typkiem w TV który wypowiedział sie iż jest to możliwe...) krążą plotki iżna Ukrainie bądź Rosji doszlo do awarii reaktora jądrowego... Jedne strony internetowe zaprzeczają tej sytuacji, Lecz ja nie.. .Jak było z Sytuacja Elektrowni Atomowej w Czarnobylu??!! Dowiedzieliśmy sie po 3 dniach.. .Tak tak... Z skąd mamy pewność ze to nie jest powtórka z 26 kwietnia 1986 roku??!!

Źródła:
http://wiadomosci.on...75,11,item.html
http://wiadomosci.wp...mp;ticaid=16028

Wierze w to iż u naszych sąsiadów doszło do tragedii... Jakby na Rosji do takiego czegoś doszło to by zapewne chcieli to zatuszować... Z reszta tak było w Czarnobylu nie?!

Co o tym myślicie???!!!


  • 0

#2 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

niby do niczego nie doszło http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html ale zawsze pozostaje lekka niepewność
miło by było gdyby ktoś zrobił pomiary licznikiem geigera i wstawił fotki tego pomiaru tak dla pewności
  • 0

#3 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Oświadczenie Instytutu Fizyki
http://www.umcs.lubl...ws.php?nid=1984
  • 0

#4 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie trochę dziwne jest to, że co roku ktoś puszcza plotę, iż jest zagrożenie wybuchem w jakimś ukraińskim reaktorze... Za mojej kadencji były już co najmniej 2 alarmy i za każdym razem zakończone ślicznym pytaniem budzącym wręcz "grozę": "Czy to nie powtórka z Czarnobyla?". Będę szczerze zaskoczona jeżeli to okaże się prawdą...

edit: UMCS wszystko wyjaśnia :)
  • 0

#5

swisti.
  • Postów: 60
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wiemy wszystko jest możliwe... Nie ma powiedzianego że to w Ukrainie... Jest powiedziane ze od Wschodu.. .Czyli Może to być także Rosja... Aczkolwiek jak kolega wyżej mówi... Bym sie nie zdziwił że wszyscy do tego tak lekceważąco podchodzą a sie okaże ze to sie wydarzyło, a Rosja chce to zatuszować...
  • 0

#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po sieci (spotkałem sie także z rozmową z jakimś typkiem w TV który wypowiedział sie iż jest to możliwe...) krążą plotki iżna Ukrainie bądź Rosji doszlo do awarii reaktora jądrowego... Jedne strony internetowe zaprzeczają tej sytuacji, Lecz ja nie.. .Jak było z Sytuacja Elektrowni Atomowej w Czarnobylu??!! Dowiedzieliśmy sie po 3 dniach.. .Tak tak... Z skąd mamy pewność ze to nie jest powtórka z 26 kwietnia 1986 roku??!!

Źródła:
http://wiadomosci.on...75,11,item.html
http://wiadomosci.wp...mp;ticaid=16028

Wierze w to iż u naszych sąsiadów doszło do tragedii... Jakby na Rosji do takiego czegoś doszło to by zapewne chcieli to zatuszować... Z reszta tak było w Czarnobylu nie?!

Co o tym myślicie???!!!


nie siejcie paniki, dostaniesz lyzke jodu i bedzie ok :)
  • 0

#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co roku tak jest. Głupie Urban Legend.
  • 0



#8

swisti.
  • Postów: 60
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja paniki nie sieje... JA raczej mam nadzieje że to prawda... I nie jodu tylko płynu Lugola jak już coś... ;p
  • 0

#9 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego dla ciebie jest takie istotne jakiej nazwy państwa użyłam? Jeśli chcesz wyjaśnień to proszę bardzo: Ukraina wymieniona jest w temacie, przywołanie Czarnobyla nasuwa wnioski jednoznaczne, a na dodatek mówię, że te informacje się dość często powtarzają i zawsze chodzi o elektrownie ukraińskie :) Poza tym nigdzie nie jest napisane "od Wschodu"... na drugi raz nie czepiaj się zbędnych zupełnie szczegółów kiedy sam nie wiesz co piszesz.

Bym sie nie zdziwił że wszyscy do tego tak lekceważąco podchodzą a sie okaże ze to sie wydarzyło, a Rosja chce to zatuszować...


Heh, to zatuszuje i co ci się stanie? Z tego co wiem to czarnobylska elektrownia nie przyniosła wcale tak dużych strat jak się powszechnie uważa, a skażenie nie doszło nawet do Polski, tym bardziej nic się nie stanie kiedy do wybuchu dojdzie w Rosji....
Dodatkowo: my to zlekceważymy i żadne zmiany nie nastąpią. Jeśli na prawdę zależy ci żeby ktoś się tym przejął to proszę wysłać list do pana Kaczyńskiego- on może pomóc i zlekceważenie przez niego problemu faktycznie może przynieść straty rzekome ;)

edit:

I nie jodu tylko płynu Lugola jak już coś...


A płyn Lugola co to jest wg ciebie? Nie powiesz chyba, że to nie jest jodek potasu...
  • 0

#10

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kuźwa coś_innego "Z tego co wiem to czarnobylska elektrownia nie przyniosła wcale tak dużych strat jak się powszechnie uważa, a skażenie nie doszło nawet do Polski"
skąd ty te info bierzesz?
  • 0

#11 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Od pewnego nauczyciela fizyki, który w tych sprawach siedzi po uszy :)
  • 0

#12

swisti.
  • Postów: 60
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do mnie pisz... Mam pamięć bardzo dobrą... Tylko zdziwiło mnie to iż naskakujesz tak na nas... Poprostu.... Qrde... Moim zdanie mówią ze nic nie jest, a możliwe ze za 6-7 dni dostaniemy info iż katastrofa była autentyczna...^^'

Ni8e kłóćmy sie, mieliśmy rozważać temat a nie naskakiwać na siebie!!!
  • 0

#13 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja? Naskakuję? ja tylko powiedziałam, że dla mnie to odgrzewana co roku informacja i nie do końca prawdziwa :)

Moim zdanie mówią ze nic nie jest, a możliwe ze za 6-7 dni dostaniemy info iż katastrofa była autentyczna..


Nie dostaniemy tej informacji, bo wszyscy umrzemy w wyniku choroby popromiennej :P
  • 0

#14

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Plota, sie ludzie wystraszyli bo jakąś łune swiatla nad czarnobylem zobaczyli. Nie było i nie bedzie zadnego wybuchu w stylu czarnobyla. Dzisiejsze elektrownie atomowe są bardzo nowoczesne.
  • 0

#15

swisti.
  • Postów: 60
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie bądz na 100% pewny... Wszystko sie moze zdarzyc...^^'
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych